İDrar kültürü yaptırdım üreme oldu ,napicam şimdi enfeksyon var

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve YenidenDogdum tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : YenidenDogdum
  1. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Tedbir amaçlı idrar kültürü yaptırmıştım sonuc
    gram pozitif zincir yapmış koklar görüldü
    aerop kültürü : enterococcus sp uredi
    kolik sayısı : 100000cfu/ml
    doktoru aradım sonucu faxladik bana ben iyce okuyayım dedi
    gebemin basindada yapıldı ama bisi yoktu normalde son ayda istiyecektik yanma falanmi var ddi yok dedim tedbir amaçlı enf erken douma yol acini biliyorum açıkcası suanda bu belirsizlik ne olacak merak ediydorum yarın bana yapılması gerekenleri soylcekmis
  2. 2 Kasım 2009
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım geçmiş olsun bitanem benden doktorum hiç idrar kültürü istemedi şu ana kadar ama benim bi arkadaşımda çıkmıştı enfeksiyon sonra ilaç içmişti canım benim geçmişti inşallah yarın güzel haberler alırsın canım
  4. 2 Kasım 2009
  5. Kizil Deniz

Kizil Deniz YANLIZ SANADIR BUHASRETİM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bıldıgım o bakterı duyarlı olan antıbıyotık verıyolar duyarlılık içinde kan tahlılı yapıyolar bendede cıkmıstı
  6. 3 Kasım 2009
  7. YenidenDogdum

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benimde bı arkadaşımın kesesi açıldı onda enf kesesi açıldıktan sonra fark edildi suanda hastanede yatıyor bende çok korktum
  8. 3 Kasım 2009
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    gulen bence cok muhım degıl hıççççççç bozma moralını..............kafaya takma..............gerekırse testı yenıle..............bol sıfa canım................
  10. 3 Kasım 2009
  11. mavinilgxuxn

mavinilgxuxn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım iyiki erkenden çıkmış enfeksiyon.ben yaklaşık 15gün önce feci böbrek ağrısıyla gittim artık yatamıyordum.doktorum az daha gec kalsan yatıracaktık dedi.gebelikte enfeksyon gercekten cok riskli bir durummuş ben de yaşayınca anladım.öncesinde biliyordum ama fazla rahatsızlık vermiyor diye önemsememiştim.böbreklerime kadar ulaşmış.iltihaplanma böbrekte büyüme feci ağrılar ve 18tane antibiyotik iğne daha ne diyeyim.kültüre uygun antibiyotik başlar büyük ihtimalle ihmal etme canım.kesinlikle önemsiz değilllll.ÖNEMLİ!!!!!.korkuya kapılmanada gerek yok erken teşhiş olmuş güzel.geçmiş olsunn
  12. 3 Kasım 2009
  13. yeniannecik

yeniannecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bence idrar kültürünü bir kere daha yaptır arkadaşım.Benimde öyle çıkmıştı,sonra doktorum bir daha yapalım dedi,belki temizlik yaparken bulaşan bişey olmuştur dedi.2.kültürde çok daha dikkatli temizlik yaptım ve normal çıktı herşey
  14. 3 Kasım 2009
  15. YenidenDogdum

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaslar bende korktum dedim ya daha çok sonradan fark etseydik diye hiç belirtide vermedi drda bulaştınız söyledi antibiyotiğe basladik 5 gün kullanıp 10.gün test yenilenecek
    enf çok ciddi boyutlara ulaşıyor üreten bakterie göre anne hayatını bile kaybedebilirmis Allah korusun