05.11.2008 aşkımızın ikinci meyvesi...!

Konusu 'Duyuru : Müjdeeee bebeğim oldu :)' forumundadır ve Banan tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Banan
  1. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet...ilk doğumumu 34 haftalık yapmıştım...2.750 gr. nur topu gibi bir kızım olmuştu.. sonra kızışımı büyüttüm.. kızım bir yaşına geldiğinde eşimle, ikinci bir bebeğimiz daha olsun ve beraber büyüsünler istedik...fakat allah ım bir türlü ikinci bebeği bana nasip etmiyordu...çok üzüldüm çok ağladım ve nihayet aradan bir buçuk sene geçtikten sonra bir sabah 1 haftalık bir adet gecikmesinden sonra yaptığım testte hamile olduğumu öğrendim... eşime ilk haberi verdim ve dünyalar bizim olmuştu... doktora gittiğimde beş haftalıktım gebelik kesem görünüyordu fakat, bebeğim henüz ortalarda yoktu.. kalp atışlarını bir türlü alamıyorduk.. 6 haftalık olduk,7 haftalık olduk ama bebeğim hala kalp atışlarını vermiyordu bize... en sonunda doktorum 8. hafta da alamazsak eğer kürtaj ihtimaliniz var dedi ve dünyalar başımıza yıkıldı.. bu süre zarfı içinde kanamalarım oluyordu yatıyordum sürekli allah ıma dua ediyordum ne olur onu bizden alma diyordum.. en sonunda sekizinci haftamda minik fasulyemizin kalp atışlarını aldık kendini bize göstermişti artık...çok mutluyduk.. 38. haftama kadar herşeyimiz güzeldi.. 38. haftamda yanii 10.11.2008 tarihini 12.11.2008 e bağlayan gece yarısı kk nın gebelik sayfalarını gezerken aniden suyumun geldiğini hissettim...hemen uyuyan ev halkını uyandırdım ve babam beni arabaya attığı gibi gata ya götürdü... gece saat 24 de hastanedeydim ve sabahleyin 08.00 a kadar sancı çektim.. en sonunda doktorum gel seni doğuma alalım dedi.. doğumhanede tüm hazırlıklarım oldu ve normal doğumla 3.5 kilo ağırlığında nur topu gibi bir kızım daha oldu... kızımın çıkış anını görür görmez mutluluktan, ağlamaya başladım.. değmişti herşeye, çekilen tüm zorluklara... kızımı istedim kucağıma o cennet kokusunu içime çekmek için... ve babamız da duydu sonunda havalara uçtu çok şükür sağsalim kavuştuk dedik.. babamız bu esnada terör bölgesinde görev yapıyordu ve izin alıp hemen ertesi gün yanımızda oldu... öptü kokladı kızlarını... mutluluktan uçtuk.. allah ım isteyen herkeze bu duyguyu fazlasıyla nasip etsin... kızlarım ve canım eşim... sizleri çok seviyorum... herşeyimsiniz...

Son düzenleme: 23 Kasım 2010
  2. 25 Kasım 2008
  3. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ederim canım allah analı babalı büyütsün kızlarını size bağışlasın.iki kız annesi olmuşsun ne mutlu sana .allah hepinize sağlıklı ömürler versin.

4. 25 Kasım 2008
  5. SiriuS

SiriuS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Okurken göz yaşlarımı tutamadım desem inanır mısınız ? Halbulki hiç çocuğum yok hiç bu aşamaları yaşamadım evli bile değilim hatta aslında duygusal biri de sayılmam ama çok içten yazmışsınız, tüm aşamaları tüm hislerinizi öyle dile getirmişsiniz ki ben bile duygulandım ve çok sevindim. Yürekten tebrik ediyorum Allah bağışlasın ve sağlığını sıhhatini eksik etmesin. Mutluluklar diliyorum.... :nazar:

6. 25 Kasım 2008
  7. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tebrikler.....Allah analı babalı büyütsün inşallahhh.....

8. 25 Kasım 2008
  9. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    okurken çok duygulandım. Allah analı babalı büyütsün. ailesine hayırlı evlat olsun inşalllah.

10. 26 Kasım 2008
  11. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk baş tebrik ediyorum ve Allah anallı babalı büyütsün inşallah ve darısı başıma:) Benim sana sormak istediğim sanırım gatada doğum yapmışsın, bende nasipse eşim astsubay olduğundan Gata'da doğum yapacağım yalnız ilk doğumum olması ve epidural gibi doğum yöntemlerinin gatada olmamasından ötürü korkuyorum. Doğumun nasıl oldu,doktorlar yeterince ilgileniyorlar mı? refakatçi olayı nasıl acıkcası detaylı anlatırsan inan çok sevinicem...

12. 26 Kasım 2008
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Allah anali babali,saglikla büyütsün insallah canim...
    darisi basimiza hayirlisiyla...

14. 26 Kasım 2008
  15. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba.. evet doğumumu gata da yaptım..ben epidural yöntemiyle doğum yapmadım.. normal olarak sancımı çektim.. ama ben ordaki hemireye sormuştum sancı odasında sancı çekerken burda epidural doğum yaptırılmıyor mu diye hemşire bana yaptırırlıyor demişti fakat bunu doğuma girmeden en başta böyle bir doğum yöntemini istediğinizi belirtmeniz gerekiyormuş.. yanii doğum için kağıt falan imzalatıyorlar ya o zaman ben epidural normal doğum istiyorum demeniz gerekiyormuş..sonradan söylerseniz kabul edilmiyormuş.. bir de hemşire şunu da ekledi.. epidural normal doğum doğum eylemini çok uzatıyormuş.. bence en mantıklısı güzelce sancınızı çekmeniz.. doğru nefes alıp verme yöntemlerini uygularsanız sancıyı o kadar da hissetmezsiniz... doktorlar çok güzel bir şekilde ilgileniyorlar.. ben ilk doğumumu da 2005 senesinde gata da yapmıştım çünkü..yalnız şunu söylemeliyim, gata da refakatci olayı yok.. eğer allah ın izniyle normal doğum yaparsan, normal doğum yapan annelere refakatci hakkı tanınmıyor... ama sezeryan olursan, yanına refakatci alabiliyorsun...ben normal doğum yaptım, bana refakatci hakkı verilmedi.. biraz zorlanmıştım ama buna değer...

16. 26 Kasım 2008
  17. anitta

anitta Guest

allah size sağlık huzur uzun ömürler versin bebişinizle:::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar::naza:

18. 26 Kasım 2008
  19. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, bende 38+5 haftalık gebeyim sabırsızlıkla doğumumu bekliyorum,refekatçi olayı olmaması çok kötü ama başa gelen çekilir:KK66: dilerim bende sizin gibi kolay bir doğum yaşarım,size bebeğinizle mutlu yaşamlar..