Çatlamamış yumurta

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve ezomM tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ezomM
  1. ezomM

ezomM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    KızLar 5 yıllık evliyim 2,5 yıldır korunmama rağmen bebiş sahibi olamadım ve doktorun yolunu tuttuk...
    rahim ağzı kanseri testi yapıldı = temiz çıktı sonuçlarım
    iltihap olduğu söylendi = fitil kuLLandım
    hsg yapıldı yani tüplere bakıldı tıkanıklık var mı die o da çok temiz çıktı yani herhangi bi sorun yok
    son olarak adetin 3. günü hormon testi yaptırılması gerektiğini söyledi doktorum...
    Bugün doktora gittim hormon testi için ama aç karnına yapılması gerekiyomuş o yüzden yarın sabah yaptırcam hormon testini...
    bu arada bugün muayene oldum ve sağ tarafımda 2cm boyunda çatlamamış bi yumurtam varmış onun için bana yasmin doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi doktor...
    önümüzdeki ay reglimin 3. günü tekrar o yumurtaya bakacakmış çatlayıp çatlamadığına...
    Baze ilşki esnasında ağrım oluyo..
    sizce bu yumurtanın çatlaması ile alakalı olabilir mi... doktora sorcaktım unuttum...

o yumurta çatlamadan yumurtalık takibine başlanmıyomuş...
    çünkü ilaçlar o yumurtanın daha da büyümesine neden oluyormuş...

Bilgisi olanlar cevap yazarlarsa çok sevinirim....:uhm:
  2. 9 Ağustos 2008
  3. ezomM

ezomM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar yardım yok mu yaaaaa :KK43:((
  4. 9 Ağustos 2008
  5. canım bence sağlıklı bir bilgi biz pek veremeyiz gibime geliyor en iyisi dr la görüş onadan bilgi al...
  6. 10 Ağustos 2008
  7. benssenb

benssenb Daima Şükür !!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım doktorun söylenmesigerekenleri söylemiş tahlillerinin temiz çıkması çok iyi ama iltihabı ihmal etme sonuna kadar tedavini ol bir dahaki muayenede yani adetli olacksın muhtemelen o çatlamamış yumurtaya bakacak ki doğum kontrol hapıyla muhtemelen kaybolmuş olacak işte o zaman seni yumurta takibine alacak beklemekten başka şansın yok canım geçmiş olsun
  8. 11 Ağustos 2008
  9. ezomM

ezomM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok tşk ederim cnmcm
  10. 9 Eylül 2008
  11. neyzen_x

neyzen_x Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı şeyin bende dün yaşadım arkadaşlar,hiç ilaç kullanmadan yumurta takibiyle yumurtam büyüdü.Çatlatma iğnesini oldum ama büyümeye devam etti.36 mm olmuş, artık çatlamaz dedi.Adetinin 3.günü gel klomene başlayalım yumurtalarını kontrollü büyütelim dedi.Anlayamadığım şu; size ilaç kullanmayalım demiş bana klomene başlayalım dedi.Bide klomen büyütmek için değilmi benim yumurtam zaten fazlasıyla büyüdü?
  12. 9 Eylül 2008
  13. ceyda_79

ceyda_79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadasım ılk yumurta takıbınde bana dr.m klomenle basladı ve o hapta yumurtalarımı hem fazla gelıstırdı hemde kıst yaptı tabbı yumurtalarla bırlıkte kıstlerde buyudu pregnyl vurdu olmadı 3 ay denedı ve sonundada benı pko yaptı ama neysekı hemen baska bır dr.a gıttım ve allah ondan razı olsun dogru bır tedavı uygulayarak pkoyu yok ettı onun duacısıyım:Saruboceq:sımdıde beklemedeyım artık baska bır problemımde var onun ıcın de bayram sonu baslıcama.s
  14. 10 Eylül 2008
  15. lifeisgood

lifeisgood Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ya kızlar şu çatlamayan yumurtalar beni sinir ediyor valla. Ne yapmak lazım acaba bunları çatlatmak için.Çok üzgünüm çoook

Ben de geçen dr.a gittim pko var bende de ama öyle ileri vaka değil adetlerim falan düzenli Allah'a şükür. Dr. yumurtlamam olup olmadığına bakmak için çağırmıştı ve 14.. gün 1,5 cm lik yumurta gördü. Demek ki yumurtlamanda sorun yok dedi.
    Ben de dr.a dedim ki bu yumurtanın çatlamadan kist haline gelme olasılığı var mı dedim o da bana bu kadar büyümüş bir yumurta 3-4 güne kadar çatlar dedi.
    ee ben de sevindim haliyle. Sonradan da dedim ki e 7-8 aydır niye olmadı o zaman bebiş. Demk ki dedim zamanlamayı tutturamadık.
    Şimdi 2 cmlik yumurtam çattlamamış diyosunuz nasıl çatlamaz peki o kadar büyüyüp de.
    Bir de merak eetiğim şey ilaçla mı o kadar büyüyor yoksa doğal yollarla mı? Belki ilaçla büyüyen yumurta kolay çatlamıyordur iğnesiz.
    oooof kafam karıştı. Ben şimdi o çatlamayan yumurtaların hepsini kafa kafaya vurdurup çatlatmaz mıyım:jeyyar::jeyyar:kafamçokkarıştı
  16. 11 Eylül 2008
  17. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım doğum kontrol hapını kistin geçmesi için vermiş.evet ilişki sırasında ağrı yapıyor kist.bende bi kez 6,5,bi kez 7cm ve en son 3 cmlik kist olmuştu.doğum kontrol hapıyla iyileştirip tedavime devam ediyorum.3 günü kistin gidip gitmediğine bakar gittiyse tedavine devam eder.kist varken bebk tedavisi yapmıyolar.önce kisti eritip öyle yapılıyor.yoksa kistle birilikte hamilelik hem senin için hemde bebğin için zararlı olur.
  18. 11 Eylül 2008
  19. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım pko büyümesini yarıda bırakan yumurtanın adetle atılmayıp yumurtalıklarda mmlik kistler haline dönüşmesine deniliyor...pkolularda birden fazla yumurta büyütmeye çalışılıyomuş bunada gücü yetmediği için direk kiste dönüşüyor.canım kist oluyor her halukarda ben çatlatma iğnesi olmama rağmen kistlerim oldu...hııı doktorlara gelince sadece bebek tedavisi görenlerde kist olur sakin olmak lazım.ilaçların etkisi diyip geçiştirirler.