1,5 yandaki olumu kree mi vereyim, bakcya m brakaym?

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve antika tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : antika
  1. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bu konudaki tavsiyeleriniz benim için çok önemli. ben çalışan bir anneyim.kreş ve bakıcı konusunda kararsız kaldım.bakıcı konusunda tereddüt yaşamamın sebebi de,o da eğitimli değil.oğlumu çok seviyor ama ihtiyaçlarını karşılamayacağını sadece oylayacağını düşünüyorum.şimdiye kadar oğluma bakıcı baktı.geldiğimde televizyon açık oluyordu son ses kadın programları falan.ilk başta oğlum küçük olduğu için fazla bir şey söylemedim,sonuçta bütün gün evde canı sıkılıyordur diye normal karşıladım.gerçi dolaylı olarak msj vermeye çalıştım ama anlamadı.ama oğlum şimdi tam da taklit dönemine girdi.kreşte de bir kenara itilir mi acaba?erken mi?kendi yaş grubuyla olacak.bilmiyorum kararsızım,yardımcı olun lütfen.değerli fikirlerinizi bekliyorum.çünkü karar vermem gerekiyor,artık.

2. 2 Eylül 2009
  3. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğun gelişimi açısından 2 yaşından önce kreş önerilmiyor.

4. 3 Eylül 2009
  5. YENA

YENA Zayıf günler göreceğiz..) Pro Üye

Beğenildi:
    32.605
    Ödül Puanları:
    463
    Hatta 3 yaşına kadar ev ortamında olması gerek çocuğun..

Ama tedirginliğiniz çoksa iyi bir kreşe verin derim..tabii iyice araştırıp..O yaştaki çocukların çoğunluğu olan bir kurum daha iyi olur..

6. 3 Eylül 2009
  7. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    eğer bakıcından memnunsan isteklerini açıkça belirtip bakıcını düzeltmeye çalış bence.
    aynen burda yazdığın gibi,çocuğun her şeyi taklit etmeye başladığını o yüzden kadın programları falan izlemesini istemediğini vs anlat.
    yok eğer laf geçiremiyorsan içinin sinmediği bir bakıcı yerine kesinlikle kreşe ver derim ben.
    evde bakıcı tek çocuğa kötü davranabilir.
    ama kreşte bir sürü öğretmen olacak.biri kötü davranacak olsa diğeri engel olur en azından.
    ayrıca kendi yaş gruplarıyla gayette doyurucu gereçer kreş.
    bir kenara itilir diye düşünme...

8. 3 Eylül 2009
  9. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Aslında evde balkılması daha iyi olurdu. Mesela daha bilgili birini bulamazmısınız çocuk gelişimi okumuş en azından lise mezunu bile olabilir. Eğer bulamam diyorsanız kreş derim ben. Çocukların tv izlemesini doğru bulmuyorum gelişimi açısından gerçekten edndişe etmekte haklısınız.

10. 3 Eylül 2009
  11. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    hepinize değerli yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim.üyelere nasıl rep verildiğini bilemediğim için size özel teşekkür edemiyorum(1 yıldır üyeyim bu ve benzeri konularda çok cahilim.)

12. 3 Eylül 2009
  13. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    ev daha mı iyi o zaman.evde de ben olmıcam nasıl olsa diye düşünmüştüm.bilmiyorum,hayırlısı ne ise allahım oğlum için onu nasip etsin.

14. 3 Eylül 2009
  15. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    niçin ev ortamı daha iyi canım?biraz açarmısın,hassas bir konu olduğu için iyice bilgilenmek istiyorum.

16. 4 Eylül 2009
  17. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    annelik işte kreşte de gerekli ilgiyi göremez mi acaba,diye düşünüyorum.ama,ne yalan söyleyeyim mesajın beni daha da cesaretlendirdi.
    örnek vereyim,canım.oğlum yeni yemek yemiş oluyordu karnı şiş yani bakıcı tam göbeğinin ortasından sıkıca bastırıp kucaklıyordu sonra da çocuk biraz kusuyordu.
    söylüyordum eşime böyle kucaklama çocuk kusuyor diye kızdım,biz de böyle kucaklamayalım diye.halbuki eşim hiçbir zaman öyle kucaklamıyordu.o davranışın kızılacak ve dikkat edilmesi gereken bir davranış olduğunu söylemeye çalışıyordum.ama,yine aynı kucaklıyordu.böyle şeyler yapıyordu ama,zarar vermediğine eminim çok seviyor evinde çocuklarına bile sürekli oğlumdan bahsediyormuş.

18. 4 Eylül 2009
  19. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim bulunduğum yerde başka birini bulmam biraz zor,bir de bakıcıyı uzun zamandır tanıdığım için eve rahatlıkla alabiliyordum.güvenilir ,allah korkusu olan birisi.
    geldiğimde televizyon açık oluyordu oğlumda oyuncaklarıyla oynuyor oluyordu.o da bir müddet sonra sıkılıyordu galiba oynatmaktan.ben de hak veriyordum,ben de sıkılabiliyorum,yorulabiliyorum diye.bilmiyorum canım kafam karışık açıkçası.bazen de kafaya kreşi koydum gibi,hayırlısı.