10 aydan büyük bebeklerinizi ne sıklıkta emziriyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu sorumu aslında büyük bebekler için soruyorum. Benim oğlum 10 aylık. Günde 2-3 defa zar zor emziriyorum. Emme süresi de 3-4 dk yı geçmez. Sadece yatmadan önce emmeyi alışkanlık haline getirdi o zaman 10 dk falan emiyor bir de gece 1-2 defa uyanıp 5 dk emer. Çalıştığım için günde 2 defa da sağıyorum onda da her seferinde 50 cc zor çıkıyor. Böyle ne kadar gider bilmiyorum. Tecrübeli olanlar varsa bilgilendirir misiniz? Örneğin 1 yaşından sonra emmeye devam edenler ne sıklıkta ve ne sürede emiyor? Emzirmeyi tamamen kesmeden süt kesilir mi?
    Bazen sağmayı bıraksam sadece gece emzirsem diye düşünüyorum ama bütün gün sağmazsam kesilir diye korkuyorum.

2. 16 Ağustos 2010
  3. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben uyku zamanları biraz uzun olmak üzere 5-6 kez emziriyorum..geceleri bazen hiç emmiyor..sütüm azalmadı normal bakalım..

4. 16 Ağustos 2010
  5. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benm oğluş da 10. ayında; biz yoğun olarak emişiyoruz ama okul açılınca halimiz nolcak bilemiyorum mama yese de çorba içse d eilla emiyor emmeden uyuyamıyor:KK43: ben de düşünüyorum sağmam mı gerekecek diye. gece de 2 saatte bir uyanıp emiyor diş huysuzluğu da var bu sıralar. bilmiyorum bu kalkmaları geçer mi? kafayı yemek üzreyim.

6. 16 Ağustos 2010
  7. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim 8 aylık. Bizimki de uykuya geçmeden önce emiyor genelde. Başka zamanlarda 1-2 dk zor emer. Gece uyumadan önce biraz uzun emer, bir de geceleri birkaç defa emiyor o kadar. Gündüz uyanıkken bazen sunarım bir emer bir bırakır. Bir de bazen su niyetine kullanıyor beni, çok kısacık emer.
    Annem genelde çocuklar durmadan asılır annelerine emmek için seninki hiç öyle yapmıyor diyor ama bilmiyorum artık diğer anneleri de ben de merak ediyorum 2 yaşına kadar emzirenleri... Uykusu geldiğinde yüzümü felan emmeye çalışıyor saçımı çekiyor ama başka zamanlar o şekilde pek yapmıyor.

8. 16 Ağustos 2010
  9. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    her bebek çok farklıdır kimisi sade yemekle tamam der kimiside yemeğini yediği halde bi üstüne emmek ister benimkisi bu ikinci şık valla bi tabak çorba ver sonra yine çorba ver beş dakka geçmez mama der gelir emer kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı biraz boğazı fazla o kadar çorba yedi banamısın demiyo
    "anne şimdi de emicem "der gibi kilosuda maaşallahı varguclubacismileguclubacismileguclubacismileguclubacismile

10. 17 Ağustos 2010
  11. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bebişin kaç aylık ve kaç kilo? Ya bizimki de daha başından hayır diyor bazen bir tabağı da bitiriyor hayır diyerek :) İlgisi çok fazla başka şeylere. Yemek istemedğinden değil de uğraşmak istemiyor sanki yemekle bazen. O yüzden bazen ayırd edemiyorum, devam ediyorum ağızını açıyor ama sonra fazla geliyor sanırım kusuyor. Yani bir öğünde verilmesi gereken miktar nedir hala anlayamadım veya bilmiyorum.

12. 17 Ağustos 2010
  13. sekercik

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    biz 2 saatte bir yaklaşık olarak emişiyoruz ama sokakta geziyosak acıktığı gelmiyo aklına:) evde paso emiyo yani...

14. 17 Ağustos 2010
  15. gulen17

gulen17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlum da 10 aylık canım. Ek gıdaya 6 aydan sonra geçtik.Maşallah çok iştahlı herşeyi yiyor ,fakat emmenin yeri ayrı.Ne yerse yesin, ne kadar yerse yesin 2 saatte bir emiyor mutlaka. Sürekli emdiğimiz için de sütümde azalma olmuyor.

16. 17 Ağustos 2010
  17. sekercik

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    gulen cnm okul açılınca ne yapmayı düşünüyosun sağacak mısın ya da sabah çıkarken emzirsek öğle arası gene emse akşam gelince emse aralarda yese olurmu acep?

18. 17 Ağustos 2010
  19. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun kızlar bilgiler için. Anladım ki benim afacan meme falan istemiyor artık. Napalım gittiği yere kadar. Kafasını çevirip eliyle nasıl itiyor bi görseniz sanki kötü bir şey yapıyorum:) Daha da zorlarsam bi güzel ısırıyor.... Memeden kessem umrunda olmaz. Zaten yemeye her şeyi yiyor da içmeyi sevmiyor. Meyva suyu, süt... Bir tek su içiyor. Anlamadım ben bu çocuğu. 1 yaşına kadar emzirebilsem bari...