01.07.10 çok kolay doğum yaptım

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve UTKN tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : UTKN
  1. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl başlasam bilmiyorum,hep bunu yazmayı hayal etmiştim.
    5 yıllık uzun bir ilişkinin ardından evlendik ve 2 yıla girerken artık bebek istediğimi eşime söyledim ve dünden razı olan eşim hemen kabul ettiopuyorumnanaktan
    biz hemen çalışmalara başladık ve rabbim çok aratmadan 2.ayda verdi mutluluğu bize.

tahmini doğum tarihim 27 hazirandı.ama ben hep oğlumun erken geleceğini düşünüyordum,
    çevremde herkes erken doğum yapmıştı ve sanki banada öyle olacak diyordum.
    ama tam tersi oldu,40+4 de bizim çabalarımızla geldi bebeğim.
    son aya girdiğimizde her an gelebilir diye herşeyi hazırlamıştım.2 hafta kala annemde yanıma geldi bu arada her hafta hastaneye gidip nst ye giriyordum ve bundan çok sıkılmıştım.herşeyimiz hazırdı artık bebeğim gelsin istiyordum hamile olmaktan çok sıkılmıştım,benimle aynı zamanlarda doğum yapacak arkadaşlarımın hepsi doğurmuştu benimki bir türlü gelmek istemiyordu.normal doğum yapmayı çok istiyordum ama son kontrole gidişimizde eşime artık sezeryan isteyeceğimi söyledim oda dur bakalım dr ile bi konuşalım dedi.
    son kez nst ye girdim ve dr yanına gittik ultrasondan baktı ve bebek doğum kanalına hala girmemiş dedi,o an yıkıldım.doktorum o hafta izine çıkacağı için senide doğurtayım öyle gidicem diyordu.
    peki ama nasıl benim hiç bir belirtim yok sancım olsun diye dua ediyorum ama yokk.
    dr suni sancı ile deneyeceğiz dediğinde çok korktum çünkü çevremdeki suni sancı ile doğum yapanlar çok korkunç bir ağrı olduğunu söylüyorlardı.dr ile bu korkumu paylaştığımda sena dayanamayacağın ağrılar vermeyiz merak etme dedi.
    açıkcası doktora ve hastaneye çok güveniyordum hem zaten epidural istiyorum çok ağrım olmayacağını düşündüm ve kabul ettim.
    madem günüm geçti 1 temmuz olsun istiyordum bende temmuz doğumluyum çünkü.
    dr.1 temmuzda gel yatışını yapalım dediğinde çok sevindim çünkü bende öyle istemiştim.
    neyse sabah sezeryana gider gibi evden çıktık,evde son hamile resimlerimi çekildim,gayet mutluyum kurtulacaktım ve bebeğimizle eve dönecektik.
    sabah 7 de hastanedeydik danışmada bizi karşılayığ odamıza çıkardılar,eşim ennem ve kayınvalidem yanımdaydı,
    herkes çok şaşkın ve bana belli etmeselerde korkuyorlardı eyvahedigeldismile
    serum takıldı,lavman yapıldı(hiç korkulacak bişey değil hatta çok güzel) başladık beklemeye,saat 12 gibi dr geldi baktı 1 cm açıklık :dance: buna çok sevindim çünkü hastaneye gittiğimizde rahmim taş gibiymiş.2 saat sonra hemşire geldi baktı 2 cm yavaş ilerliyordu ama açılma devam ettiği için sevinmiştim.
    bu arada ağrım gelmeden epidural yapıldı(işte bu doğumdan daha uzun bi işlem biraz canım yandı açıkcası) 3 cm açıklık olunca epidurali açtılar bu arada hafif ağrılar başladı ama çok hafifti hiç keyfimi kaçıramadı yani.ben sürekli dr ve hemşirelere fotoğrafçının geleceğini 1 saat kala bana haber vermelerini söylüyorum tamam diyorlar.
    epidural etkisini gösteriyor ve hiç ağrı hissetmiyorm güle güle bekliyorum.
    sonra hemşire gelip bakıyor vee tam açıklık gidiyoruz diyor.
    nası yani delikafadulden ben 4 cm-5 cm gibi bişey beklerken tam açıklık şok oluyorum.
    eşime hemen fotoğrafçıyı ara diyorum hemen gelsin.
    o an tek korkum fotoğrafçının yetişemeyeceği oldu :sm_cool:
    odamdan çıkaıp doğumhaneye aldılar beni hazırlıyorlar o an tek düşündüğüm bu fatoğraşçı nerde kaldı acaba oldu.
    dr.geldi o an kağıda fotoğrafçı göründü işte o zaman çok mutlu oldum.
    dr sancı gelince ıkın diyordu ama ben hiç sancı hissetmiyorum dedim.
    hemşire karnımı elliyor sancı var ıkın diyor ve ben ıkınıyorum :)3 ıkınmada geldi meleğim hemen yanımda temizlediler ve kucağıma verdiler o an mutluluktan hıçkırarak ağladım.
    mükemmel bi duyguydu yazarken bile duygulandımmafoldumben
    Rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah.
    anlatılması zor bi duyguymuş.

baya uzun olmuş :)
    herkese benimki gibi kolay doğumlar diliyorum..

2. 3 Ağustos 2010
  3. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    113
    Allah analı babalı büyütsün miniğinizi :)
    Burada doğum hikayelerini okudukça daha şimdiden korkuyorum yaa açıklık, lavman, epidural falan :)

4. 3 Ağustos 2010
  5. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    okuduğum en iyi en içaçıcı hikayeydi teşkkürler böle bir paylaşım içinzemuszemusallah evladına sağlık uzun ömür versinopuyorumnanaktanseni de tebrik ederim...bu arada özel hastahanede yaptın değil mi doğumu?

6. 3 Ağustos 2010
  7. SET2007

SET2007 Herşeyin Hayırlısı..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    rabbim analı babalı büyütsün inşallah:KK46: ben kendim cok zor dogum yaptığım içinmafoldumben böyle kolay dogumlar duyunca insan mutlu oluyo:))rabbim herkese böyle doğumlar nasip etsin inşallah.

8. 3 Ağustos 2010
  9. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    allah analı babalı büüyütsün cnm ne güzel kurtulmuşsn

10. 3 Ağustos 2010
  11. a_seyma

a_seyma İki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Allah analı babalı buyutsun canım... cok guzel bı hıkaye.... galıba bende senın gıbı olucam... :):) Allahım hepımıze hayırlı dogumlar versın... ıns benımde boyle bır dogum hıkayem olur...

12. 5 Ağustos 2010
  13. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet özel hastanede yaptım cnm,
    inşallah hayırlısıyla sizde kurtulursunuz

14. 6 Ağustos 2010
  15. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    korkulacak bişey yok hepsi çok doğal süreçler ve nasıl geçtiğini anlamıyorsun bile,
    bol bol dua et,nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile

16. 11 Ağustos 2010
  17. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    süper.. tebrikler..

18. 14 Ağustos 2010
  19. sumrusimay

sumrusimay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu doğum yönteiminin adı ne oluyoo ?? normal +???