Ön çarpık dişlere tel mi?? yoksa zirkonyum mu?yardım lütfen

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve TubaKaya tarafından 2 Aralık 2011 başlatılmıştır.

2 Aralık 2011
    Konu Sahibi : TubaKaya
  1. TubaKaya

TubaKaya Hayallerinin peşinde Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ön dört dişim çarpık rahat gülemiyorum konuşamıyorum özellikle bi bayan için çok zor :KK43: tel taktırsam 2 yıl beklemem gerekiyo ben bu süre içinde nişanlanıcam evlenicem.. zirkonyum yaptırmayı düşünüyorum bu defada herkes yazık sağlam dişlerine yaptırma pişman olursun diyolar..doktorumda pek yanaşmıyo... ne yapıcam ben ne olur deneyimi olanlar fikir versin bana :26:
    Son düzenleme: 2 Aralık 2011
  2. 3 Aralık 2011
  3. Pluie

Pluie Her şey çok güzel olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım ben de çarpıklık problemi yüzünden zirkon yaptırdım aynı estetik kaygılarla. Çarpık dişlere sirkon yapılırken diş çekilebiliyor. Ben ön 6 dişime yaptırdım, çarpık olan 3 tane dişim çekildi mecburen. Hiç te yazık etmedim sapasağlam dişlerime. Sapasağlamdı ama hayatımı karartıyorlardı. Kaplamalarımla çook mutluyum seneler sonra topluluk iinde ağzımı kapatmadan kocaman gülebiliyorum. Yani çarpıklığın nasıldır bilmiyorum, hatta foto atabilirsen bir şeyler diyebilirim canım ama zirkona karşı çıkanlara pek kulak asma derim ben.
  4. 4 Aralık 2011
  5. TubaKaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım çok tşk ederim ya 1 hafta içinde karar vermem gerekiyor çünkü..her insan birşey diyor ama önemli olan deneyimli arkadaşların fikirleri benim için... Çok mutlu ettin beni walla ... dişlerim sağlam ama onun dışında resmen hayatımı karartıyorlar.. rahat rahat gülemedikten sonra napim sağlam dişi.. yan etkilerinide yazarmısın rica etsem ??
    Son düzenleme: 4 Aralık 2011
  6. 4 Aralık 2011
  7. Pluie

Pluie Her şey çok güzel olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Valla canım tek bir sıkıntı yaşadım ben sadece zirkon konusunda. O da eski çarpık dişlerim çook ufaktı. Miniminnacıklardı. Yeni dişlerimse daha büyük. O yüzden ilk 2 hafta konuşmada, gülümsemede zorluk çektim biraz. Doktorum sadece "ağzında bir protez olduğunu kafandan at" dedi. Şuanda gayet kendi dişlerim gibi hiç bir sıkıntı çekmiyorum. Bir de porselen dişler gerçek diş kadar keskin olmuyor. O yüzden mesela bir elmayı bütün halinde ısırmak yerine dilimlere ayırıp yiyorum. Bunlar benim için sorun mu? Asla..
    Tedavi de acısız. Benim gibi dişçiden ödüm ödüm korkan birisi bile "acısız" yorumuyla kalktıysa ordan emin ol çıkan sonuca göre çok acısız bir işlemdir :KK1:
    Tedavi bittikten sonra, senelerce toplum içinde gülememenin acısını, o harika dişlerle ağzımı kocaman açarak gülmekse paha biçilemez :KK1:
    Sen diş teli takanları da bir dinle istersen canım. Benim sana diyeceğim zirkonun telden olumlu yanlarıdır.. Hem 1-1buçuk haftada müthiş dişlerin oluyor, hemde çok daha ucuz bir yöntem.. Ama tabi diş hekimleri bilir senin için hangisi daha uygun :26:
    Son düzenleme: 4 Aralık 2011
  8. 4 Aralık 2011
  9. TubaKaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok sevindim senin adına.. ailemde dahil kimse beni anlamıyor :KK43: benim dişlerim düzelsinde elmayıda elimle böler yerim diğer şeyleride..tek istediğim kısa sürede inci gibi düzgün dişler.. rahat gülebilmek konuşabilmek en büyük arzum.. bana verdiğin bu büyük destek için sana çok çok teşekkür ederim buna çok ihtiyacım vardı.. :13:
  10. 5 Aralık 2011
  11. TEKNURUM

TEKNURUM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım resim atsana bi bakalım dişlerine.ben 1 buçuk ay önce tel taktırdım öndeki dişlerim çarpıktı şu anda 1 buçuk ay olmasına rağmen ön dişlerim yavaş yavaş yerine oturuyo pişman değilim 24 yaşındayım 2-3 ay sonra nişanım var doktorum tellerimi 1 günlüğüne çıkartırım dedi nişanım için.telde zaten 1 buçuk yıl durucak çıkınca da kısmetse düğünüm olucak.bence düğününe daha varsa tel taktır hiç biri kendi dişin gibi olmaz
  12. 5 Aralık 2011
  13. TubaKaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Canım 10 numara olmuş ya harika yemin ediyorum bayıldım süper yapmış doktor, çok doğal duruyo.. :nazar: inan senin adına çok çok sevindim darısı benim başıma :KK31: bu farkı gördüm ya kesin karar verdim tüm direnişlere rağmen yaptırıcam :128: tekrar çok tşk ederim :80: özelden msj atamıyorum o yüzden buraya yazdım :KK34:
  14. 5 Aralık 2011
  15. TubaKaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    resim atmak istemiyorum canım ya :KK17: bende 21 yaşındayım ve çok kararsızm bu konuda en son aldığım kararı yazıcam buraya :26:
  16. 5 Aralık 2011
  17. HepBaharOlsa

HepBaharOlsa Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    dislerin carpikligina bagli, tel taktir bence,
    ozel gunlerinde cikartirirsin ayrica nerdeyse gorunmeyen tellerde var.
  18. 6 Aralık 2011
  19. TubaKaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yarın doktoro gidicem onun kararı çok önemli inş en yisi olur benim için :18: