1.5 yaşında oğlum yardım!!!

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve DygEge tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

28 Mart 2010
    Konu Sahibi : DygEge
  1. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba arkadaşlar;
    18 aylık dünya tatlısı bir oğlum var çok sıcak kanlı,sevgi dolu bir çocuk ama gelgelelim
    evi darmadağın yapma huyundan bir türlü vazgeçiremedim:KK43:
    Mesela aynı çekmeceleri günde 10 kere boşaltır ben toplarım o boşaltır..Ben orayı yaparken koşarak mutfağa gider tencere tava ne varsa boşaltır..Onu bırakır yatak odama koşar afedersiniz don atlet ne varsa temiz çamaşırları saçar üstüne basar...
    Diyeceksiniz ki kaldır başka yerlere zaten o kadar çok şey kaldırdım ki artık kaldırcak yer kalmadı..Bunlar kalanlar..Sonuçta mutfak dolapları aşağıdakileri kullanmama gibi bir şey olamaz..İster istemez kullanılıyor..
    Bu zamana kadar bunların hepsine göz yumdum inanın hiç sesimi çıkarmadım..Tencerenin içindeki ayakkabıya ya da banyo kovasının tasının salonun ortasında durmasına..Buna benzer herşeye..
    Ama artık psikolojikman etkileniyorum ister istemez bir misafirim gelcek diye ödüm kopuyor zaten:KK43:
    Çocuk bu tabiki dağıtcak ama ne bileyim makul şeyleri dağıtır yani tutupta benim külotlarımı alıp salona saçmaz mesela..
    Ne yapcağımı nasıl vazgeçirceğimi hiç bilmiyorum..
    Oyuncaklarıyla oynasa onları istediği gibi dağıtsa üzülmem ama...
    Tecreübeli anneler 18 aylıkken sizin bebeklerinizde bunları yapıyormuydu?
    Nasıl başaçıktınız?
    Not:çekmece kulpları çıkmasından tutta bantlama iple bağlama..Hepsi denenmiştir.:)
    Akıllı bıdık hepsinin hakkından geliyormafoldumben

2. 28 Mart 2010
  3. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Oy ya kıyamam :asigim:
    Kimi bebe böyle atom karınca gibi oluyor :)
    Ufak görünen çözümler hayat kurtarır, çamaşırları bir hurca koyup fermuarını hep çekebilirsin canım mesela
    Onu da açıyorsa minik kilitler koyabilirsin yerimseniben

4. 28 Mart 2010
  5. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Canımm yaaa tam tabiriyle atom karınca gerçekten full time çalışıyorkaydirigubbakcemile3
    Fermuar falan hepsini açıyor tatlım yaa utandım saymadım artık çantamı açıyor bütün kredi kartlarımdan paralara kadar herşeyi boşaltıyor yani fermuar kesmez onu ama kilitler nasıl oluyor acaba dünya kadar kilit lazım bana:sinifsinif:

6. 28 Mart 2010
  7. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlım ben de bizim bızdıktan çok çektim,
    5,5 yaşında fettan bir kız yeğenim var, bütün makyaj malzemelerimin ortağı,
    Ayrıca beğendiğini alıp götürüyor, kaç defa annesi söyledi izin almadan götürme diye, izin alsa da birşey değişmez ki kıyamıyorum ben zaten, beğendiğini veriyorum.
    Sonra böyle bir yöntem buldum, büyük makyaj çantalarına koyup kumbara kilidi gibi minik kilitlerle kilitliyorum.
    Nalburlarda falan bulunur, al yığınla, herşeyi kilitle kaydirigubbakcemile3

8. 28 Mart 2010
  9. hammer

hammer papatya Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu ve benzeri olayları okadar çok yaşadım ki delirecem sanmıştım.şu an 2,5 yaşında az daha akıllandı diyebilirim.

10. 1 Nisan 2010
  11. itek

itek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bunlar çok doğal davranışlar benimde oğlum 19 aylık
    şuan onların merak etme dönemleri acaba bunu yaparsam annem ne tepki verecek diye beklerler
    bende kendine zarar verecek şeyleri ortadan kaldırdım birkaç dolap kilidi işimi gördü ama her dolabıda kitlemiyorum dikkatini çekerim karıştaracağı birkaç yer bırakıyorum
    birde oğlum elektrikli aletleri çok seviyor süpürge,ütü,brander,pc vs...hepsinin oyuncağından aldım ama yüzüne dahi bakmıyor illa gerçekleri olacak

12. 1 Nisan 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ben varya o maviş tosun paşanın totosunu ısırırım.

bana gönder annesi:asigim:

14. 1 Nisan 2010
  15. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    beni anlatmışsın sen ya şuan hatta oğlumu annanesine bıraktım bulaşık makinesine servis gelecek bugün evime gelenler mutfakta don kilotla karşılaşmasın dedim.temizlik yapıyorum.bütün günüm onun dağıttıklarını toplamakla geçiyor.benim oğlumda 14 aylık bu arada canım.inş çok uzun sürmez bu durum zira ben çıldırıcammmmmm :)))

16. 1 Nisan 2010
  17. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Canım demek bunların hepsi aynı)Allah yardımcımız olsun valla zorguclubacismile

18. 2 Nisan 2010
  19. xfundax

xfundax Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok zor işimiz çooookk arkadaşlar dün telefonumu yıkamış mafoldumbenÇok üzgünüm çoook