1 yaş aşısı nasıl olacak offf

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve sule-46 tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : sule-46
  1. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu 1 yaş aşısnı nasıl yaptıracagız?Son kontrolde tartamadık bile.İtiraz etti.Önceki aşılar kolaydı neyse,aklı pek ermiyorudu.
    Önce anlatırız manlatırız tamam, şöyle lazım,böyle lazım. ben geriliyorum düşündükçe,eşime bugun diyorum sağlık ocagına götürelim şimdiden alışsın ortama.
    Korkar da fobi olusursa :KK43:
    Hele özel aşıları düşünüyorum da dr undan nefret ediyor, ona hiç dokundurtmaz valla.topitop veriyo anca 5 dakika duryoruz odada.

2. 14 Nisan 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    benim kızım 1.5 aylık sonu 2 aylık olcak ve nasıl aşı yaptırıcaz çok ağlıcak diye kara kara düşünüyorum büyüyünce dahamı zor oluyo bu işler CADIARZU

4. 15 Nisan 2009
  5. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım,yiğitte tartılırken ve boyu ölçülürken ağlıyor son zamanlarda..1 yaş aşısını geçenlerde olduk biz.aynı anda pnömokok son dozda olduk.biraz ağladı sonra sustu..onların iyiliği için yapıyoruz,biraz ağlasınlar..üzme kendini..

6. 15 Nisan 2009
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    walla kolunu bacağını tuta tuta bağırta bağırta yaptıracağız mecburen
    ben ağlamasından çok bacağını kıpırdatır da bişey olur diye korkuyorum
    babası ve ya hemşireler tutuyor, benim gücüm yetmez diye kendime güvenemiyorum
    altunhan seninki daha anlamaz birşey, iğne çıkınca susar, acıyı pek hissetmiyorlar o dönemde

8. 15 Nisan 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çınar yaklaşık 1o. aydan bu yana yıkanırken olduğu gibi muayene olurkende sorun çıkarıyor. Doktorumuza bayılıyor görür görmez huu aaaa cccııı diye boynuna atlıyor ama iş muayeneye gelince cırta bağlıyor. Doktora gitmeden önce annemin tansiyon aletinin stateskopunu veriyoruz eline oynasın korkmasın diye anlatıyoruz ama kar etmiyor. Yatarak muayene olmuyor kucakta oluyoruz. 1 yaş aşısını koldan yaptı huuu aa cııı. Benim oğlum aşı yapıldı bitti, bantlama aşamasında ağladı. Yapacak birşey yok onların iyiliği için olacak bu aşılar. Zaten acımıyormuş kıllığına ağlıyor sıpalar.

10. 15 Nisan 2009
  11. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım dr. odasına girince duvarda asılı olan kulağa bakılan aleti görünce basıyor çığlığı kucakta muayene oluyoruz
    aşı yapılırkende 3 kişi tutuyoruz ancak

12. 18 Nisan 2009
  13. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dün yaptırdık , ağladı biraz ama sonra koridora cıkınca ordaki çocuklara dalınca unuttu.
    şimdi asıl iş dr umuzun yapacağı özel aşılarda.hemşire bayan diye iğneyi yaklaştırana kadar ses cıkarmadı.erkeklerle arası pek yok.
    hemşire bu canlı aşı,suciceği aşısı için 1 ay bekleyin dedi.dr umuz ne zamana çağırmıştı unuttum .

14. 18 Nisan 2009
  15. inciboncuk

inciboncuk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aslında nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüyorum demir bu güne kadar olan aşılarıda hiç ağlamadı , küçüklükten beri hep aşı olurken yüzüm ona dönük şekilde ben tutarım kolunu bacağını , hatta bu aşı yakar iyi tutamazsınız biz tutalım falan dedikleinde bile yok ben tutarım diye inat etmiştim acıyı hissedip yüz şekli değişince benim yüzümdeki gülümseme ifadesini görünce herşeyin yolunda gittiğini anlar ve ağlamazdı , dolayısıyla 1 yaş aşılarında da daha önce kötü bir deneyim yaşamadığı için diretmedi sadece iğne batınca biraz ağladı o kadar sonra hemen sustu i size tavsiyem (özellikle bebeği küçük olanlar)muayene ve aşılarda hep sizi görebileceği şekilde karşısında olup ona dokunun ve bebeğinizi kendiniz tutun . kolay gelsin

16. 20 Nisan 2009
  17. fxuxsfxuxs

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    su çiçeği 13. aydamıydı?
    BİZ PNÖMOKOKLARI 4-6-8 de olduk
    son doz 13 yazmış dr. nasıl olacak şimdi?

18. 20 Nisan 2009
  19. fxuxsfxuxs

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ...............................................

Son düzenleme: 20 Nisan 2009