1 aylık oğlumun gaz ve ıkınma ve mama sorunu

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve bersu_791 tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : bersu_791
  1. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebgım bırr aylık ılk gunden berı mama ve 11gununden ıtıbarende anne sutumude verıyorum son 3 4 gundr bır ıkınma ve ve gunde bır kez sarı renklı kaksını yapıyor ama çişini bol bol yapıyor 7 8 bez kadar vede gaz sorunumuz var babulıne dıye bır gaz damlası verıyorum milupa aptamıl 1 de maması sizce ıkınması ve gaz problemı mamadanmı? ne yapmalıyım duncege kakasını yaptıgında cıvıktı oyle sert kurru fılan degıl gunde kac kex kaka yapması lazım

2. 2 Mart 2010
  3. rapsodi1

rapsodi1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende aptamil pre veriyordum cok sancısı olunca Doktor comformil ver dedi.Oda milupanın.Sanki biraz iyi geldi gibi.Bir de mamasına 1 cay kasığı zeytin yağı koyun dedi.Benim kızımda 1 aylık.Daha önce kakasını hiç fitilsiz yapmıyordu.Bir haftadır yapmaya basladı.3 günde bir yapıyor.Doktor anormal değil dedi.Daha bağırsakları gelişiyor dedi.
    Bir de sancı için topuklarına elmayağı sürebilirsin.

4. 3 Mart 2010
  5. destniy

destniy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğimdede ıkınma sorunu vardı erkek.kakasını yaparken değilde idrarını yaparken ıkınıyordu ama sürekli.doktora gittik erkek bebekler idrarı gelince bunu gazla karıştırırlarmış bazen onun için ıkınırlarmış 4.aynı girdiğinde vazgeçti bundan şükür.çünkü uykudan bile uyanıyordu ıkınıyor tuvaletini yapıp tekar uyuyordu..ben hiç kullanmadım gaz sorunumuz hiç olmadı ama arkadaşlarım hep rezene kullandı çokta memnunlardı...

6. 4 Mart 2010
  7. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    size önerim mamayı hemen degiştirin benim kızımda aptamilde aynı sorunları yasıyordu bebelac aldım ertesi gün gecti bende en iyisi aptamil diye onunla baslamıştı aslında bize doktorumuz lactumu önermişti anne sütüne en yakın o diye ama ben aptamil daha iyidir diye düsünmüstüm.aptamil kötüdür demiyorum sadece her bebege olmuyor malesefbirde gaz ilacı olarak şiddetle sab simpleks öneririm süperrrrrr dene f

8. 6 Mart 2010
  9. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebelac aldım suan onu kullanıyorum bugun ıkıncı gun olmasına ragmen kullanmaya basladıgımdan berı hıc kakasını yapmadı sizce normalmı kac gunde bır kaksını yapması lazım yadaa gunde kac kez kaka yapması lazım

10. 6 Mart 2010
  11. biyologeda

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    benim kızım 2 günde bir yapıyor eger bebeginiz kıvranmıyorsa sorun yoktur.

12. 9 Mart 2010
  13. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum ıkı gunde bır kaksını yapıyor ama yaptıgı zaman öyle böyle degıl bır ıkı dakıka beklesem bezınden dısarı cıkacak kadar cok yapıyor ve yaparkende cok kıvranıyor

14. 9 Mart 2010
  15. biyologeda

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    benimkide aynen:) yaparken kıvransın yapamadan kıvranmasından daha iyi benim kızım önceden inliyordu annem hep kasıklarını yaglıyordu öyle kaka yapabiliyodu

16. 12 Mart 2010
  17. RUZGARXY

RUZGARXY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Canım geçmiş olsun.Günde 2 kez yapıyorsa kakasını kabız değildir.Ama yapmıyorsa bebişin kabızdır.Doktorlar fitil veriyor ve O hemen kabızlığını önlüyor.Mamalarda yapar tabi.Ama anlayamadığım neden mama ile besliyorsun?Anne sütü yetersiz mi geliyor?Eğer kilo alıyorsa sadece anne sütü ilk 6 ay yeterlidir.Çok öptüm bebişini.En kısa zamanda düzelir umarım.

18. 13 Mart 2010
  19. bersu_791

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sutum cok az gelıyor benı emdıgı zaman bıle agzı acık aranıyor bende doymuyor oldugunu dusunuyorum suan oğlum 37gunluk aslında bebegıme sutumun yetıp yetmedıgını nasıl anlayacam benı emse bıle mamayıda yemeden asla uyumuyor 3gun önce dr gıttık kılo alımı ıyı ama bu gune kadarda hep mama takvıyesı aldı gaz sorunu için gıttıgımız dr sıcak su torbasına sıcak su koyup bebgın bezının altına koyun bu onu rahatlatır dedı ve 3gundur denıyorum gercekten ıse yarıyor ve sıcak su torbasını koydugum zaman ogun mutlaka kakasınıda yapıyor ıkınmalarıda olmuyor deneyın oğlum ıkındıgı zamanlarda aglardı kıpkırmızı kesılırdı şimdi sıcak su torbasını koyuyorum cok rahat gazını cıkarıyor ve kaksınıda yapıyor:)