1.5 aylık bebeği olanlar yardımmm

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve iyitugba tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : iyitugba
  1. iyitugba

iyitugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Bebeğim 6 haftalık oldukça gazlı bir bebek.İki gündür devamlı emmek istiyor uyumuyor göğsümde uyuyor yatağına yatırınca beş dakika sonra ellerin emerek uyanıyor.İki hafta önceki dotor kontrolünde kilo alımı iyiydi doktor anne sütüne devam dedi.Günlük altını ıslatma kaka durumuda iyi 7-10 kez bez değiştiriyoruz.Ancak iki gündür vızık vızık uyuyamıyor,ve her gün akşam belli bir saatten sonra gece 02:00 ye kadar devamlı memede olup emmek istiyor huysuzlanıyor.
    Anlamadığım kilo alımı iyi altını ıslatma kaka durumuda iyi neden uyumuyor ve neden devamlı emmek istiyor uyuduğu zaman da vızık vızık...
    Bana yardım edebilirmisiniz...

2. 16 Aralık 2009
  3. PINARYILDIRIM

PINARYILDIRIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, benim bebeğimde şu an 5 haftalık ve aynı sorunlar başladı ama yapılacak bir kaç şey var

Gündüz hep radyo televizyon açık tut ve uyuyacağı zaman radyoyu kulağının dibine koy ve kendinden yüksek bir şekilde çalmasını sağla :) işe yaradığını göreceksin.

4. 16 Aralık 2009
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 2 aylık aynı şeyleri ben de yaşadım. Açlıktan değil emmek istemesi, bebekler emerek kendini daha güvende hissedermiş. Gaz ağrısı gelince ya da uykusu gelip belli bir nedenden uyuyamayınca sürekli emmek istiyordu benimki de. Her ne sebeple ağlarsa ağlasın sadece emince susuyordu. Gece 22 den 2'ye kadar sürekli emdiğini biliyorum artık sıvı kaybından başım falan dönmeye başlamıştı:)
    Doktorun da izniyle emzik verdim. O da rahat etti ben de. Artık kucağımda emzikle uyutuyorum geceleri.

Emdikçe daha çok gaz oluyor zaten iyilik de yapmış olmuyoruz aslında. Midedeki hala süt varken yenileri gelince gaz sancısı artarmış.

6. 16 Aralık 2009
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    gaz sancısı geceleri daha yogun oluyo benim kızımda 3 aylık oldu biraz hafifledi gaz sancıları hala ıkına ıkına uyuyo ama eskiye nazaran iyi.panik yapma düzelecek kızımın gaz sancıları azalalı daha 1 hafta oluyo ondan öncesini hatırlamak istemiyorum kolik oldugu için çok zor zamanlar geçirdik.ama geçiyo tek sey sabır sabır sabır.

8. 16 Aralık 2009
  9. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    aynı şeyler gözümün önünden geçti şimdi:1rolleyes: kesinlikle gazı vardır,çıkarıyorsa bile yeterli gelmiyor..hiç canını sıkma sürekli emer hep göğsünde uyur şu sıralar sonra rahatlarsın ama keşke göğsümde uyusa dersin..ben sürekli koltuğa yapışmış vaziyette odadan çıkamıyordum bunalıma ramak kalmıştı..hep böyle gidecek sandımakannehir

10. 16 Aralık 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bebeğinizin gazı varsa,
    siz hergün rezene için sütten ona geçer ve gazını rahat çıkarır...

12. 16 Aralık 2009
  13. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim bebişimde bir gaz bombası gibi. zinco, metsil, nurse harveys, debridat, masaj, acı elma yağı,rezene falan hiç etkilemedi.
    kk dan bir üyenin verdiği karışım ilaç tarifi sayesinde gün yüzü gördük canım. Allah bin kere razı olsun ondan. doktor tavsiyesi olduğu için güveneek eczaneye yaptırdım. zaten eczacıda bu çok etkilidir dedi. o karşımdan günde 4 defa bir çay kaşığı veriyorum bebişime. tavsiye ederim.

Gamsiizz35 bunu beğendi.
  14. 16 Aralık 2009
  15. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    neymiş o karışım lüütfeen ben de istiyorum:dance:

16. 16 Aralık 2009