1 yaşındaki bebişler hala püremi yiyor

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar uzun zamandan beri siteyi ziyaret edemiyordum ama merak ettiğm bişey olunca soluğu ilk önce burda alıyorum. Kıızm 1 yaşını yeni doldurdu ve artık çok iri olmasada belli şeyleri lokma olarak ağzına verdiğimde mesela makarna küçük küçük koparıp verdiğimde yiyebiliyor ama tabi ana öğünlerinde her gün taze olarak hazırlanmış hafif pütürlü olan çorbaları yiyor öyle kuru fasülye dolma içi falan vermiyorum çünkü daha doğrusu vermek istemiyorum çünkü onu mecbur doğrayıcıyla püre yapıp vermek gerekiyor öyle olunca vitamini kaçmazmı hem bulamaç gibi oluyor benim bile iştahımı kaçırdığı için bebğime vermek istemiyorum acaba yanlışmı yapıyorum tecrübeli anneler bana yardımcı olurmusunuz sizlerde hergün özel çorbalarmı yapıyorsunuz yoksa kendiniz için hazırladığınız yemekleri rondadan geçiripmi veriyorsunuz teşekkürler

2. 18 Ocak 2010
  3. kazeem

kazeem :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    rondo robot vb kullanmıyorum,ewet hala hergün (günlük)yapıyorum çorbalarını.
    ancak bizde hafif pütür diye bir olay kalmadı lokma biçimindede çok rahat yiyor.
    bazen onun da yiyebileceği yemekleri pişirdiğimde mesela mercimek çorbası vb.ona tuz atmıyorum kendimize yaptığımdan yiyor

4. 18 Ocak 2010
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bend eartık hergÜn bızım yedıĞımız Çorbalardan verıyorum ıÇıne mınık ekmekler doĞrayıp verıyorum ama ıŞte mesela makarnayı yada mantıyı nasıl verıyosunuz yada dolmayı

6. 18 Ocak 2010
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yaa bıde benım kzızm Çok yemek seÇıyor Çokta kususyor gÜnÜ gÜnÜ tutmuyor mercımek Çorbasını bazen yıyor bazende sankı aĞzını b,ı kapıyo ververbılırsen bu ara bıde dıŞ Çıkartıyo ben ona baĞlıyorum bakalım dıŞlerle ıŞımız bıtınde heralde daha rahat yıyecek

8. 18 Ocak 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    makarnayı iki parçaya ayırıp veriyorum.pilavı yoğurt karıştırınca bir güzel yutuyor.et,tavuk,balık türünü de lime lime edince yiyor.nohutu,fasulyeyi çok az ezip yediriyorum.

10. 18 Ocak 2010
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    9.aydan sonra dolma içi verebilirsin demişti doktorumuz.Yoğurtla karıştırabilirsin,pilavı da aynı şekilde.Kuru fasulyeyi suyuyla karıştırıp ezerek verebilirsin,artık yiyebilecek zamana gelmiş.

12. 19 Ocak 2010
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    öylede diline taneli bişiydeğer değmez hemen diliyle dışarı itiyor bu şekilde çoçu büyüytmek çok zor psikolojim altüst vaziyette

14. 19 Ocak 2010
  15. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım anlıyorum seni kızım 15 aylık iştahsız elimle yiyo ama kaşıkla öğürüyo

16. 20 Ocak 2010
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ayyy bizde buda var acaba plastik kaşıklamı alıp versem belki metal öğürtüyodur olurmu olr valla.

18. 21 Kasım 2012
  19. azra53

azra53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    254
    Ödül Puanları:
    163
    Meraba srkadaslar benim oglumda 1 yasina yeni girdi ayni sorunlari bende yasiyorum yemek zamani iskenceye donuyor pilav dolma ici ve kendimize hazirladigim yemekleri yemiyor diliyle disari itiyor itmedigi zamanda ogurmeye bsdliyor bende ustune gitmek istemiyorum ama corba turu haric hic bir sey yemiyo her seyden yedirmek istiyorum ams olmuyo yediremiyorum ne yapacagimi bilmiyorum siz nasil alistirdiniz kahvaltiyi bile yemedigi icin cici bebe buskivisiyle bulamac yapip veriyorum