1 yaşında pütürlü yiyemeyen bebeklerin menüsünü pylaşalım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve dilara103 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dilara103
  1. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlum 15 aylık arkadaşlar günlük menüsünde kahvaltısını cicibebe ekmeğini sütle ıslatıp yumurta katıyorum öğle yemeği sürekli çorba oluyor ikindi cam rendede meyve rendeliyorum yada yoğurt akşam yine çorba onlada uyuyoruz fazla beslenmiyor başka altarnetifleriniz varsa paylaşalım lütfen bebeği benim bebeğim gibi beslenenler varmı:gitme:

2. 26 Ağustos 2010
  3. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.140
    Ödül Puanları:
    163
    canım bebeğinin pütürlü yemeye alışması lazım.. ama benim oğlumda öle.. 9 aylık.. hemen kusuyor pütürlü yediğinde.. kilo alımıda azdı.. çorbalarımna ekmek koyuyo musun...ben ekmeği kurutup kum gibi olana kadar robottan geçiriyorum... onu kullanıyorum... yoğurduna, suyuna bile o ekmei katıyorum.. pütürlü yemiyor çünkü

4. 27 Ağustos 2010
  5. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar benim kızım 1 yaşında. köfte yaptığım zaman parça parça kaşığa koyuyorum pek yanaşmıyor. ama elimle yedirdiğim zaman 1 metre öteden ağzını açıp yanıma geliyo. Elinizle yedirmeyi denedinizmi? Nacizane fikrim... Denedinizde bebeğiniz yemediyse Allah sabır verisn demekten başka bişey gelmiyor aklıma. Haa diyceksiniz maşallah yiyor seninki diye. Alakası yok. çok acıkırsa iyi yiyor yoksa yok. Kolay gelsin.

6. 28 Ağustos 2010
  7. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğimin çorbalarına ekmek ufalayıp koyuyorum yoğurdunada cici bebe ekmeğini sıcak suyla ıslatıp koyuyorum canım elimle yedirmeyi denedim yemeğin suyuna ekmeği batırıp veriyorum tükürüyor ağzına bile sokmuyor canım kıymayıda sebze çorbalarına çiğ olarak katıyorum çorbayla pişiyor yanlışmı yapıyorum yoksa kavurupmu koyacam bugün küçük bulgurla pilav yaptım sonra yoğurtta kattım ilk defa taneli olarak onu yedi birde şöyle bişey var çekirdeği yiyor ekmeksiz peyniride yiyor onlarda tane sayılmazmı ben bu çocuğu çözemedim bişey daha soracam bebeğinize kaç öğün yediriyorsunuz benimki sabah öğle akşam yiyor araöğün olarak ikindi meyve bunlarıda kaseyi görünce bir öğrüyor sonra oyunla yediriyorum isteyerek değil biryerlerde yanlışmı yapıyorum tiksindirdim desem fazla sık vermiyorum değilmi arkadaşlar

8. 30 Ağustos 2010
  9. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163

ek gıdaya geçtik dişi olmasa bile eline ekmek verdim..sonra köfte yada buna benzer yiyecekleri elimle verdim..ben kızımın pütürlü yemeye böyle alıştığını düşünüyorum..
    bence pütürsüz yemeye devam ettirmektense alıştıramnın yollarını denemek lazım..4-5 yaşına gelip hala püre yiyen çocuklar war..

10. 30 Ağustos 2010
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım iyi beslenmenin pütürle alakası yok.benim kızımda pütürlü yiyemiyor şu sıralar pide yemek istiyor ama en fazla iki ısırık sonra çıkarıyor.ama bende çorbalarını ona göre zenginleştirmeye çalışıyorum.keşke herşeyi yese yiyen çocuklara hayran hayran bakıyorum

12. 30 Ağustos 2010
  13. pollyannaa

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bende kıymayı çiğ katıyorum bütün malzeme beraber pişiyor. Gece çok beslenmediyse eğer sabah uyanınca 75-100 ml kadar süt veriyorum. yarım saat kadar sonra kahvaltı. uyumaya yakın emiyor. öğlen çorba, ikindi yoğurt veya meyve, akşam çorba yada yemek, yatmadan önce muhallebi. Benimde bu kadar. senin de fazla değil yiyorsa eğer gayet normal. Acıkması bekle, isteksizse zorlama.

14. 30 Ağustos 2010
  15. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet çok isteksiz yiyor 5 saat geçiyor aradan hala istemiyor yatarken aç yatıyor akşamki yediği çorbayla süt içip yatsa bende rahat edecem acaba bu isteksizlik dişten olabilirmi sürekli diş çıkardı maşallah şuan 15 dişi var üçünün sadece başları çıktı diğer azı dişte yolda şuan 9500 kilosu zayıflıgı felanda dişten olabilirmi.

16. 30 Ağustos 2010
  17. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimki de 8.5 aylık. Bazen çorba içine ekmek koyuyorum minik minik, bazen yiyor bazen öğürüyor hatta kusuyor. Sizler de mi böyle oldu? Ara ara deneyip yemeyince pes mi ettiniz, yoksa hiç mi vermediniz pütürlüleri? Bir de pütürlüden kastınız nedir? Bazen kendi isteğiyle bişeyler yiyor, bazen ben verince öğürüyor dilinin üzerinde tane hissedince.
    Alıştıranlar nasıl alıştırdı acaba?

18. 30 Ağustos 2010
  19. pollyannaa

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Maşallah tosun paşaya... 15 diş :nazar:
    Kızımın görünürde daha 3 dişi var üstten 2 tanede uç verdi 2 hafta önce. Dişlerden olabilir sanırım. Benim kızım 13.ayında 9,250 gr. Seninki yine o kadar diş çıkarmasına rağmen iyi maşallah. Aralarda eline yiyebileceği şeyler verince ne yapıyor, yiyormu?? O kadar dişi olmasına rağmen işin kolayına kaçıyor desene.