Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve terlik tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Oğlum 1. sınıfa başlayacak ben oğlumdan daha çok heyecanlıyım. Oğluşa belli etmesemde ne yapacak nasıl başaracak diye endişeliyim. Eşim bana destek olup
    rahat olmamı oğlumuzun bunun da üstesinden geleceğini söylüyor. mafoldumben
    Oğlum anasınıfını bitirdiği okulda öğrenimine devam edecek. Artık büyüklerle tenefüze çıkacak öğlen yemeğine ve en çokta tuvalet konusunda endişeliyim. Evde şimdiden bunun eğitimini vermeye çalışıyorum aman oğlum şuraları tutma şöyle yapma vs vs vs...
    Ayrıca okuma yazma öğrenmeye başlayacak dersler. ...kafamçokkarıştı
    Oyun yok , o oyun odasına gideceğiz diyor oyun odasına artık gitmek yok anneciğim diyorum bakalım ne yapacak...
    Siz neler hissediyorsunuz...:uhm:
    Tatilde onlara okuma yazma ile ilgili birşeyler öğretmelimiyiz
    yada aklıma gelmeyen neler yapılmalı...

Bu platformda 1. sınıf la ilgili her konuda paylaşımda bulunalım aklımıza takılan her soruyu ve sorunu burada paylaşarak çözelim ... a.s.:nazar:

2. 23 Haziran 2009
  3. yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti

yalnxixz yxixldxixzlar xsxahitti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba canım benim oğlumda 1. sınıfa başlayacak bende senin gibi cok heyecanlıyım..okuma yazma türü herhangi birşeyin cocuğun kafasını daha cok karıştıracağını söylemişti anasınıfı öğretmenimiz. ..sayıları zaten öğrendiler ana sınıfında.. ben en cok el yazısını beceremeyecek endişesindeyim. evde eğimli ve yuvarlak türü çizgiler çizdiritorum.. bide el yazısı kitapları aldım elini kaleme ve yazmaya alıştırmaya calışıyoruz.. inşallah başarırlar ....
  4. 30 Haziran 2009
  5. kafadar

kafadar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benimde kızım başlayacak bu yıl birinci sınıfa.ama ne yapacaz kafamız çok karışık.sizler ne güzel çocuğunuzu kendiniz göndereceksiniz okula.ama ben çalışıyorum ve burada yani antalyada kimsemiz yok anneanne,babaanne herkes uzakta anlıcaınız.
    düşünüp duruyorum şimdi okulu eve mi yakın tutsam iş yerime mi? son kararım iş yerimden yana ama istediğim okula yazdırabilecekmiyim bakalım :1no2:
    ha bi de okul sonrası var. etüt merkezleri hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazın bana arkadaşlar. çok karışığım anlıycaınız
  6. 30 Haziran 2009
  7. bilge_anne

bilge_anne Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Herkese merhaba...

E-Kayıt Sonuçları Açıklandı

www.mev.gov.tr den çocuklarınızın kayıtlı olduğu okulu bugünden itibaren görebilirsiniz.

Öncelikle çocuklarımız canlarımız için sonra da bizler için hayırlı olsun inşallah :)
    :kahve:
  8. 30 Haziran 2009
  9. terlik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Çok güzel bir paylaşım harikasınız... bende bakacağım... opuyorumnanaktan
    Ben girdim ama çıkmadı... her nedense sayfa açılmıyor... adreste bir harf hatalı yazılmış ondan canım...

www.meb.gov.tr olarak deneyiniz...
    Son düzenleme: 30 Haziran 2009
  10. 2 Temmuz 2009
  11. boltblue_15

boltblue_15 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhabalar,
    Yazdıklarınızı okuyunca içimden yazmak geldi.
    Ben sınıf öğretmeniyim ve son 3 yıldır 1. sınıf okuttum.Benim tavsiyem evde birşeyler öğretmeye çalışmamanız.Çünkü okulda da yaparken sıkılır aynı şeylerden.Ben bunu nasılsa biliyorum düşüncesine kapılır ve bu psikoloji uzun sürer.Bilmediği şeylerde de devam ettirme ihtimali olur çocuğun.
    Çizgi falan da çalıştırmayın.Emin olun el yazısında da zorlanmayacaktır çocuğunuz.Tuvalet eğitimini de öğretmeni anlatır gösterir hatta ....Sınıf öğretmeninin anneden farkı yoktur bence.
    Bir tavsiyem de 1. sınıf öğrencisi aile desteği olmazsa ışıldamaz.Yani sadece okulda öğrendikleriyle kalmamalı evde de tekrar ettirilmeli.Ödevlerini özenle yaptırmanız çocuğunuza yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.
    Bunlar benim görüşlerim tabii.....
    Bütün 1. sınıf velilerine hayırlı olsun diyorum şimdiden.
  12. 4 Temmuz 2009
  13. nihani

nihani Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba benim oğlum da 1.sınıfa gidecek.1 sene kreş 1sene de anaokul eğitimi aldı kendiliğinden okumayı yazmayı öğrendi sınıf öğretmenleri olumsuz karşılıyor.ama ben öğretmeye çalışmadım herhangi bir çalışma yapmıyorum ama önceden okul öncesi kitaplarını çalıştık.size tavsiyem matematik ve ölçmeyle ilgili tubitak yay.almanız hamur çamur oynatmanız yanında kitap okumanız model olma açısından iyi olur
  14. 4 Temmuz 2009
  15. terlik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Katılımınız ve paylaşımınız için teşekkür ederim... Sizin fikirlerinize çok ihtiyacımız var, bize yardımcı olursanız sevinirim, seviniriz...
    Biz veliler çocuklardan daha çok heyecanlıyız bundan emin olabilirsiniz. Onların başarılı olması ve başarılı bir hayat sürmesi için 1.sınıfın önem taşıdığını düşünüyorum. kaydirigubbakcemile3
  16. 6 Temmuz 2009
  17. boltblue_15

boltblue_15 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Heycanınızı anlıyorum ve ne mutlu ki böyle veliler de var ülkemin geleceği parlak demek ki.Bunu şunun için söyledim inanın 2 yıl okuttuğum öğrencinin(2 kere 1.sınıf okudu çocuk :)) ) ne annesinin ne de babasının yüzünü gördüm.Böyle anne babalar da var.Ama siz ve sizin gibi annelerin babaların çocukları da sorumluluk sahibi olarak yetişecektir..Armut dibine düşer diye düşünüyorum:))))
  18. 6 Temmuz 2009
  19. scarlet138

scarlet138 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    boltblue merhaba ben bu yıl okula başlayacak bir çocuk annesi olarak sizin gibi biriyle görüşebildiğim için çok sevindim.benimde sizin tavsiyelerinize ihtiyacımvar.benim oğlum anaokuluna gitmedi.ablasıyla beraber çizgi falan çiziyor ama bana ne önerebilirsiniz. şimdiden çok teşekkürler.