çikolata kisti olup doğal yolla, aşılama veya tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlar?:(

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve asdat tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2013
    Konu Sahibi : asdat
  1. asdat

asdat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim 3.5 cm civarında çikolata kistim var. Gitmediğim doktor duymadığım hiç bir şey kalmadı. Yaklaşık bir yıldır evliyim fakat çocuğum olmuyor. Evlendiğim ilk zamanlar yani 1-2 ay sonra bir kese oluştu fakat çok geçmeden düştü ve hamile kalamıyorum bu illetten dolayı. Ben kolan hastanesinde Murat beye gidiyordum 2 ay önce beni medical park hast. dr.latif küpelioğluna yönlendirdi. adetlerim önceden düzensizdi yaklaşık 5-6 aydır düzene girdi çok şükür çünkü ilk evlendiğim zamanlar çok düzensizdi.. 2 hafta önce ilaçlı rahim filmi çektirdim latif bey ve ali ihsan bey çektiler. tüplerim açık herşey yolunda yumurtalıklarım iyi görünüyormuş şuan ameliyatı tavsiye etmiyoruz henüz laparoskopi gerektirecek durumda değilsin o boyutta değilsin dediler buna çok sevindik elhamdülillah. eşiminde 2 gün önce sperm testi yapıldı herşey yolunda gayet güzel dedi Latif bey. Eğer bu ay gebe kalamazsam regli olduğunda 2. yada 3. gün gelip yumurtalıklarını takibe alıp aşılama yapıcaz dedi önümüzdeki bu üç ay çok mühimmiş belki gebe kalabilirmişim 3 aşıla yapılıcak 3üde negatif olursa tüp bebek dedi.... inşaallah bu ay doğal yolla kendiliğimden gebe olurum ama pek sanmıyorum. bu konuda bilgileri olan, başından geçen, yada yakınlarında şahit olan arkadaşlar sizlerin tecrübenize ve bilgilerinize ihtiyacım var.. bana umut olucak başarmış arkadaşlara ihtiyacım var lütfeennn. ne olur bana yardımcı olun, sizleri bekliyorum lütfen arkadaşlar...
  2. 8 Mayıs 2013
  3. sevimli7880

sevimli7880 hayırlısıyla ver RABBİM. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38

selam bende endometriozis var çikolata kisti de deniyor + tüplerim kapalı
    bana da laparoskopi önerilmişti ve oldum ama o ameliyattan sonra yumurta rezervimde azalma oldu
    6 defa tüp bebek denedik bu 6 tedavinin sadece 1 seferinde transfer gerçekleşti oda negatif olmuştu
    diğer 5 tedavim çeşitli nedenlerle yarıdayken iptal oldu iki sefer döllenme olmadı 1 sefer embriyo gelişimi durdu
    bir sefer erken çatlama yaşadım birindede yumurtalarım büyümedi diye yarıda iptal oldu tedavi
    eğer laparoskopi önerilirse bir kaç doktora danışıp kar zarar oranını iyice düşünüp öyle karar verin
    gerçi size gerek yok denmiş Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin
  4. 8 Mayıs 2013
  5. asdat

asdat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bana gerek olmadığını söylediler. Sizin yaşadıklarınızda hiç kolay değil çok geçmiş olsun .. Peki hiç mi başkaları yok ya ? Ne kadar zor bir durum Rabbim herkeze şifa ve hayırlı evlatlar nasip etsin insaallah. ..:KK43:(
  6. 8 Mayıs 2013
  7. asdat

asdat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse yok mu başka yaaa?:KK43:(
  8. 8 Mayıs 2013
  9. msruya

msruya coming soon... :) Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba, ben de neredeyse seninle aynı durumdayım. 3,5 cm ç.kisti. Önceki doktorum laparoskopi diye tutturmuştu, üstelik tüplerim açık olmasına rağmen. önce lap, sonra da hemen tüp yapacaktı (çünkü eşimin de sperm sayısı düşüktü). içime sinmedi, referansla başka çok tanınmış bi doktora gittim. Sağolsun moralimi düzeltti. bunun boyutu büyük değil dedi. laparoskopi de rezervi azaltır, artık tercih etmiyoruz dedi. Zaten 3 yıldır korunmuşsun, bikaç ay olmuş alt tarafı deneyeli dedi. Yumurtalık takibi yaptı önce, yumurtalar geç de olsa gelişiyor ve yumurtlaman oluyor dedi. 3-4 ay daha deneyin, haziranda aşılama yapalım dedi. yani 3 aşılama sonra tüp olacak benim de.
    yalnız sana şunu söyleyim, tüplerin açıksa bu 3 ay hamile kalma şansın yüksek. Çünkü rahim filmi tüplerdeki ufak tefek yapışıklıkları da açıp geçişi rahatlatıyor. bunu iyi değerlendir :)
    Allah hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah en yakın zamanda.
  10. 8 Mayıs 2013
  11. msruya

msruya coming soon... :) Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    bu arada böyle bi konu açtığın iyi olmuş ben de kistle hamile kalan kişilerin süreçlerini çok merak ediyorum. Ama diğer forumlarda rastladım bikaç kişiye. yani çok üzülmeye gerek yok, eninde sonunda olacak inşallah
  12. 8 Mayıs 2013
  13. asdat

asdat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) Teşekkürler evet rahim filminden sonra gebe kalma olasiligi daha yuksekmis insaallah gebelik olusur bir an once.. amin rabbim bizim durumumuzdaki herkese ve isteyenlere evlat nasip eylesin insaallah..
  14. 8 Mayıs 2013
  15. asdat

asdat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum evet ama baksana kimse yok ...:KK43: bizden baska. Bende cok arastirdim kisti olupta dogal yolla dahi gebe kalanlar var. Doktorum eger gebe olursan normal bir bayandan daha zor olucak ve daha dikkatli gecirmelisin demisti. .
  16. 9 Mayıs 2013
  17. deryaf

deryaf Hamdolsun Ya Varis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba kızlar,
    sağda ve solda olmak üzere toplam 3 adet, en büyüğü 3 cm e yakın kistlerimle hamile kaldım.
    rahim filmi çektirdikten 3-4 ay sonra hamile kaldım.
    umutsuzluk yok, Rabbim in hazinesi çooook geniş... bol dua...
    bu arada şu anda günlerimi bekliyorum inşallah oğlum geliyor...
    bana yumurta takibi yapıldı, ilaç kullandım, bu ay şans vermiyorum demişti dr çünkü yumurtalarım çatlamamıştı, bunu duyduktan 15 gün sonra hamile olduğumu öğrendim, şimdi aynı dr doğumumu yaptıracak inşallah :)
    her türlü tedbirinizi alın, yediklerinize dikkat edin, inancınıza göre de dualarınızı eksik etmeyin.
    Meryem suresini okuyun bol bol mesela...
    bir de ananas yiyin güzel yumurta büyütüyor.
    sağlıklı beslenmeye çalışın.
    ben bir sürü şey yaptım 1,5 sene uğraştım.
    soğan kürü yaptım mesela, düzenli ananas yedim, bazı çaylar kaynatıp içtim vs vs...
    aklıma geldikçe yazarım size de.
    ergame bunu beğendi.
  18. 9 Mayıs 2013
  19. deryaf

deryaf Hamdolsun Ya Varis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    bu arada bana dr.lar ameliyat önermedi, rezervleri çoook azaltıyor... 5 cm altını yapmıyorlar zaten ama bence 5 cm üstü de olsa hemen ameliyat kararı alınmamalı, çok önemli bir ameliyat çünkü iyi araştırmalı bir kaç dr tarafından...