08.2009.anneleri

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve dingoz tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dingoz
  1. dingoz

dingoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebekleriniz diş çikartdımı?bizde daha çikmada ama eli sürekli ağzında yakında çikan herhalde.:KK46:

2. 6 Şubat 2010
  3. aspirinn

aspirinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bizimde aynı ama henüz bişiy yok.. 1 haftadırda huzursuz ek gıdalara başladık yavaştan hiç bişiy yemiyo.. diş diye tahmin ediyorum ama salyası yok sadece elini ve emerken beni ıssırıyo canımı yakıyo ben bağırıncada gülüyo sıpa...

4. 6 Şubat 2010
  5. cennet kuxsxu

cennet kuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şeyleri benim kızımda yapıyor kızım 6 ay agünlük ek gidaneler veriyorsunuz benim doktorum meyva dah sonra dedi önce yoğurt sebze çorbası arkadan kahvaltı dedi.siz başladınız mıı yemeye

6. 6 Şubat 2010
  7. balim_ygz

balim_ygz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    5,5 aylığız dışardan meyve suyu, yoğurt ve çorba veriyorum tabi anne sütünede devam ediyoruz yakında kahvaltıyada başlıcaz
    henüz bizdede diş yok hatta tembel sıpa dönmüyor bile:KK46:

8. 8 Şubat 2010
  9. aspirinn

aspirinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    valla bizim doktorumuz 4 aylık ken evde kendi yaptığım günlük yoğurdu ve elma havuç suyu vermemi söyledi.. 5 ayda kahvaltıya başladık pekmez tuzu alınmış beyaz peynir ekmek içi ve yumurta sarısı.. tabii bunların doyumluk olmadığını damak tadı gelişsin diye verdiğini bulamaç yapmamam gerektiğinide söyledi... yoksa 1 yaşında çok zorlanırmışım.. başka doktorlar ne diyor bilemiyorum ama ben doktoruma çok güveniyorum gata da profosör biz muayenehanesine gidiyoruz.. 6 ayda ad sebze çorbalarına başlıyoruz.. bu arada 5 ayda gittiğimizde 2 hafta sonra elma püresini ver demişti .. öyle yapıyorum cam rendede ...

10. 9 Şubat 2010
  11. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bizde 6. aya girdik diş miş yok 2 aylıktan bu yana eli hep ağzında herşey ağzında
    bizimkide dönmüyo daha:)

12. 9 Şubat 2010
  13. aysusahin

aysusahin ♥♥♥ Canım Kızım ♥♥&# ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızımında eli sürekli ağzında, bulduğunu ağzına götürüyor ve salyaları da oldukça fazla...Yakındır dişlerimizin çıkması...
    Biz iki hafta önce meyve sularına,bugün itibariyle de yoğurt ve çorbalara başladık...Yalnız bir sorunumuz var : Yoğurdu mayalayamadım, bir türlü olmadı delikafadulden Danone'nin sütünü kullanıyorum,maya olarak da yine danone nin yoğurdunu kullandım ama olmadı..Doktorumuz mayayı tutturamadığımda iyi marka yoğurtlardan verebileceğimi söylemişti,o yüzden bende bugünü atlamayalım diye Danone' nin yoğurdunu yedirdim..Valla napıcam bilmiyorum bu mayalama işini :çok üzgünüm:

14. 9 Şubat 2010
  15. aspirinn

aspirinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimde ilk yoğurtlar fiyaskoydu ama yapa yapa tutturursun ben gibi... ben 1 su bardağı ılıtılmış pastorize süte 1 tatlı kaşığından accik fazla hazır yoğurt koyuyorum ağzını sıkı kapatmıyorum ki ekşimesin die sarıyorum yaklaşık 28-30 saat dışarda sarılı halde bekletiyorum sonra dolaba koyuyorum bi kaç saatde dolabda duruyor 2 gün yediriyorum...

16. 9 Şubat 2010
  17. aspirinn

aspirinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sorada şappur şuppur yiyoruz... daha doğrusu yiyodukk bu ara yine yemiyoo...

18. 9 Şubat 2010
  19. aysusahin

aysusahin ♥♥♥ Canım Kızım ♥♥&# ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok tatlı maaşallah,nazar değmesin bebeğine:nazar:

Bugün tutturdum yoğurdu :lepi: 1 bardak ılımış süte ( sıcaklığı seçe parmağımızın 7 saniye dayanacağı şekilde ) 1 tatlı kaşığı yoğurt koydum..Kavanozun ağzını kapatıp, biri ince biri kalın olmak üzere iki battaniyeye sardım.Oda sıcaklığında durdu..Gece saat 04.00 ten öğlen 12.30 a kadar...Puding kıvamında bir yoğurt olmuş..Yalnız gelecek sefere yaparken 1.5 tatlı kaşığı yoğurt koyucam..Maaşallah kızım da sevdi,afiyetle yedi cokacimcoook

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.