1 yaş eğitimi

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve ikoncan85 tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ikoncan85
  1. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızlar benim 1 yaşında ikiz bebeklerim var bu aylarda neler yaparlar davranış şekilleri nasıl olur mesela benim bebeklerim baş baş demeyi öğrenemediler yapıyorum ama olmuyo bi an yapıp unutuyolar ve başka neler yapabilirler bu konuda yardımcı olurmusunız

2. 24 Kasım 2009
  3. slowmotion

slowmotion bencil değil sencil:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gözleri kapatip ceee yapabilirsin mesela...
    gule gule buyut ikizlerini,kolay gelsin

4. 24 Kasım 2009
  5. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
  6. 11 Aralık 2009
  7. goncaekim

goncaekim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gel gel diyerek gelmelerini öğretebilirsiniz.elinizi açıp kapatarak gösterinki onlarda yapmaya calışsın.ben mesela oğluma öğretirken eğer yapmışsa söylediğimi mutlaka aferin oğluma derim.hadi bi daha yapalım derim ve onu uzağıma koyarım.sonra tekrar gelir bana.ve bunu oyun haline getirip defalarca gider gelir.ama aferin diyerek severseniz kucağınıza alırsanız iyi bir sey yaptığını anlıyor çocuklar zamanla.ve teşvik ediyorsunuz onu tekrar yapmaya.o kadar küçük olduklarına bakmayın.büyüklermiş gibi konuşarak yapmaya çalışın herşeyi.
    mesela bay bay yapmayı alkış yapmayı öğretebilirsiniz bu aylarda.birde keyifleri yerindeyken deneyin derim.yapmazlarsada üzülüp paniğe kapılmayın.bazı çocuklar geç öğreniyor.benimki 16 aylık şu an.ve herşeyi bi kaç ay daha geç öğrendi yaşıtlarına göre.birde şunu söylemeden geçemeyeceğim.çocuklarınıza asla tv izletmeyin.ben çok zor günler geçirdim bunun yüzünden.neyseki sebebini anlayabildik ve şu anda oğlumun herşeyi normal.kesinlikle gelişim geriliği oluyor çocuklarda.hatta otizme sebep oluyor çok tv izlemek.sevgiler...