1. tüp bebek başarısız nedeni ne olabilir?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve childless tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : childless
  1. childless

childless Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sayın dr. yazın bir tüp bebek uygulaması geçirdim,3,5 yıllık evliyim 2,5 yıldır bebek istiyoruz daha önce hiç hamilelik geçirmedim, yaşım 27 ,eşim 29,kilo problemimde yok zayıfım,adetim son derece düzenli, tahlil sonuçlarına göre bende sorun yok eşimin sperm sayısı 16 milyon tedavi süresince herşey güzel geçti benim 15 tane yumurtam oldu 8'i döllendi geriye 2 sağlıklı emriyo kaldı ve transfer edildi benim rahimde de bir problem yok bu durumda neden hamile kalamadım?bunu öğrenmek istiyorum tedavi süresince kendimede çok iyi baktığımı düşünüyorum,bilmediğim araştırmam gereken bir hastalık ya da başka birşey olabilirmi acaba,yoksa tamamen şans işimi?tüp bebek yaptırdığım merkez bazen böyle olabileceğini söyledi tekrar çağırdı ama ne para kaldı ne pul...şimdiden teşekkür ederim iyiki böyle bir bölüm açmışsınız.

Son düzenleme: 8 Ocak 2009
  2. 10 Ocak 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Gaye,

İşlem uygulanmasına rağmen gele kalınamadıysa kadına yönelik bir dizi tahlillere bakılmasında fayda var. Önceki denemede neden başarısız olunduğuna bakılması gerekir. Genetik, bağışıklık ve pıhtılaşma gibi faktörlerin araştırılması gerekiyor. Gebeliğin neden oluşmadığı konusunun doğru bir şekilde araştırması gerekmektedir. Bunun için başarılı bir tüp bebek merkezine başvurmanız gerekiyor.

Sağlıklı günler diliyorum.

4. 10 Ocak 2009
  5. amor_amor

amor_amor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar
    gayecım gecmiş olsun canım
    bu konuda hassas oldugum ıcın yazmadan gecemedım
    ya bencede tam araştırılmalı ya bıde aa işte negatıf gule gule dıyolar ya ne araştırma ne bişey
    yanı anlayamıyorum bır turl.bende yenı başlıycam bakalım ne dıycekler.4 yıllık evlıyım 3,5 yıldır olmuyoo doktorlar sebebı bılınmeyen ınfertılıte dıyo ama bne ılk defa merkeze gıdıcem bakalım neler olacak.tetkık eksıgı oldugunu düşünüyorum hepimızın hakkında hayırlısı olsun bakalım

6. 12 Ocak 2009
  7. childless

childless Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sayın,Dr.Osman Ozgun,ilginizden dolayı teşekkür ederim.

8. 12 Ocak 2009
  9. kamillie

kamillie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar benimde bir sorum olacak yanitlarsaniz sevinirim......
    ben tiroid hastasiyim 3 kez tüp bebek yaptirdim 2 denememde donmuslarla pozitif sonuca ulastim ama 9 haftamdayken düsük yaptim ...tiroid hormonlarim düsüyor ve boynumda bir sislik olusuyor ve düsük yapiyorum simdi tekrar deniyecegim donmuslarla acaba düsüklerim sebebi tiroid mi.....ben almanya da oldugum icin dr uma sordugumda bilemeyiz dedi ....

birde donmuslarin düsme sansi cok mu....

10. 13 Ocak 2009
  11. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba KAMİLLİE,

Donmuş embriyolarla gebelik şansınız biraz azdır. Bu durumda düşük olma olasılığı da biraz fazladır. Ancak yaşadığınız düşüğün tiroid hormonları nedeniyle olduğunu sanmıyorum. Bu süreçte troid tedavinizi de görmelisiniz aynı zamanda yaşadığınız düşüğün nedenlerinin araştırılmasına yönelik olarak genetik, bağışıklık, pıhtılaşma ile ilgili faktörlerin de araştırılması gerekmektedir.

Tedavinizde başarılar, sağlıklı günler dilerim.

12. 13 Ocak 2009
  13. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    mrb ben de gaye43 le aynı sorunu yaşıyorum,nedeni açıklanamayan infertilte grubundayız.3 aşılama ve 1 tüp bebek denemesi hiç gebelik elde edilmeden sonuçlandı.eşimde de ben de de hiç sorun tespit edilemedi. tüp bebekte 18 yumurta toplandı.3.günde,9 embriyodan, 2 10 hücreli,1 8 hücreli toplam3 embriyo transfer edildi.sorum şu:embriyo transferi sonrası kanda beta hcg baktırılması istenen tarihten 3-4 gün önce başlayan (yani yaklaşık transfer sonrası 11.gün) adet kanaması,implantasyon ile ilgili bir sorun yaşıyoruz anlamına mı gelir?sorun acaba yerleşme sounu olabilir mi.?(progesteron düşüklüğü de yok.aksine aşılamalarda 21. gün de 55-60 çıkıyordu)
    Bir de gaye43 e pıhtılaşma,genetik ile ilgili tetkikler önermişsiniz,bu tetkikler nelerdir.biraz uzun oldu galiba ama dr ların bulamadığı nedeni araştırmaya çalışıyoruz işte..ilginize şimdiden teşekkürler

14. 15 Ocak 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Ezine77,

Daha önceki tedavinizde yaşadığınız başarısızlık nedenlerinin detaylı araştırılması gerekmektedir.

Bunun için pıhtılaşma, gen mutasyonları ve bağışıklıkla ilgili test ve tahlillerinizin yapılması gerekmektedir. Ayrıca utrason sonuçlarınız ve rahim filminize bakarak bir değerlendirme yapmak faydalı olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

16. 17 Ocak 2009
  17. ecrin.06

ecrin.06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hocam ben ecrin 06 12 yılık evliyim yaşm29.96ve 97yılında 2 başarsız üp bebek geçirdim benim sonuçlarımın iyi olduğunu söylediler herşey normalmiş eşimin sprm say. düşükmüş eşimin spem saysı şöyle KONSANTRASYON.16.MİLYON PROGRESİFH HIZLI HAREKET %0 YAVAŞ HAREKET%34 YERİNDE HAREKET%13 HARET ETMEYEN %53 eşimin sgarasıda alkolüde yok tekrar denemeye korkuyorum yine başarsz oluruz diye sizce şansmız varmı şimdiden Teşekürler.

18. 17 Ocak 2009
  19. ecrin.06

ecrin.06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özür dilerim 2006 ve 2007 yılında tüp bebek yaptım yanlş yazmışım ecrin 06