0-2 yaş kız çocuğu mastürbasyon yapan anneler?

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve ddefne tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

15 Aralık 2010
    Konu Sahibi : ddefne
  1. ddefne

ddefne Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    merhaba kızım 14 aylık ve yaklaşık 6 aydır falan mastürbasyon yapıyor. zaman zaman unutup ortaya çıkıyordu ama şu son günlerde iyice üzerine düşmeye başladı. bacaklarını kasıyor ve terliyor.. tabi biz terlemesine izin vermeden hemen dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz...

aynı benim durumda olan anneler var mı?? birde merak ettiğim konu araştırdığıma göre sevgi eksikliğinden ilgisizlikten yaparlarmış. bende çalışan anneyim.. ACABA EV HANIMI OLUPTA ÇOCUĞU YAPAN VARMI? onu merak ediyorum... bizim kızımızada babaannesi ve dedesi bakıyor. ama çokta güzel ilgileniyorlar??? neden yapıyor anlamıyorum.

eve gelincee babası ve ben güzel ilgilendiğimizi düşünüyoruz.. tüm vaktimizi onunla geçiriyoruz?

en cok korktuğum şey bunun devam etmesi. zaten bu hafta sonu bir psikolog ile görüşeceğiz... bir yerde yanlış mı yapıyoruz ???

yoksa bizim bir yanlışımız yok. çocuk bunu 1 defa yaptı,keşfetti ve devamını mı getirdi???

FİKRİ,YORUMU OLAN VARSA SEVİNİRİM. ÇOK ÇARESİZİM :KK43:

2. 28 Aralık 2010
  3. foni

foni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bence bunun normal olup olmamasından ziyade siz evde yokken herhangi bir tacizlemi karşılaşıyor......
    bunu öğrenin; könu evlatlarımsa babamın oğlu olsa güvenmem....

4. 5 Ocak 2011
  5. beatiful kiz

beatiful kiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 18 aylık son 1 aydır yere kurbağa gibi yere yatıyor
    sürttürüyor orasını
    herzaman yapmıyor arada yapıyor
    ben yeni çalışmaya başladım o ben çalışmaya başlamadan
    yapmaya başlamıştı
    ayrıca bziim bi akrabamızn kızıda yapıyodu anca anaokuluna gidince bıraktı doktora
    götürmüşler dr.
    cinsel kimliğini tanıma çağında onun içn böle yapıyor üstüne gitmeyin
    çok tepki vermeyin demiş.

6. 5 Ocak 2011
  7. Liza.

Liza. love Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunun sebebi taciz falan değil.doğal bir içgüdü
    ve ayıp olduğunun farkında değil daha çocuk
    küçükken bende yaparmışım ufaklıkta yapıyor bana çekmiş:)

8. 5 Ocak 2011
  9. Dranas

Dranas Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    14 aylık ve altı aydır yapıyor diyorsunuz yani sekiz aylıkken mi başladı.
    mastürbasyon yapan çocuk duydum ama bu kadar erken başlayan ilk defa duydum
    benim kızımda 14 aylık ama böyle birşey hiç görmedim
    bence bir uzmanla görüşün

10. 7 Ocak 2011
  11. zerka

zerka Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben ev hanımıyım kızım 21 aylık ve yaklaşık 10. ayından itibaren bu davranışı sergiliyor ilk gördüğmde çok üzüldüm ve bu konuyu iyice raştırdm bir çok uzman bu davranışn çok normal bir süreç olarak anlatıyor hatta 5 ve 6 aylık bebeklerdede olabileceği deniyor yani bunun a normal olan bir durumu yok çocuk kendini keşfediyor önemli olan bunu alışkanlık haline getirmemesi ve bu davranışa yöneldiği zaman dikkatini dağıtmak . ben ve babasıylada arası çok iyi vaktimizin tamamını neredeyse onunla geçiriyorz

12. 7 Mart 2011
  13. angal_19

angal_19 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beninde kızım var ama daha 6 aylık bu konuyla ilgili bilgim yok ama diğer arkadaşların yorumlarına bakılırsa normal bişey sıkmayın canınızı ve nasıl davranmanız konusunda bir uzmandan yardım alın derim

14. 26 Mart 2011
  15. cemileozbay

cemileozbay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

16. 26 Mart 2011
  17. sbaran

sbaran Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım cocugum yok ama kreste gorev yapan arkadasım anlatıordu cocuklar cınsel organını tanırken yapıormus bole seyler .. duymustum ama ben gormedım...

iyi geceler..:KK70:

18. 26 Mart 2011
  19. brightsky

brightsky Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba ben bı anne degılım cocugum yok ama pedagoji egıtımı almıs bırı olarak bılgıerımı sızınle paylasmak ıstıyorum belkı bır an olsun rahatlarsınız cocugunuz sızın sandıgınız gıbı bı masturbasyon yapmıyor 1-3 yas arası cocuklar cınsellıg degıl cınsel organlarını kesfederler buna psilolojıde anal donem denır bu yas grubuna cocuk daha once annesını emerken emme duygusundan zevk alırken smdı ıse anal donemdedır tuvalet egıtımi zamanıdr ve tuvalet yoluyla zevk alır rahatlar ılgısı budur. su an cocuklarınız sadece cınsel organlarını kesfedıyorlar merakla fallik donemdeler ama bu donem gecıcı ve gayette dogal heh belkı her cocukta gozlenmeyebılır ama asla anne baba ılgısızlıgınden yada sevgızılıgınden kaynaklanmaz kendınızı suclamayın, bu donem gectıkten sonra olgısı baska bır seye yonelıcek daha sonra ergenlık ve oncesı donemde tekrardan cınsellıge tam manasıyla ılgı duyucak.