İşletme mezunları kaç puanla atanabiliyor?

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve GMI tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : GMI
  1. GMI

GMI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hayırlısıyla lisans mezunu olacağım.yalnız kaç puanla atama olduğunu bilmiyorum.yurtlar kurumuna girmeyi çok istiyorum ama kaç puanla alım oldu hiç haberim yok.bilenlerinizden ricam beni aydınlatabilir mi??bu sene arkadaş mezun olarak kpss 2010 işletme mezunu olarak 90 net bırakmış bu net yeterli oluyor mu sanırım bu netle 85 puan filan geliyor.yardımcı olursanız sevinirim :enbuyukkk:
  2. 12 Temmuz 2010
  3. GMI

GMI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ortaöğretim mezunu olarak çok şansımı denedim ne yazıkki çalışmadığım için 85i geçemedim şimdi seneye lisans mezunu olunca ne yapacam bilmiyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum evlenmem geleceğim her şeyim buna bağlı nişanlımda kpssye gircek o kadar sıkıntıdayım ki anlatamam
  4. 26 Temmuz 2011
  5. violin35

violin35 inşallah bir gün Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bu konuyu güncellemek lazım. arkadaşlar ben öğretmenim aslında ama nişanlım işletme mezunu. özel bir yerde çalışıyor ama ben devlet memuru olmasını istiyorum özel yerlerde çalışmak çok yorucu ve stresli.. memur olabilmesi için kaç puan alması gerekir bide alan soruları oluyo mu onlardan da sorumlu olacak mı ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.:KK71:
  6. 26 Temmuz 2011
  7. quietnrkn

quietnrkn Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    eğer müfettiş yardımcısı,kontrol yrd olmak istiyosa gk gy ing ve alan sınavlarına girmesi gerekiyo en az yine 80 alması lazım.eğer 4001 den yani herhangi bir lisans meznu kadrosunda atanamak isterse gk gy ist pttde 98le kapadı bu sene.ama kendi alan koduyla atanmak isterse ist için yine iyi biyer için 85 yapması lazım 75e kadar düşüyo bu puan
  8. 26 Temmuz 2011
  9. violin35

violin35 inşallah bir gün Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim arkadaşım.. ptt ne yüksek puanmış öyle inanamıyorum:85: çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
  10. 30 Temmuz 2011
  11. karbeyaz07

karbeyaz07 instagram/tanyeliardic Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben işletme 3 e geçtim bu yıl kpss aklımda yok aslında ama ilk etapta kamuda çalışsam mı bilmiyorum çok kararsızım çalışırsamda denetleme müfettişlik filan istiyorum ne yapmam lazım bilgilendirir misiniz?
  12. 31 Temmuz 2011
  13. rdlpstck

rdlpstck Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    48
    kpss 2 yıl geçerli olduğu için 3. sınıfta girebilirsin en azından kendini denersin
    söylediğin sınavlar A grubundan yapılıyor yani okulda gördüğümüz alan dersleri önce kpss A dan belli puan alıyorsun.sonra kurumlar kendi sınavlarını açıklıyor.belli puanı alanlar başvurabiliyor.sonra mülakat
    e sonra bu kadar çalışmanın üzerine iyi bi maaş:)
  14. 31 Temmuz 2011
  15. rdlpstck

rdlpstck Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    48
    en yüksek tercih edenden en düşük puana göre
    her sene aldığı puanlar değişiyor ama yurtların puanı düşük diye biliyorum bi çok atama yapılıyor da ilk atama da girmek istiyorsanız alabildiğiniz en yüksek puanı almanız en mantıklısı istediğiniz kuruma girersiniz:)
    elinizden gelenin en iyisini yapın
    netlere takılmayın fazlaa
  16. 31 Temmuz 2011
  17. quietnrkn

quietnrkn Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bu sene bende alandan girdim ve 1 senede alanı unutmuşum :KK43:
    2 ay sadece mikro iktisatı bitirdim gk gy çalıştım 70 almışım.benim için iyi çünkü çalıınca yapabilirim :D
    şöle bi imkandan haberin varmı bimiyorum.seneye kpss ye girip gk gyden puanın iyi gelirse okuduğun şehirde tercih yap ve atanırsa çalışmaya başla.okulunda belgelerini ve ders saatlerini götürdüğünde izinli sayılıyorusun.hem maaş hem okul :KK34:
  18. 31 Temmuz 2011
  19. rdlpstck

rdlpstck Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    48
    ilk seferde 70 bence çok iyi canım çalışırsan neler yaparsın:nazar: