Çocukluğunu Özleyenler Buyurun

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Etna tarafından 27 Haziran 2009 başlatılmıştır.

27 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Etna
  1. Etna

Etna kader ile kanlı bıçağım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :ecrin_bebek:eskiden herşey ne güzeldi yada biz herşeyin farkında değilken deli dolu sorumsuzca dopdolu ve çok güzel.Öyle zannettiklerim vardı farkındalıklarım yoktu. işte bu güzel günlere acısıyla tatlısıyla birçok anı sığdı.EMİNİM SİZLERİNDE ÖYLEDİR HADİ PAYLAŞALIMopuyorumnanaktan
  2. 27 Haziran 2009
  3. Etna

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk ben başlayayım hihoyyyt
    amcam almanyadan dijital bir kol saati getirmişti bana ben saatimi taktım sokaga oynamaya çıkttım mahallemizde bir çeşme vardı(hala var) suyla oynarken satimin çalışmadığını farkettim(tahmin ettiğiniz gibi su kaçmıştı) öyle çok korkmuştumki bana göre öyle muhteşem bişeydiki çok kıymetli pahalı bişey olduğunu düşündüğümden bana çok kızacaklardı hemen eve gittim saati annemin ceketlerinden birinin cebine koydum bi kaç gün sonra saati aldım inanamadım:uhm: saat çalışıyordu annemin cebi sihirliydi saatimi tamir etmişti
  4. 28 Haziran 2009
  5. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    ahhhhhhhhh büyümesmiydim ki

en çok hasta olmak ve okula gitmek istemezdim ama hiç hasta olmuyordum ki hep okul hep okul

şimdi hastanelerde geçiyor günlerim

annem vardı babam vardı huzurlu mutlu evim vardı

şimdi hiçbiri yok yok

ailenin en küçüğü olduğum için çok şımartılırdım her istediğim yapılır

benim yüzümden ablamlar azar işitir haksız dahi olsam

yani çocukluğumu çok özlüyorum çok güzel günler yaşadım çok

en çok ta annem ve babamın kokusunu duymak istiyorum en çok onları özledim

çocuk olmak çok güzeldi büyümek evlenmek meşakat

tabii herşeyin farklı güzelliği var ama en önemli şey ailemiz anne babamız
  6. 28 Haziran 2009
  7. yumy

yumy Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    çocukluğun yada eskinin en güzel yanı herşeyin tam olması yani anne baba akrabalar ... şimdi yanlız sevdiklerinin özlemleriyle dolu eskiyi yad ederek geçen günler.... kızım doğdu çok mutluyum ama...keşke onlarda görebilseydi..kimse hasta olamsa kimse bu dünyadan göçüp gitmeseydi...tabiki bu da hayatın gerçeği ama..öyle olmasını isterdim...
  8. 13 Temmuz 2009
  9. Etna

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    babam 4 cevizi toprak dolu bir kasaya eker ve karanlıkta çillenmesi gerektigi için avlumuzdaki tafana dedigimiz (eskiden kiler gibi) yere koyar. iki kuzenim ve kardeşimle bizdeyiz sigaranın nasıl olduğunu saçmalıyorur çocuk aklımızla kuzenim bende paket var dedi :nazar:denemeye karar verdik nereyemi gittik tabiki ceviz ekili kasanın yanına sigaraları yaktık:nazar:sigaraları yarıladık ...aman allahım babamla amcam geliyo yanlarında biri daha var(babamın ziraatçi bi arkadaşı buyrunnnnnnnnncevizlere bakmaya gelmiş)izmaritleri kasaya basan kaçtı babam elinde kasayla dışarı çıktığında kasada 4 izmarit vardı adam babama ceviz ektiğine emin misin bunlar tütüne benziyo dedikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
  10. 13 Temmuz 2009
  11. SadeceMeyra

SadeceMeyra geleceksin, biliyorum.... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dedemler hacdan gelmisti, gelirken bize oralarin fotograflarini gösteren foto makinesine benzeyen kirmizi makineler getirmislrdi. icine yuvarlak sekilde olan filmleri koyup cevirdikce görüntüsü degisen hani herkes bilir eskiden öyleydi. amcamin kiziyla ben o makinelerle cikip mahallede cocuklari basimiza toplayin onlarin resimlerini cekmistik poz poz... herkes de sarmas dolas poz vermisti saf saf. eskiden insanlar temizdi herseye inanirdik... simdikiler dogmadan cin gibiler
  12. 13 Temmuz 2009
  13. SadeceMeyra

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu anlatmadan gecemiycem :roflol:
    kardesimin 3 tekerli bisikleti vardi kaydirigubbakcemile2 bacak kadardi o zamanlar. yeni yeni ögreniyordu sürmeyi ve henüz direksiyonu ceviremiyordu. inip bisikleti ceviriyordu gamyoncuiremsu

yolun ortasinda bisiklet sürüyordu. birden karsidan gelen arabayi farketti. direksiyonu kiramayinca saga yada sola, inip bisikleti ortada birakti ve yolun kenarina kacti. :roflol: sürücü gülmekten arabadan inemedi. sonra indi bisikleti kenara cekti. kardesimi sevdi ve bindi gitti :eek:
  14. 13 Temmuz 2009
  15. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ah ah çok sevdiğim bir laf var "Keşke hep çocuk kalsaydık, dizlerimiz kanasaydı kalbimiz yerine" diye.

Annemin böbreklerim hastalandığı için önlüğümün altına giydirdiği yün pantolonları,

Özellikle her yılın başında kitap defterlerimi aldıktan sonra oturup onları babamla kaplamyışımı, o kitapların kokusunu,senağlama

Bisiklet sürdüğüm, gulle, taso oynadığım, lastik atladığım mahalle aralarını,kaydirigubbakcemile2

Düşünecek hiç bir sınavımın olmadığı,senağlama

Tek derdimin eve verilern bir iki tane matematik ödevi ve dua ezberlemek olduğu günleri,senağlama

Ağzımızı gözümüzü leblebi tozuna bulayıp, yumiyum, jelibon ve tombilere özellikle eskimolara doyduğum günleri...:utangac:

Daha neleri neleri öyle özlüyorum ki...mafoldumben
  16. 14 Temmuz 2009
  17. Etna

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iç anadolu çok iyi bilir pekmez kaynatılırken kullanılan bi toprak vardır üzüm suyu nu o topraktan süzerler ve kalan toprak kıvamlı bi çamura dönüşür bu açıklamadan sonra:pekmez kaynatmıştık ben o çamuru aldım babamın kasaptan getirdiği kıymanın kağıdına sardım poşetine koydum fırladım sokağa ilk gördüğüm çocuğa baban ı çarşıda gördüm benle gönderdi dedim garibim aldı gitti ben eve geldim 15 dakka sürmedi kadın elinde poşetle merdivenlerden basbas bağırıyo emineeeeee(annem olurkaydirigubbakcemile3) bak şu kızının yaptığına çocukla göndermiş yemek yapıyordum tam çamuru görünce şok oldum...........:mymeka:annem kadının elinden o çamuru suratıma patlattı yani çamuru ben yedim kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3ay ben çok yaramazdım yaaaaa
  18. 15 Temmuz 2009
  19. SadeceMeyra

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kelebek yaw, duygulandirdin beni valla

dmtksn sende az degilmissin anacim:)