1 yaş ve üzeri bebekleriniz süt yada devam maması ne kadar içiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yumy tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

26 Ekim 2009
    Konu Sahibi : yumy
  1. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar kızım 13 aylık oldu ama gündüz hiç mama içmiyor...sadece geceleri az bişey biberonla 2 sefer veriyorum...normal sütü ağzını sürmüyor.anlıyacağınız bizim beslenme problemlerimiz hiç bitmiyor:roflol:

2. 26 Ekim 2009
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    kızım 15 aylık sabah kalktığında 200 cc devam sütü öğlen uykudan önce 200 cc inek sütü gece yatmadan öncede yine 200 cc devam sütü içiyor.bazen biraz artabiliyo yada azalabiliyor.ortalama 500 cc içmesi gerekirmiş bu aylardaki çocukların.

4. 28 Ekim 2009
  5. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    bu aylarda gunde 50 ml sut icmeli gerekiyor,fakat sut icmiyorsa sut eksikligi peynir,yogurt veya sutlu corbalarla kapatabilir.Benim oglum da tek kahvaltisinda mama iciyor onun disinda icmek istemiyor,DR danistim,GUNDE 1 K.K KADAR PEYNIR,100-150 ML KADAR YOGURT,SUTLU CORBA,MOHALLEBI IYIORSA YETERLIDIR.
    Benim oglum mohallabi yemiyor onun yerine danette veriyorum veya danino.sik sik corbalarina da sut eklerim.Ama kalsyom sadece sutte yok tum yesil sebzeler kalsyoma zengindir,ayriva kuru meyvelerde kalsyoma cok zengindir.

6. 15 Kasım 2009
  7. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Oğlum kahvaltısında ve muhaallebisinde alıyor sütünü...
    Direk olarak içmiyor maalesef arkadaşın dediği gibi kalsiyumu yoğurt peynirden ne kadar alabilirsek işte :KK43:

8. 19 Kasım 2009
  9. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yumycim naber?sanki tanıdık biriyle karşılaşmış gibiyim...:içelim:benim oğlumda süt içmiyoo teyzesi...devam sütü milupa veriyorum akşamları oda 200cc geçmez.beslenme sıfır çok nadır ii yer...valla en çok bu beslenme işi beni yoruyo...süt içse bol bol üzülmiycem ama yokk.herşey hermarka denedim.pınarın sütü...inek sütü,keçi sütü,pastorizesi,günlük süt..yok.:eek:klava:yemez ama kıcının üstüne deoturmaz...neyse...kızını ve seni öptümŞeniz

10. 22 Kasım 2009
  11. telaxsxlxix

telaxsxlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 500 cc vermeye çalışıyorum versemm hep içer ama ben ölçüüy kaçırmak istemiyorummm düzenli beslemeye çalışıyorummm

12. 1 Şubat 2010
  13. minikprenses

minikprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    güzdüzleri çok içiyor ama sabah kahvaltısnın içine öğlen sütlü çorba ile öğleden sonra 1 tabak dolusu yoğurt ile ve gece yatmadan muhallebisini sütle yapıyorum bu şekilde alıyor ancak...

14. 2 Şubat 2010
  15. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizimda sabah normla süt 200 mil gece yatarkende 200 ml içer..biz devam mamasini biraktik sütle aliyor besinini..artı yogurtbir akse yer..ama bu arada sadece arkasinda dedigi gibisüt peynir ve yogurtta oldugu kadarda sebzelerde var kalsiyum..sadece bu besinlerde biraz daha yogun..ama peyniri malesef sevmiyor yemiyor.

16. 2 Şubat 2010
  17. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar benim kızım 16 aylık ve daha yeni yeni süt içmeye başladı
    günde 3 çay bardagı veriyorum.yaklaşık 330 cc yapıyor.1 kasede yogurt yer ,peynirde yer kahvaltıdaa

ama süt içiyor derkenn ölee biberondan yada bardaktan kendii lıkır lıkır içmiyor maaleseff
    bi şırınga aldım.ona cekiyorum sütü ,agzının kenarından sıkıyorum.cok hoşuna gidiyorr ve içiyorr ne kadar verirsem.sizede tavsiye ederim en azından alışana kadar.cokta pratik oluyor.
    şuan tadına alıştırmaya calışıyorum bi zaman sonra eminim kendi istiyecektirr
    yeterki yesinler ,içsinlerde biz annelere her yol mubah :))

18. 10 Şubat 2010
  19. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum çok seviyor sütü 1 lt versem gün içinde içer.ama dengeli beslensin istiyorum. 600cc falan içiyor yogurdunuda yer. severek yedikleri sadece bunlarla sınırlı ama diger gıdaları çok zor yiyor