Öykü isminin yanına,Kuran'da geçen bir isim önerir misiniz?

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve dilocan83 tarafından 8 Nisan 2011 başlatılmıştır.

8 Nisan 2011
    Konu Sahibi : dilocan83
  1. dilocan83

dilocan83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    37+3 haftalık hamileyim ve kızımın ismini Öykü koyacağız ve yanınada kuranda geçen güzel ve kısa bir isim daha koymak istiyorum fakat bir türlü bulamadım,lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz çünkü fazla zamanımız kalmadı..
  2. 8 Nisan 2011
  3. senamm

senamm evli ve 3 cocuklu Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    merhaba
    hayırlı olsun rabbim sağ sağlıi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. naçizane tavsiyem nisa ismi. sorunuzu okur okumaz öykü nisa diye geldi aklıma hemen tabii başka fikir veren arkadaşlarımızda olacaktır siz eleme yaparsınız artık:) rabbim hayırlı sağlıklı analı babalı büyütsün inşallah amin
  4. 8 Nisan 2011
  5. insominik

insominik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, hayırlı olsun bebeğiniz,
    size isim tavsiyesi veremeyeceğim ama Kur'an 'da geçtiğini sandığımız ya da Kur'an'da geçen fakat anlamı bildiğimizden farklı olan isimler varmış. bunlardan uzak durmak adına bir önerim olacak: link vermek yasakmış ben de başka türlü tarif etmeye çalışacağım. inşallah bu da yasak değildir :KK1: google'dan "isimler blogcu "diye arattığınızda ilk site. :KK9: ay yol tarif eder gibi oldu. burada ceylin, ecrin gibi popüler kulağa hoş gelen isimlerin asıl anlamlarından bahsediyor. belki ilginizi çeker.
  6. 8 Nisan 2011
  7. gokyuzuyum

gokyuzuyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence bebeğine alyadua koy bu isim kuranda var ve çok güzel ben koyamadım yok çünkü beklemedeyim
    :KK9:
  8. 8 Nisan 2011
  9. kahverengili

kahverengili Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah evladınıza uzun ömürler versin benim önereceğm isim de şu :

buğlem : cennetle müjdeleyen melek demek
  10. 8 Nisan 2011
  11. gokyuzuyum

gokyuzuyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence alyadua koyun bu isim fazla yok ve anlamı gökyüzüne dua yani siz bilirsiniz ama
  12. 10 Nisan 2011
  13. dilocan83

dilocan83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yardımlarınız için çok teşekkürederim arkadaşlar. :nazar:
  14. 10 Nisan 2011
  15. derin119

derin119 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kuranda geçiyor denilen bir çok isim var ama iyice araştır derim uydurma olanlarda olabilir... ben esra ismini önerirdim o da öykü ismiyle uymayabilir onun dışında arkadaş buğlem demiş çok hoşuma gitti anlamı da çok güzelmiş ama gerçekten öyle bir isim var mı merak ettim...
  16. 10 Nisan 2011
  17. fermur

fermur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nisa ismi çok hoşuma gidiyor benim. Kuran'ı Kerim'in dördüncü suresidir.Arapça kadın anlamına gelir.
    Son düzenleme: 10 Nisan 2011
  18. 10 Nisan 2011
  19. ilfa

ilfa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de ecrin i öneririm arkadaşım hayırlı doğumlar olur inş.bnmde 4 aylık alperen isminde bi yakışıklım var...