1)ikamet edilen yerin dışında nikah işlemleri nasıl oluyor?2)nikah tarihi tek alınrmı

Konusu 'Nikah' forumundadır ve Ege tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Ege
  1. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sanırım en az birinin ikamet ettiği yerde nikah kıyılabiliyor. peki diğer eş ikamet ettiği yern dışında nikah kıyabilmek için ne gibi işlemler yapması gerekiyor? sağlık raporunu ikamet ettiği yerde alabilir mi? illa aynı yerden mi almak zorunda? nikah tarihini tek başımıza alabiliyormuyuz 2 mizinde olması gerekrmi?
    çok soru sordum umarım yardımcı olabilirsiniz belediyeye soru sorduğumda net cevaplar alamadığım için sizlerden yardım istiyorum kızlar...:çok üzgünüm:
  2. 19 Ekim 2009
  3. zarifecik

zarifecik Guest

biz aynı ilde farklı ilçelerdeyiz ve sözlümün olduğu yerde nikahı kıymak istedik onun orda olması yeterli.ikiniz de ikamet, nüfus kayıt örneği alacaksınız.kimlik fotokopileri ile 10fotoğraf olsun 7 diyolar ama yetmedi.sağlık raporunu beraber gittğiniz her sağlık ocağından alabilirsiniz ve tarihi de yine beraber alıcaksınız tek olmazopuyorumnanaktan
  4. 19 Ekim 2009
  5. em4561

em4561 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım babam gitti bugün sordu. benim ikametgahım başka nişanlımınki başka. ve biz apayrı bi yerde kıycaz nikahı.ikimiz de bulunduğumuz illerden sağlık raporu,vukuatlı nüfüs cüzdanı,ikametgah belgesi alıp yine bulunduğumuz yerdeki evlendirme dairesine gidicez. evlenmez izni alıcaz başka ilde olduğu için.sonra bütün belgeleri nişanlım ve ben babama yollucaz. babam orda halledicek ve günü alıcak.yani ona öyle anlatmışlar. bayramdan sonraki 4 günde yapıcaz işte. bakalım ben de gidip sorucam burdaki evlendirme dairesine tekrar
  6. 19 Ekim 2009
  7. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canm çok sağol bu telaş beni alıyo şimdiden de:S biizim buradaki memur da bi garip dedi ki sağlık raporu filan hepsini burdan alıcaksınız birlkte başvuracaksınız yoksa olmaz.. bizimde öyle bir şansımız yok aynen senn dediğin gibi bayram sonuna 4 gün izin alıcaz ama diğer işlemlerin önceden olması gerekiyor. peki tarih almaya gidildiğinde bu sağlık raporudur ikametgah belgesidir veriliyormu yoksa sonra mı teslim ediliyor? buarada il dışı için ayrı bir izin alıcakmısın milli eğitimden? sadece nikah izni yeterli mi.. çok saoru sordum ama okadar benzerki durumlarımız :D
  8. 20 Ekim 2009
  9. em4561

em4561 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bugün bulunduğum yerde tekrar gittim evlendirme dairesine.işlemleri burda halletmem gerekiyormuş. hepsi burada bitecek adam bana öyle izin belgesi vercekmiş aklında bulunsun
  10. 20 Ekim 2009
  11. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hmm anladım canm çok saol.. demekki il il değişiklik gösteriyor uygulama kafam karıştı iyice. bir de nişanlım gitsin bakalım ona ne diyecekler..
  12. 20 Ekim 2009
  13. canım sen gidiceksin evlendirme dairesine . önce kırtasiyeye git bi evlenme dosyası al.her ilin resim sayısı isteği farklıdır. neyse. gerekli evraklarını tamamla. sonra sana bir izin belgesi vercekler. onu nişanlına yolla. oda kendi işlemlerini tamamlasın.başvurduğu hangi nikah dairesiyse ordan gününüzüde alsın. hiç zor değil. bende kendi işlemlerimi yapıp gönderdim...
  14. 20 Ekim 2009
  15. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canm benm bulunduğum yerde nikah kıyılacak nişanlım ozaman kendi ilinde işlemleri halledip bana yollasa ben kendim tarih alabilirmiyim peki?
  16. 20 Ekim 2009

17. olur tabiki canım. işlemler tamamlandıktan sonra nikah tarihini alırsın sen.kolaylık sağlıyorlar. sen önce kırtasiyeye git. bi dosya veriyolar . o dosyayı doldurup gerekli belgeleri tamamlıyosun. hatta nişanlın gitsin kendininkileri tamamlasın. tek bir kağıt ve resimlerini gönderecek sana. sende kendi işlemlerini tamamlayıp gün alcaksın.. çok basit yapınca görceksin.
    masada evet demesi mesele . o yüzden işlemlerle sorun yok..kaydirigubbakcemile3
  18. 20 Ekim 2009
  19. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çok teşekkürler canm umarım sorunsuz halledebiliriz buradaki memur raporu bile burda almak zrunda birlikte tarih alıcaksınız gibi saçmaladı da o yüzden telaşım:S