1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve bsbirkin tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : bsbirkin
  1. bsbirkin

bsbirkin Oglum abi olur insallah.. Üye

Beğenildi:
    1.029
    Ödül Puanları:
    123
    evet bayanlar eğer sormak istediğiniz bir şey varsa buyrun sositososito

2. 12 Aralık 2009
  3. nihani

nihani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    teşekkürler...sorum sınıf öğretmenlerine ,
    benim oğlum okuma yazmayı biliyor kendi öğrendi .yazarken çabuk sıkılıyor ama matematği daha çok seviyor şimdi ben matematik ekstra çalışmalar yaptırıyım mı yoksa kendi haline mi bırakayım ?okulumuz başarılı sınıftaki öğrenciler de...ödev disiplinini yavaş yavaş aldı...
    ben türkçe öğrtmeniyim.evde ek nasıl çalıştırmalar yapıyım mı ?okuma kitapları aldım set halinde küçük küçük bitişk yazılı onu arada okutayım mı
    sağolunvereliniortakvereliniortakvereliniortak

4. 12 Aralık 2009
  5. serzerdal

serzerdal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar kızım birinci sınıf okumayı yeni ögreniyor.okumada sıkıntı yok ama bakmadan yazarken harfleri eksik yazıyor.nasıl bir çalışma uygulamalıyız

6. 13 Aralık 2009
  7. bsbirkin

Beğenildi:
    1.029
    Ödül Puanları:
    123
    nihani bence oğlunuzun fazla sıkılmayacağı onun ilgisini çekebilecek renkli resimli bağımsız hikaye kitapları alın onları okutun ve okuduğunu anlama çalışmaları yaptırın.ztn türkçe öğretmeniymişsiniz sizde biliyorsunuz ki önemli olan okumak değil okuduğunu da anlayabilmektir.bu sistemde çocuklar anlamsız okuyorlar o yüzden de sıkılıyorlar madem okumayı söktü onun ilgisini çeken tarzda hikayeler alın hatta hikayeleri o seçsin..mat e gelince evde 1 den 20 ye birer ikişer beşer ritmik sayma çalışmaları 20 den geriye 1 er 2 şer ritmkik sayma çalışmalarını yaptırabilirsiniz.

8. 13 Aralık 2009
  9. bsbirkin

Beğenildi:
    1.029
    Ödül Puanları:
    123
    serzerdal bu sıkıntı bnm öğrencilerimin de bazılarında oluyor dikte çalışması yaptırırken örneğin nar yazdıracaksınız hemen bir çırpıda nar deyip beklemeyin nnnnnnnn aaaaaaaaa rrrrrrrrrr şeklinde sesleri çıkartın bu şekilde doğru yazacaktır kendine güveni gelecektir.bu şekilde doğru yazabiliyorsa yavaş yavaş seslendirmenizi kısaltın kademeli olarak..örneğin en başta nnnnnnnnnnnn şeklinde bir sesi uzatıyorsanız daha sonraki çalışmalarınızda nnnnnn şeklinde söyleyin kademe kademe azaltın olayı kavrayacaktır.

10. 16 Aralık 2009
  11. nihani

nihani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    teşekkür ederim bsbirkin,
    sessiz okumayı istiyor uygun olur mu erken mi?sesli mi okutayım?
    16 sayfalık renkli resimli hikayeler aldım set halinde .daha az sayfalı mı olsun hikayeler .
    yazılar az ama...?

12. 17 Aralık 2009
  13. bsbirkin

Beğenildi:
    1.029
    Ödül Puanları:
    123
    16 sayfa normal.yazıların az olması daha uygun hemen sıkılmamış olur okumaktan kitabı bitirdim diye kendine güveni gelir.
    bir müddet daha sesli okusa okuduklarını anlaması açısından daha uygun olur diye düşünüyorum.

14. 18 Aralık 2009
  15. cbbk

cbbk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seni gördüğüme çok sevindim inanki 3 aydır resmen depresyona girdim oğlum 1.sınıfa başladı hiç zorlanmadı zaten okulu seviyodu ama öğretmenimiz inan ilk günden itibaren her konuda okuma yazma ödev davranış v.b sürekli şikayet ben önceleri tek oğlum böyle sanıyodum batım genele aynı davranıyo çocuklara karşı hep sinirli eleştirerek başka arkadaşlarının velilerin yanında hatta vurma huyuda var biraz oğlum okula gitmek istemiyodu öğretmenini sevmiyodu sınıfta sıkılıyo hiç bir şey yzmıyodu çok çabaladım her gün öğretmeniyle görüşüyorum hep ben evde çalıştırıyorum arada takılsada yazıyo ve okuyo hareketli konuşkan bir çocuk onu biliyorum sürekli oğluma nasihatla bayramdan beri düzeldi sınıftada ders yapıyodu öğretmeninede ısındı biraz tam düzeliyor derken oğlum bir kaç gündür sınıfımı değiştir diyor gitmek istemiyor ben ciddiye almadım ama sabah okulda velilerden duydum bir çocuğu sınıf başkanı seçmiş yaramazlık yapanları döveceksin demiş ve oda arkadaşlarının çoğuna vuruyomuş dünde benim oğluma tokat atmış ağlamış velilerin bir kısmıyla görüştüm şikayetçiler hatta müdüre şikayet etmişler dün ben sabah öğrendim moralim bozuldu bu nasıl bir eğitim anlayışı ben öğretmeni tuıttum bugüne kadar oğlum soğumasın sende uslu dur dersini yap o senin 2. annen kızabilir ama bu hareket çok saçma geldi bana ne yapayım sınıfını değiştirmem zor çok talep olur velilerden çünkü hem doğru olurmu müdüremi gideyim öğretmenlemi konuşayım ama anlayışlı biri değil olsa zaten arkadaşlarına dövdürmez öğrencilerini bunlar daha 1. sınıfta ilerde daha kötü olacak diye korkuyorum eğitimci gözüyle lütfen yardım edinnnnn

16. 18 Aralık 2009
  17. nihani

nihani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    ben türkçe öğr.yim.maalesef şiddet olayları çok fazla.ben de çocuğumun çevresine bakıyorum kızlar erkekler tokat atan iten depen...ama bunu çocuklar kendi arasında yapıyor öğretmen uyarıyor,çocukları.
    a.s.şiddet günümüzde arttı.ama öğretmenin çocuğa yapması hele ilkokul cocuğuna bence yanlış.öğretmenle konuşun sen dili değil de biz dili kullanın eleştinizi yumuşak yapın detayları okul rehber öğretmeniyle paylasıp ona göre davranabilirsiniz

18. 18 Aralık 2009
  19. bsbirkin

Beğenildi:
    1.029
    Ödül Puanları:
    123
    nihani hocamın yorumlarına ve tavsiyelerine tamamen katılıyorum..