üstün zekalı çocuğu davranışları nasıl olur?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU2 tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. slm arkadaşlar sizlere sorum olacak üstün zekalı çocuğu nasıl anlarsınız bnm 3 yaşında oğlum var çok yaramaz üstelik çok hırçın bir çocuk onunla uğraşmak çok zor neler yapacağımı bilemiyorum üstelik neden böyle davrandığınıda bilmiyorum ama ne anlatırsam hemen anlıyor mesala 20 kadar sayıyor çok güzel resimler yapıyor hikayeler anlatıyor ama bunları yapmaya 2 yaşında başladı bana yardımcı olurmusunuz çocuğumun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlayabilirim eşim IQ TESTİ YAPTRMAK İSTEMİYOR O YÜZDEN ÇARESİZ KALDIM...
  2. 27 Haziran 2008
  3. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım maşallah çocuguna .. çok güzel .. ben bilmiyorum nasıl yapıcagınızı ama .. benimd ebir oglum var 3 yaşinda oda hikayeler anlatır.. basen bilmişlikler yapar .. istedigini yaptımak için plan bile yapar.. dualar eder.. ama çokta yaramaz deildir çok şükür... allah yardımcın olsun canım...
  4. 28 Haziran 2008
  5. slm seher teşekrederm bana msj yazdğın için demek senin oğlun yaramaz değil başka neler yapıyor bana anlatrmısn bnmki hiç durmadan koşuyor evi dağıtıyor aklına gelrbilecek tüm yaraamz lıkları yapıyor sen nasıl başardın uslu yapmayı banada anlatrmısın
  6. 28 Haziran 2008
  7. Kelebek

Kelebek Kapsama Alanı Dışında ! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Sağlıkla büyütün oğlunuzua.s.
  8. 28 Haziran 2008
  9. teşekkr ederm cnm beni tanıdınmı gelin22 nasısln cnm bebiş nasıl doğum nezaman inşllh kib bye
  10. 30 Haziran 2008
  11. mehaba benim oğlum da 2.5 yaşında kendi kendine okumayı öğrendi.Acayip şaşırdık üstelik benim 2.çocuğum.Hala başarılı 3 e geçti okuması hala ileri bakalım ne olacak aşırı duygusal hırslı ve hırçın ....
  12. 30 Haziran 2008
  13. 6 yaşından önce sağlıklı sonuç vermiyor dediler psikologlar.. I Q testini kızılay idealtepede psikoloji labarotuvarı var orada yaptırabilirsin....
  14. 30 Haziran 2008
  15. pxixlot andaç

pxixlot andaç Hamaratım hamaratttttttt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım küçük olduğu için yapılmıyo, bende doktorumuza sormuştum 6 yaş öncesi yapmıyoruz dedi.Benim kızım da sayıyor, renkleri şekilleri, harfleri tanıyor,dua biliyor, denizleri, atatürkün hayatını,melekleri v.s biliyo ama şimdi bütün çocuklar zeki, Allah hepimize kolaylık versin.​
    :nazar::nazar:
  16. 6 Kasım 2011
  17. filizim

filizim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar benimde 3.sınıfa giden bir kızım var.Bizde üstün zekalı olduğunu 2.sınıfta öğrendik.Ankarada üstün zekalı çocuklara eğitim veren bir okulun sınavlarına girdiler.Öğretmenleri sınıftan 10 kişi seçti.Ve sadece benim kızım kazandı.Sınav 2 aşamalı oluyor.Şuanda gittiği devlet okulunun yanı sıra bilseme devam ediyor.Ben bildim bileli cin gibi kızdı bu bıcır:)Hiçbir şey gözünden kaçmaz hiçbir şey saklayamazsın.Böyle bir çocuğa sahip olmak da ayrı gurur verici.Okulumuzda öğretmen çocukları müdür çocukları dahil sınava girdiler ama sonuç hüsran..
  18. 6 Kasım 2011
  19. melek1903

melek1903 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yeni nesil baya zeki maşaallah