1 sınıfı bitirip 2 ye yeni başlayacakların bulusma yeri

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve tirtilkurabiye tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : tirtilkurabiye
  1. tirtilkurabiye

tirtilkurabiye Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    slm arkadaslar yorucu 1 seneyi geride bıraktık okuma bayramarımızı yapıpı uzun bir tataile basladık 2 sınıfda bakalım ne zorluklar bizi bekleyecek

tatil boyunca cocukarınıza neler yaptırıyorsunuz ben hergün 2 hikaye kitabı okutmaya calsıyorum biri öglen uykusundan önce malum sıcaklarda diğeride akşam yatmadan öncenasrettin hocanın ve keloğlanın fıkralar kitaplarını aldık onları okuyoruz

birde günlük tutmaya basladık okul kapandıgından beri:eek:

sizler neler yapıyorsunuz fikirlerinize ihtiyacım var

2. 14 Temmuz 2009
  3. Vaveyla06

Vaveyla06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Maşallah canım ne güzel başarmıssın.Evet yorucu bir yıl ardındantatil dönemi .Ben dha tatil kitaplarının birini bile bitirtemedim bırakın kitap okumak su tarafa dursun cok saldık kendmizi cokk.Aarada dergiler alıyorum o bahaneyle bazen alısveriş listesi yazdrıyorum bazende oyunla sayılar saydırıp zihinden problem cözdürüyorum.Hata bende cok bagımlı oldu bana ben olmadan eline kitap almıyor ne yapacagım bilmem hayırlsı.. Bizimki tarihe meraklı ülkelerin baskentlerini ezberledi onu gecenlerde yazdırdım eşleştirdim tombala gibi cektik oynadık ama hep bana baglı hersey ..

4. 14 Temmuz 2009
  5. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızımda 1. sınıfı bitirdi artık2. sınıfız nasipse. Valla tatile gitmeden önce ona zambak yayınlarının ve final yayınlarının tatil kitaplarını aldım. ışin kötüsü 2. sınıfa hazırlık diye aldım ama 3. sınıfa hazırlıkmış :)))) Değiştirmek istedim fakat kızım kitbı biraz karıştırınca anne bunlar çok basit ya dedi istemedi değiştirmeyi. Bende baktım cidden öyle. Şuan tatilde anneannesiyle. Günde bir saat o kitapları çözüyor. Maşallahı var bakalım. Sevgiyle kalın...

6. 16 Temmuz 2009
  7. tirtilkurabiye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    SÜpersınız kızlar valla Ögretmenımız tataıl kıtabı almayın dedı acaba almaamkla hatamı yaptım acaba dıye dÜŞÜnÜyorum
    matematık calısıyoruz 10 gÜndÜr bakalım tekrar hem Ögrendıklerımızı pekıŞtırmek hemebe bÖlme ıŞlemlerıne basladık bakalım

8. 16 Temmuz 2009
  9. serseri

serseri Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim minik kuşumda 1,sınıfı bitirdi 2 .sınıfa geçtihihoyyyttatil kitabımız vardı öğretmeninin verdiği 2 tane onlar bitmek üzere ben de bir hafta içinde öğretmenimizin tavsiye ettiği tatil kitabını alıcam tabi yanında hikaye kitabı benimki seviyor okumayı değişik alayım ki heyacanlansın:asigim:1-2 haftadır hiç ders yapmadık ama taşınma telaşımız vardı nihayet bitti tekrar başlarız günlük ders planına:lepi:

10. 17 Temmuz 2009
  11. tirtilkurabiye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaslar aldıgınız tatail kiatplarının isimlerini paylasırmısınız tesk ederim

12. 17 Temmuz 2009
  13. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kızıma zambak yayınlarının tatil kitaplarından aldım bir tane. Birde final yayınlarının var böyle kitapcık gibi 4 tane bişi. Set halinde. ıçinde birde tatil günlüğü var çok sevimli duruyor. ılgisini çekti benim kızın. Öğretmeninin verdiği soru bankasının ismini hatırlamıyorum şuan...

14. 18 Temmuz 2009
  15. Vaveyla06

Vaveyla06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende morpadan almıştım yaz eglencesi tatil eglencesi diye ögretmen tavsiyesi ile ikinci sınıfa gecenlerin yazıyor..bu arada bölme ögrenemişlermiydi birinci sınıflar ..? biz kıbrısta yasıyoruz sanırmı farklılık var..

16. 18 Temmuz 2009
  17. tirtilkurabiye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bız bÖlme gÖrmedık toplama ve cıkarma
    bÖlme ve carpma 2 sınıfda

18. 19 Temmuz 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim oğlan ne kitap okumak istiyor ne de test çözmek istiyor.devamlı oyun,oyun,oyun.....yanlış anlaşılmasın oyuna karşı değilim
    tabi ki tatil sıkmak istemiyorum.sadece sabah 10 dk.akşam 10 dk kitap oku diyorum .onu da üfleye püfleye,surat asarak... henüz onu da sadece birkaç kere yaptı.bir keresinde 41 sayfalık kitabı 10 dk da okuduğunu söyledi ama yalan sadece ağzını kıpırtadarak beni kandırdı :KK43:
    neyse üzerine düşmiyeyim dedim neredeyse 15 gündür kendisine hiçbirşey söylemedim.yani ne kitap oku ne test çöz falan... hiç umrunda bile olmadı.
    ne yapacağım bilemiyorum.çok yoruldum artık.
    çok üzülüyorum.
    sizce ne yapayım...
    farklı ,kitap okumayı veya test çözmeyi eğlenceli ve zevkli hale getirecek fikirleriniz varsa bekliyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.