1 yaş sonrası gece beslenmesi ?!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve clapton tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : clapton
  1. clapton

clapton Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar
    oğlum 13 aylık oldu ancak uzun zamandır gece biberonla süt, mama veremiyorum. kesinlikle istemiyor. geceleri uyandırıp süt vermek istediğimde ağlıyor, uykusu bölünüyor, sonra sabaha kadar huysuzluk... uzun süre uğraştım, her gece uyandırdım ama ağlayarak redettiği için sabaha kadar huzursuzluk etmesi yüzünden artık vazgeçtim. çünkü sabah işe gitmekte zorluk çekmeye başladım :bbo: ama şimdi de oğlum aç uyuyor gibi hissediyorum. en azından sabaha karşı azıcık süt içse ne olur sanki boshayallersmile
    aynı sorunla karşılaşmış anneler varsa önerilerine, başarı öykülerine çok ihtiyacım var kaydirigubbakcemile3

2. 11 Mart 2010
  3. zeh

zeh Aşkımın bahar tomurcuğu.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebeğim çok küçük şuanda ama aaştrdığım kadarıyla 6. aydan sonra gece beslenmesi olmaması lazımmış alıştırmak gerekiyomuş seninki negüzel kendi bırakmış bence keyfini çıkar uyu :))))) ben çok özledimde gece uyumayı :))

4. 11 Mart 2010
  5. daisy83

daisy83 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 yaşından sonra gece beslenme ihtiyacı yok ki. Haline şükret.

6. 11 Mart 2010
  7. clapton

clapton Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canımm ama şöyle bir durum var ki; ömer akşam 8.30 da mama yiyip yatıyor ve sabah 7 ye kadar uyanmıyor normalde. ama iştahlı bir çocuk ve sanırım gece, acıkıyor. öyle ki gece 4 gibi acıkıp uyanıyor. ve tabi inanılmaz bir çığlıklaboshayallersmile süt istemediği için yine kaşık maması yiyor ama uykusu iyice açıldığı için sonrasında yeniden oyun oynamak istiyor. yani bu durum onun uyku düzenini de çok etkiliyor. 2 ayrı doktora danıştım ve muhakkak gece sütüne alışması gerektiğini söylediler. yani o yüzden biberona alıştırmanın yollarını arıyorum aylardır akannehir yine de teşekkür ediyorum tatlım :1hug:

8. 14 Mart 2010
  9. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    anladığım kadarıyla aslında oğlun gece acıkıyor ama biberonu kabul etmediği için sorun yaşıyorsun
    bu saatten sonra alışıcağını sanmıyorum gece birazdaha geç yatırmayı denesen en azından sabah geç acıkır ve kalkar

10. 14 Mart 2010
  11. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok erken yatmıyormu...ama maşallah diyeyım yınede..benım kızım asla o satte uyumaz.uyusada 10 kez kalkar heralde..

12. 14 Mart 2010
  13. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla serçecik arkadasima katılıyorum benim kızım onu akşam kestirmesi yapıyor o saaatte hayatttaaa aslaa uyumaz

sanırım senin bebegin çok erken yatıyor canim biraz daha ileri bir saate çeksen mesala 10 10.30 gibi sanirim bu huyundan da vazgeçebilir..dogal olarak erken yattıgı için biraz sıkıntı oluyor sanirim

ben gece beslenmesini 9 aydan sonra kestim deliksiz uyuyor benim kızım bende hiç ellemiyorum çünkü alişkanlık haline getiriyorlar bu durumu sıpalar:)

bizim yatıs saatimiz 11 11.30
    bu saatten önce hayatta yatmaz:KK43: