1 aylık bebeğim memede ağlıyor):çaresiz kaldım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve edmina tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : edmina
  1. edmina

edmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeğim geceleri gayet güzel emiyor ama gündüz emiyo ve bir süre sonra ağlamaya başlıyor sonra tekrar büyük bir hevesle memeye dalıyor emiyor yine ağlıyor çıldırmak üzereyim.sütüm mü az şimdi?herkes böyle diyor.3 kilo doğdu 1 ayda 4.600 oldu.kilo alımı normal ama neden böyle yapıyor anlamadım.sütüm ilk günlere göre az göğüslerim öyle taş gibi değil ama sıkınca ucundan geliyor.mama vermek istemiyorum ama herkes ver falan diyor.uykusunu uyuyor kakasını çişini yapıyor.offf çok çaresiz hissediyorum kendimi.çok üzülüyorum yaa

2. 29 Ağustos 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    edmina, benim de aklıma sütünün yetmediği geldi ilkin. kilo alımını ilerleyen zamanlarda takip et bakalım, sütün -belki- şimdilerde azalmıştır. bir de... doktorunuz vardır sanırım, bir danış istersen, benim bebeğim de kolik olmuştu, özellikle akşamları çok ağlardı. ayrıca... ben nazara çok inanırım. bunu da gözardı etme canım. bebek büyütmek zor sanat. kolay gelsin.

4. 29 Ağustos 2010
  5. devran_26

devran_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gaz sancısı olabilir benim kızımda vardı emerken sanki ağrısını geçecek gibi hırsla emip sonra çok ağlıyordu bence bi druna sor nazarıda hafife alma bir nazar boncuğu tak bebişine inşallah biran önce iyileşirsiniz

6. 30 Ağustos 2010
  7. edmina

edmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sezince ve devran gaz sancılarımız çok fazla ,.sanırım beniim bebeğimde kolik.gece emerken hiç sorun yok çok güzel emiyor ve uyuyor,2 saatte bir emiyor ve uyuyor.ama gündüz memede hırslanıyor aynen devranın dediği gibi hırsla emip ağlıyor.canım sıkıldı çok doktora danışıcam.hakkaten çocuk zor işmiş

8. 30 Ağustos 2010
  9. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    annesi gaz sancısı var bebişinin karnına sancı girdimmi bırakır memeyi ağlar. gazını çıkar gazlı demekki bebeğin. gaz giderici damla kullan ve her emzirmeden sonra gazını mutlaka çıkart.. ilerde daha çok başın ağrır yoksa..:smiley-cool:aynı şey benimde başıma geldi. sindirim sistemi tam olarak gelişmediğinden gaz ne olursa olsun olur...

10. 30 Ağustos 2010
  11. nurceng

nurceng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar aynı olay bizdede oluyo valla.çok üzülüyordum.sakinken gayet iyi ama gündüzleri çok zor emiyo biraz emdikten sonra ağlamaya başlıyo

12. 30 Ağustos 2010
  13. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gaz sancısı çekiyor olabilir,benim oğlumda öyleydi gaz için zinco kullanmaya başlayınca geçti.Gazı olunca da bebek emmeye çalışır çünkü

14. 30 Ağustos 2010
  15. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sakın doktora danışmadan mama verme yazık. Kilosu da iyiymiş. Dedikleri gibi gazdan olabilir.

16. 30 Ağustos 2010
  17. edmina

edmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar sanırım gazdan.sütümün yetmemesi ihtimali beni çok üzdü.2-3 ay bari emzirebilsem diye düşünmeye başlamıştım.mama vermedim inatla emziriyorum.bebişim hırslanınca bırakıyorum ama savaş veriyoruz resmen sonra tekrar.bakalım ne kadar sürecek.metsil kullanıyorum gaz için.dr nurse harvey diye bir ilaç verdi ama hiç işe yaramadı çocuk sürekli ilacı geri kustu.metsil daha iyi geldi

18. 30 Ağustos 2010
  19. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle gazdan oluyordur. benim kızımda öyleydi özellikle öğlen sıraları başlar akşam yatana kadar sürerdi. karnını tutarsan gaz hareketlerini hissedebilirsin. karnını ve ayaklarını sıcak tutmaya çalış ve memede çok uzun süre emzirme. 5 dak.dan sonra süt azaldığından dolayı bol bol hava yutuyor çünkü.