çamaşır makinası

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve sedna03 tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2013
    Konu Sahibi : sedna03
  1. sedna03

sedna03 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tavsiye lütfen uçuk fiyat olmasın 8- 10 kg olsun 1200 devir üstü ben çok çamaşır yıkayacağım galba...kurutmalı istemiyorum olumlu yorumlar duymadım çünkü kurutmayı ayrı istiyorum..lg,samsung,bosch, ariston, siemens,elektrolux...kafam çok karıştı :KK43:
    güncel konu bulamadım hep belli kıyaslamalar var...tavsiyeniz olursa çok seviniirm
    teşekkürler

:KK52:
  2. 13 Mayıs 2013
  3. fellikstar

fellikstar Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Özel Mesaj At
    merhaba canım ben siemens alıcaktım evlenirken ama pahalı geldi çünkü bütün beyaz eşyaları aynı marka almak istedim okadar çok araştırdım ki mağazaları dolaştım herkes siemens dedi ama o olmayınca türk malı olsun dedik arçelik aldım hem fiyatı daha makul hemde bildiğim bir markaydı 1 yıldır kullanıyorum kayınvalidemde de aynısı vardı 10 kg çok memnunum programlarıda çok 15 dk ve 30 dakika gibi yıkama seçenekleri yazın çok iyi oluyo sen bilirsin şimdiden hayırlı olsun...:KK34::KK34::KK34:
  4. 13 Mayıs 2013
  5. efya_

efya_ Üye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
  6. 13 Mayıs 2013
  7. pambuksekeri

pambuksekeri Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Özel Mesaj At
    arkadaşım ben samsung kullanıyorum ve çoookk memnunum.buzdolabumda samsung.çamaşır makinamda kolay ütü bölümü bile var.tüllerimi o programa atıyorum.harika
  8. 14 Mayıs 2013
  9. sedna03

sedna03 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağolun kızlar kafam hepten karıştı arçelik,samsung pek önerilmemişti forumlarda :KK43: in love serisi farklı mı acaba?
    birde yeni evleneceğiz ama hemen bebiş düşünüyoruz :KK17: sizce 10 kg normal mi abartı mı ? malum beyaz eşyalar artık eskisi gibi uzun ömürlü değil şimdilik 8 kg filan alsam da ileride değiştirip (10 yıl sonra filan) 10-12 kg lık mı alsam ailemiz büyüdüğünde tabii :KK1:
  10. 14 Mayıs 2013
  11. isikk

isikk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    her ürünüm beko.. beko çamaşır makinası çamaşırlarımı deliyor. beko buzdolabım harika ötesi o ayrı .. ama beko çamaşır makinesi sınıfta kalmış söyleyim. bu arada daha önce anneminkide arçelikti .. oda çamaşırları deliyor.. kadıncağız çamaşırları bez torbada yıkıyor. önce makinem boshdu.. boshun servisi o kadar kötü ki. geliyorlar hatayı kabul etmiyorlar. o yüzden beko boshdan gene iyi sayılır benden söylemesi..
  12. 26 Mayıs 2013
  13. sedna03

sedna03 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağolun kızlar ama arçelik vestel filan istemiyorum çok tavsiye edilmemiş :KK43:

kurutmalı mı alsam düşünmedim değil.... ama kafam karıştı iyice :KK43: kimi ayrı al bir olursa performansı düşer ayrı ii diyo kimisi bir al yer olmaz yeni makinalar ii diyo.. :KK43: neyse olmadı ayrı ayrı alırım...
    çamaşır makinasında bosch-siemens-lg-aeg-elektrolux arasında kaldım

8-10 kg(nevresim filan yıkarım rahat rahat)
    1200-1400 devir (kurutma makinasıda alacağım için devir önemli mi bilemiyorum)
    tercihen buharlı temizleme-anti alerjik-bebek programları filan olsun :KK17:
    ekstra durulama

bide şart değil ama yük sensörü fena olmaz

çok mu oldu nedir :D
  14. 26 Mayıs 2013
  15. Mehildess

Mehildess Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben de cok arastırdım bu konuları, daha almadık ama en azından markaya ve ozellıklerıne karar verdik :) Kılo konusuna gelınce, aynı sekılde 10 kılo olsun ilerde de kulanırım dıye dusunuyordum ama sonradan soyle dusunduk; biz hemen bebek dusunmuyoruz ki dusunsek bile onun camasırından ne olacak kı :) yanı demek istedigim 8-10 kılo 4-5 kısılık bır aılede ve cocuklar 13-14 yaslarına gelmısse gereklı olur gıbı gelıyor bize. simdi kendımıze gore az kıloluk birsey alalım, 10-15 yıl sonrasında illa kı eskıyecek, bozulur ya da cok daha farklı makınalar cıkar, degıstırılır bence :)

insallah daha da fazla karıstırmamısımdır aklını :)
  16. 29 Mayıs 2013
  17. sedna03

sedna03 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yok canım sağolasın 7-8 kg bişey yeter yani..ilerde kurutma da almak istiyorum devirde çok yüksek olmasın o zaman 1000-1200 yeter
  18. 20 Eylül 2013
  19. Helsing

Helsing Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle şunu söyliyim samsung un işi beyaz eşya değil,fakat tv si on numara bence,uzak doğu üretim almayın cünkü ileride sorun yaşarsanız,servisin elinde de yoksa yedek parca, haftalarca parca beklersiniz uzak doğudan parca gelsin diye,satıcılara cok inanmayın,beyaz eşyada alınacak 3 marka var,
    1. Elektrolux (isveç) - AEG (almanya) , çam. mak. italyada üretilir - www.aeg.com.tr/‎ Electrolux | Ana sayfa
    2. Hoover (italyan) çam. mak. italyada üretilir - Hoover-Generation Future: aspirapolvere ed elettrodomestici
    3. Bosch (almanya) - Siemens (almanya) çam. mak. almanya-ispanya ve türkiyede üretilir. - Bosch Türkiye | Bosch Türkiye

bunlardan şaşmayın , bu firmalar sadece beyaz eşya üzerine,tank gibi cihaz üretiyorlar