1 kasim 2008 günü sabit telefonlari susturuyoruz.

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve kaptus tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : kaptus
  1. kaptus

kaptus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hanimlar destek verelim
    1 Kasım'da Sabit Telefona Boykot Çağrısı
    Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı, Telekom'un Mahkeme Kararlarına Rağmen Sabit Ücret Adı Altında Soygun Yaptığını Belirterek, Tüketicileri 1 Kasım'da Sabit Telefon Kullanmamaya Çağırdı.
    Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Çetin, Telekom'un mahkeme kararlarına rağmen sabit ücret adı altında soygun yaptığını belirterek, tüketicileri 1 Kasım'da sabit telefon kullanmamaya çağırdı.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER), Tüketici Dernekleri Federasyonu ve TÜKODER'in 59 şubesini Eskişehir'de ağırlıyor. 2 gün sürecek toplantılarda öncelikli gündem maddesi geçtiğimiz günlerde yapılan zamlar oldu. Toplantıların diğer gündem maddeleri ise Tüketici Yasası, Telekom'un sabit ücret uygulaması, elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar ve dolaylı vergiler gibi konular oldu.

TÜDEF Genel Başkanı Çetin düzenlediği basın toplantısında, Türk Telekom'un vatandaşlardan sabit ücret aldığını belirterek, haksız kazanç elde ettiğini iddia etti. Ayrıca, ADSL hizmetiyle ilgili olarak Türk Telekom'un haksız uygulamaları olduğunu öne sürdü. Teknik olarak, ADSL hizmetinin sabit telefon hattı olmadan verilmesi mümkün olduğunu vurgulayan Çetin, "Türk Telekom, neden sabit telefon bağlatıyor evlere? Çünkü 29 YTL internet ücreti alırken, yanından sabit telefondan da 15 YTL ücret alıyor." diye konuştu. Sabit telefon olmadan da internet hizmeti alınabildiğini aktaran Çetin, "Bir mağazaya gidiyorsunuz bir pantolon alıyorsunuz. Tam kasaya gelince bu kravatı da almak zorundasınız deniyor." diyerek, Telekom'un uygulamasını eleştirdi. Telefon görüşmelerinden alınan vergileri de eleştiren Çetin, "Elimde 0,29 Ykr'lik bir fatura var. Alınan vergilerle rakam 14 YTL'yi buluyor. 30 kat daha fazla fatura geliyor." derken, yapılan haksızlığa karşı tüketicileri 1 Kasım'dan itibaren sabit hatlı telefon kullanmamaya çağırdıklarını söyledi. (CİHAN)

2. 30 Ekim 2008
  3. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    haydi hanımlar hep beraber destekleyelim

4. 30 Ekim 2008
  5. kaptus

kaptus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hanımlar desteklerini bekliyoruz duyanlar duymayanlara anlatsın cebimizden paralarımızı alıyorlar ...

6. 30 Ekim 2008
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Yakında canımızıda alacaklar.:1no2:
    Ben standart hat kullanıcısıyım 12.50 YTL'lik fatura 26.50 olarak isteniyor. Hay maşallah maşallah. Ve ev telefonunu hiç kullanmayız. İptal mi ettirsek acaba.:sm_confused:

8. 30 Ekim 2008
  9. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ya bu internet yüzünden insanların çoğu kullanmasada ev telefonunu iptal ettiremiyor bu büyük bir

haksızlık ve de kazık ben cep telefonu kullanıyoum ilerde kendi evime geçtiğimde yine cebimi

kullanacağım ama internet bağlatmak istediğim için bir de sabit hat alacağım konuşmadığım halde

heray birsürü para vereceğim sokaktan toplamıyoruzki hiç birimiz parayı neden harcamak bukadar kolay olsun yolunuyoruz resme her yönden

10. 3 Kasım 2008
  11. kk-delisi

kk-delisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşim ve ben gün boyunca evde olmadığımızdan ve diğer bütün görüşmeler için de cep telefonunu kullandığımızdan evimize telefon almadık. iyiki de almamışız. hiç kullanmasanız bile boşu boşuna fatura ödemek zorunda bırakıyolar çünkü. hiç bi şekilde eksikliğini hissetmiyorum ve sizede tavsiye ediyorum. kapatın kurtulun. :lepi:

12. 12 Aralık 2008
  13. zuzu72

zuzu72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın ama internet için bizde almak zorunda kaldık. ailece cep teli kullanıyoruz. daha hesaplı ama.. ev tel inede mecbur kaldık. bende hesaplı hat tarifesi uyguladım. konusmazsan biraz daha hesaplı oluyor .çok büyük haksızlık bence internet için ev telefonuna mahkumuz.........:eek:klava:

14. 12 Ocak 2009
  15. elifmrt

elifmrt O' benim nefesim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ya evet resmen soyuluyoruz. Bizde internet yüzünden almıştık, ikisinide kapatalım dedik internet için iki yıl dolmadan kapatınca (kampanyalı almıştık ) tam 200 küsür tl para istediler birde teli kapamaya kalksak ne olacak bilmiyorum. Şu anda resmen mecburen açık tutuyorum göz göre göre kazıklanmamak için. Buda bir nevi kazık oluyo ama işte...