09.12.2009 Ayşe Beril'im geldi bizi mutlu etti :)

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve mujdes tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mujdes
  1. mujdes

mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    15 ay içersinde ikinci doğum hikayemi yazmak aklımın ucundan geçmiyordu ama Allah nasip etti bana bu duyguyu :) eylül 2008 de bal kızım serra yı dogurduktan sonra gayet güzel uzunca bir süre üç kişi olucagımızı söyledim herkese hep...büyük konuşmuşum gayet :) serra 6 aylıkken hamile oldugumu ögrendim ve içimde inanılmaz bir korku,karmaşıklık ve daha bir dolu negatif şey vardı...bir an O'nu aldırmayı bile düşündüm ama eşimin bu yönde bana desteği olmadı hiç..o hep herseyin cok güzel olucagından,gençken bu işlerin kolay oldugunu söyledi vede neticesinde tekrardan hamilelik sürecine girdik :) en üzüldügüm şey hiç kilo veremedigimdi ki onuda bu hamileligimde 6 kilo verip hiç almayarak yendim :) ... ilk hamilelige göre sıkıntı cok daha fazla oluyor acıkcası..cünkü benimki sezeryandı ve buda sezeryan olucaktı 15 ay arayla birde üstüne son güne kadar kızımı emzirdim ben... hic oyle süt zehirler fln yalanlarına inanmamak lazım doktorlarım beni bu konuda cesaretlendirdi hep...
    dogum günümüze gelince....
    insanın arkasında bir bebegini bırakıp ameliyata girmesi cok ama cok cok zormus bunu anladım.... ilk dogumda güle oynaya ameliyathaneye giren ben bu sefer aglaya zırlaya ortalıgı nedensizce yıkarak ameliyathaneye indim... cocuk gibi.... ay diyorumm ben kötüyümm ölücemm cocuguma kim bakıcak... en son kocam beni bırakınca asansorun orda iyice fena oldum... ama doktorum hakan apaydın... muhteşem insan geldi kac dakika beni sakinleştirdi... diger bir doktorum cevahir tekcan..anestezi uzmanı yasemin hanım... muhteşem ekip...herkes beni sakinleştirmek icin ugrastı.. en son beni güldürebildikten sonra uyuttular...
    uyandıgım an bu sefer daha bilincliydim... her seyi net hatırlıyorum... bebegimi ilk yanıma getirdiklerinde 2 740 gr 49 cm mini mini bir kızdı ki benim ikinci prensesim..ikinci kez dünyaya gelis sebebim...canımın ikinci parcası...ablasından ayrı kalmanın üzüntüsünü bana unutturan varlık.. hemen emzirdim... o kadar güzell o kadar tarif edilmezki... hep merak ediyordum ikincide de aynısı olucakmı... cok daha anlamlı oluyormus..yasanacakları bilmek...
    onca agrı sızı.. ki ilkinde hic cekmedim bu sefer daha zordu..sık sezeryan olmanın dezavantajı..ama bu dünyadaki herseye deger.. simdi kızım 6 günlük ve ablası onu bi lokma kıskansa da gayet güzel idare ediyoruz :)) serra beni ve babasını öpmesede sürekli kardesini yanında istiyor :))
    anladımki hayatta kızıma verebilecegim en güzel hediye bir kız kardeşmiş...hic ayrılmayacagı..hep arkadaş kalacagı...
    Allah'ım isteyen , kavuşamayan herkese nasip etsin evlat sahibi olmayı.. kimsenin yuvasını bebek sesi olmadan koymasın.. bizim evimiz pek gürültülü :) 2 bebek 2 bakıcı eşim ben .... her kapıdan bi ses geliyor... neyseki su anda herkes sessiz ve ben hikayemizi yazabildim :))
    tekrar dua ediyorum arkadaslar rabbim olmayan ve isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin..amin...

2. 14 Aralık 2009
  3. _hande_

_hande_ soNsuza deK sen!n!M ..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Maşallahhh arkadaşım,Allah nazarlardan saklasın 2 kız evlat bence bi annenin en büyük şansı ve ödülü...hiç bebeğim yok zaten henüz 1,5 yıllık evliyim ama bebeklere aşığım ...biraz evliliğimi yaşayıp bende nurtopu gibi bi evlat sahibi olmak istyrm=))) KIZLARINI SENı ÇOKK ÖPYRM...

4. 14 Aralık 2009
  5. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    müjdecim Allah analı babalı büyütsün bebeklerini sizlere bağışlasın maşallah ayşe beril de çok tatlı bir bebek :nazar:

6. 14 Aralık 2009
  7. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ınanamıyorum
    tek kelımeyle maasallah dıyorum sıze
    ıkı kuzunuzu da allah bagıslasın hayırlı evlat etsın canım

8. 14 Aralık 2009
  9. emetu

emetu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili Müjde,

Ne güzel 2. defa anne olmuşsun.Ben de Eylül annesiyim,çok tatlı bir oğlum var.Çok büyük bir bekleyişten sonra kavuştuk ona.Yaşım geçiyor ve fazla zaman geçirmeden bir kardeşi olmasını ben de çok istiyorum;ama bu sefer Rabbim verir mi bilmiyorum.ınşallah bu sefer daha kolay anne olabilirim.Kızlarını güle güle,sağlıkla büyüt inşallah.Allah'ım seni ve babalarını onların başından ayırmasın...Benim için de dua et canım,benim de bir yavrum daha olsun hayırlısıyla inşallah.Lohusaların duaları kabul olurmuş.Çok geçmişolsun sana da,inşallah ağrılarından biran önce kurtulursun.Ben de sezaryen olmuştum ve çok ağrı çektim.Halbuki ağrı eşiğim de yüksektir;ama oğluma kavuşmanın yanında vız geldi tırıs gitti o ağrılar...ınşallah seninkiler de hemen geçer...Seni ve kızlarını öpüyorum...Sevgiler....

10. 14 Aralık 2009
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Maşaallah,iki tane kız ne güzel..Allah bağışlasın her ikisini de..Kız evlat,has evlat demişler.Kiloları da verirsiniz ve kızlarınız genç kız olduğunda yanlarında arkadaş gibi durursunuz hiç merak etmeyin..

12. 14 Aralık 2009
  13. fatihderya

fatihderya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çok güzel anlatmışsın çok duygulandım ve dedim ki Tunahan ın da kardeşi olacak mı acaba?ben düşünmüyorum çünkü ikinci bir bebek ama herkesin söylediği gibi bir kardeş olması çok iyidir derler hep bakalım kısmet Allah bize neler gösterecek.Rabbim seni ve kuzularını korusun onlarla ve eşinle sağlıklı güzel günler nasip etsin....öpüyorum bebeleriniii:):)en yakın zamanda görmeye gelicez inşallah...

14. 14 Aralık 2009
  15. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    allah evlat acısı göstermesin bir ömür mutluluk 4 kişilik ailenizle :)

16. 14 Aralık 2009
  17. cottonheart

cottonheart Zeynebin annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    canım ne güzel ikisde birlikte büyücek benimde 15 aylık bir kızm var aynı ayda doğmuşlar herhalde şanslısın ki 2 tane bakıcı var yazmışsın annelermi yoksa dışarıdan birimi benimde annme yanımda olsaydı bende hemen yapardım sonradan çok zor oluyor bakması

18. 14 Aralık 2009
  19. gnydn64

gnydn64 serapgnydn.blogspot Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    müjdecim canım

tekrar tebrik ederim
    2 kuzunuda sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah