10 aylık bebek beslenmesi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve emelertesi tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : emelertesi
  1. emelertesi

emelertesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar istedimki bu başlıkta sadece 10 aylık bebeklerimizin beslenmesini paylaşalım.benim kızımın 1 günlük menüsü şöyle..
    sabah 8:30 120 cc 6-12 ay pınar dewam sütü içine1 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı pekmez 1 kutu labne peyniri veya beyaz peynir /cicibebe bebek ekmeği yada bisküvü 1 gün biri 1 gün biri.
    11:30 gibi meyve püresi
    13.30 sebze ,tarhana ,yoğurt ,mercimek yada kesme çorba içine tavuk ya da kıyma ilave edilmiş
    17:30 yarım muz ilaveli yoğurt 100 gr (yoğurt miktarı sizce az mı) hazır yoğurt kullanıyorum babymix
    21:00 muhallebi öğünümüz bizim en sorunlu öğünümüzdür..arı nın muhallebisini pişirdim epeyce bi süre ama öğürerek yediği için milupanın sütlü pirinçli gibi kaşık mamalarına döndüm..bunlarıda bazen sulu yapıp biberonla veriyorum yarı koyu..uykuya dalmadan .hiç yememesinden iyidir diye..
    ben çalışıyorum öğretmenim .sütüm gitgide azaldı gün içinde emmiyo sabah ve akşam 1 kere..1 kerede gece emiyo.. gece 1 seferde 120lik maam veriyorum
    benim sorum şu: nekadar emziriyor 10 aylık bebek annleeri yada emzirmeyenler böyle bir katı beslenmenin yanısıra ne kadar günlük mama veriyor?
    birde akşam öğününde nasıl bir düzenleme yapabilirim?her bebek muhallebi sewmeyebilir.onlarında bir damak zevki var ama akşamın 9 unda tekrar çorba vermekte abes geliyo bana..önerilirenizi bekliyorum

2. 4 Şubat 2011
  3. esil

esil Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    benim bebeğim 11. ayı bitirmek üzere.Benimde sütüm eskisi gibi değil ama hemşire normaldir demişti.ben tüm gece emziriyorum. onun dışında 1 kase çorba ve akşam yemekte ne piştiyse onu yediriyorum ama tabii ona uygun şeyler yapmaya çalışıyorum .kabak ıspanak nohut mercimek vs vs ...yemez ise zorlamıyorum saat tutmuyorum .arada meyve suyumuz oluyor yada oturup birlikte kemiriyoruz elma armut ayva portakal mandalina vs vs .. sabah kahvaltısında ise yogurdun içine yumurta sarısısı peynir eziyorum onun dısında recel pekmez yediriyorum tatlı olarak .haftada bir iki sefer balık arada ciger yediriyorum..sizce ben azmı yediriyorum acaba ?bazen bende şüphelere düşüyorum da acaba doğru besleniyo mu diye?bence akşamları mama en mantıklısı sizin içina ama emiyorsa mamaya gerek yok bence siz kendinizede iyi bakın sütünüz azalmasın su için bol bol mesela rejim uygulamayın ...görüşmek dileği ile... bebeğinizle sağlıklı kalın.hepimizzz amin.

4. 5 Şubat 2011
  5. poyrazsel

poyrazsel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Muhallebiyi ben gece tahıllarını kullanıyorum milupanın bazende 12o ml suya 1 tatlı kaşığı pirinç unu 1 tatlı kaşığı irmik koyup muhallebi kıvamına getiriyorum ocakta. ılıktan sonra da 2 - 3 ölçek kaşık maması ilave edip karıştırıyoru. Ben de bu hazır mamalara hiç güvenmiyorum ama benim sütüm baştan beri az olduğu için kullanmak zorunda kaldım. Onun dışınd agünlük menü aynı Yalnız benimki de bir kaşık bile yoğurt yemiyor. Çok üzülüyorum

6. 5 Şubat 2011
  7. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konunun açılmasına çok sevindim arkadaşlar kızım 9 buçuk aylık
    bende sabah 7-8 tane bebek biskivüsünü ıhlamur çayı ile ıslatıp dönüşümlü olarak yumurta sarısı ve peynir ek olarakta 1 ceviz içi ve 2-3 tane fındık eziyorum 1 çay kaşığı tereyağ ile bulamaç yapıp veriyorum yarım saat sonrada 1 tatlı kaşığı pekmez veriyorum

araöğün meyve veriyorum ve uyutuyorum uyandığında
    öğlen çorba veriyorum çorbayı şu şekilde yapıyorum küçük soğan havuç patetes her çorbamda vardır ek olarak tahıl olarak dönüşümlü olarak pirinç mercimek şehriye bulgur makarna sebze olarakta yine dönüşümlü pırasa ıspanak kereviz brokoli karnabahar veriyorum bazen kıyma bazen tavuk katıyorum haşlayıp blendırdan geçiyorum
    sonra ara öğün yoğurt veriyorum akşam yatmadan yine çorba veriyorum yatıyorum gece de 1 hafta öncesine kadar 1 kere emziyordum ama kızım artık bıraktı emmeyi artık sütümde yok devam sütünü beğenmedi normal süt vermeyi denedim yine almadı sütü hiç bir şekilde veremiyorum ne yapacağım bilmiyorum süt konusunda fikirlerinizi paylaşın lütfen yardımcı olun...

8. 6 Şubat 2011
  9. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pınarın,nestlenin ve ülkerin 6-12 ay ilkadım devam sütleri var onları denediniz mi?
    benim oğlumda normal sütü içmezken bunları içiyor şimdi severek.:80:

10. 8 Şubat 2011
  11. elenanet

elenanet Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim oğlum da 10 aylık-artık herseyi yediriyoruz biz...yaklaşık 2 aydır sabahları omlet yiyor peynirli ve çeşitli versiyonlarda .beyazını ayırmadım dokunmuyor.köfte,balık,tarhana,tavuk suyuna çorba,tavuk budu(özellikle ısıra ısıra yemeye bayılıyor),kuru fasulye,pilav,makarna,kuskus,börek ... bunlar en sevdiği yemkelr :)) bugüne kadar sadece kivi alerji yaptı...başka yiyecek konusunda sıkıntı yaşamadık...hala mama içiyor ve gece yatmadan ballı süt içiyor :) bu hafta pınarın devam sütünü aldım ve keçi sütü aldım...değişiklik olsun.benim merak ettiğim gece kalkmayı ne zaman bırakacak...yatarken sütünü veriyorum sabah 5.30 da tekrar acıkıyor mama içiyor uyuyor...söyle sabaha kadar uyusa ne iyi olur...

12. 8 Şubat 2011
  13. Shevvall

Shevvall Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    sizinkileri okuyunca benimki bişey yemiyormuş gibi geldi benim kız 11 aylık sabah tahıllı mamanın içine labne,tereyağ,ceviz,pekmez yumurta katıyorum zorla yarım kase yiyor öğlen bir kase çorba sebze yada tavuk suyuna keza başka hiç bir çorbayı içmiyor akşamlarıda sadece meyve hazırlıyıp veriyorum elma mandaina muz püre yapıyorum bunların dışında gün içerisinda saatlaeri değişiyor milupanın devam sütünü içiyor günde yaklaşık 600 ml.yoğurt kesinlikle yemiyor tabi bazen bizimle sofrada bir kaç kaşık makarna yada pilav olursa alıyor yani ek gıdayla araımız pek iyi değil varsa yoksa devam sütü..

14. 8 Şubat 2011
  15. z3yc3

z3yc3 &#4326;&#9829;...&#4326;&#9829;...&#4326;&#9829;.. Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    denedim ama içmiyor bende 2 gündür sabah kahvaltısında bisküvileri ıhlamur yerine devam sütü ile ıslatmaya başladım sorunsuz yiyor sütle ıslattığımdada yedi... sanırım benim kızım biberon yüzünden içmiyor biberonu hiç sevmedi ssadece su içer o kadar sütte kaşıkla verilmiyor ki nasıl yapıcam bilmiyorum

16. 9 Şubat 2011
  17. emine_ozer

emine_ozer Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pipetli bardaklarla içir eğer sütü seviyorsa benim oğlum sütü her şekilde sevmedi aklınıza ne geliyorsa denedim ama sizin bisüviyle yemiş benim oğlum puding bile yemiyo o süt okusunu alıp öğüyo ayrıca ne peyn nede yoğurt

18. 17 Şubat 2011
  19. sennur78

sennur78 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kizimda 10 aylik.hala aptamil iciyor.sabah kalktiginda 7-8 gibi mamasini iciyor.10-11 arasi beraber kalvalti yapiyoruz.artik o yumurtali pekmezli karisimi vermiyorum.zaten pekte yemedi bugune kadar.simdi eline alip kendisi yemek istiyor herseyi.yiyebildigini veriyorum.gunde 4 defa mama iciyor.oglen uykudan kalkinca sebzeli yemek yada corba yiyor.sonra meyve ezip veriyorum.gecede 7 gibi muhallebi yiyor.9 dada mamasini icip uyuyor.artik mamayi azaltmayi dusunuyorum ama severek ictigi icin kiyamiyorum cunku yedigi ek gidalar zaten cok degil ve doyurucu olmuyor.disariya ciktigimiz zamanda genelde mama iciyor.1 yasina kadar boyle devam etmeyi dusunuyorum eger biberon emmekten sikilmazsa sonra gunde 2 ogune dusurecegim mama emme isini.sabah ve aksam olmak uzere.

Son düzenleme: 17 Şubat 2011