1 yaşındaki kız çocuğunun vajinal temizliği

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve tuba88 tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

7 Ocak 2010
    Konu Sahibi : tuba88
  1. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar bu konuda bilgisi olanlar lütfen cevap yazsın.kız annelerine soruyorum.vajinal temizliği nasıl yapıyorsunuz.ayrıca sabun zararlı mı??bilgilendirirseniz sevinirim...bilmiyorumkismile

2. 7 Ocak 2010
  3. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızımda 1 yaşında ,şimdiye kadar yaptığım gibi yapıorum.sabun bize de zararlı kullanmıorum. vücut şampuanıyla vücudunu köpürtürken ,kukusunu da köpürtüorum bol suyla yıkıorum ..zemuszemus

4. 7 Ocak 2010
  5. tuba88

tuba88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki tatlım kakasını yaptıktan sonra yıkıyor musun..ıslak mendille mi siliyorsun????

6. 7 Ocak 2010
  7. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kız çocuklarda genital bölge temizliğinde bebekler için kullanılan vücut şampuanlarını kullanabilirsiniz, fakat kesinlikle dudak içlerini ovalayarak köpürtmek yok. İç kısımları bu tip işlemlerle temizlediğiniz zaman oranın doğal florası bozulup akıntı, idrar yolu infeksiyonu, kaşıntı vb. durumlar oluşabilir. Ben dış kısımları ovalamadan köpürtüp, içleri çok da sıcak olm ayan suyla sadece yıkıyordum. Altı bezlenirken her kakada lavaboda sadece popoyu sabunlamak kaydı ile yıkadım, ıslak mendil kullanmadım. Şimdi ise zaten her kakadan sonra yıkayıp kuruluyoruz(Sabunsuz olarak. )

8. 7 Ocak 2010
  9. Teletubby

Teletubby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tuba ben kızımın çişinden sonra olsun veya kakasından sonra olsun muhakkak suyla yıkıyorum. Bebeğime banyo yaptırırken şampuanladıktan sonra sadece bir kez cok hafif şekilde dış kısmını köpürtüyorum. Ama sadece banyo yaptırırken. Normalde tuvaletinden sonra sadece bol suyla yıkıyorum o kadar. Sağlıcakla kal canım...

10. 22 Ocak 2010
  11. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    kizlar ben kizim icin ozel bolge temizleyicilerden kullaniyorum sabun mantar enfeksiyonlarina neden olabiliyor cok memnunum hic kasinti vs olmuyor kakasi icinde kaliteli markalarin kokusuz ve alerji yapmayan mendillerini tercih ediyorum kizim 4 yasinda ve hic bi sorun yasamadim cok sukur