10 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve KUPAKIZI44 tarafından 24 Ekim 2011 başlatılmıştır.

24 Ekim 2011
    Konu Sahibi : KUPAKIZI44
  1. KUPAKIZI44

KUPAKIZI44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese. 10 aylık bir oğlum var. Çok iştahlı değil, hatta zorla yediriyorum. Ben şu an 4 saatte bir besliyorum. Gece de 10 saat aralıksız uyuyor. Yani günde genelde 4, ara sıra da 5 kez besleniyor. Her öğünde 170-200 ml arası besin alıyor. Bir kase kadar yani. Acaba az mı besliyorum. Ne yapmam gerek kızlar. Lütfen yardım..

2. 25 Ekim 2011
  3. sea_girl

sea_girl Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    benim kizimda 11 aylik hatta 1 ay da erken dogdu 10 aylik sayilir

kziimin istahi fena degil,

ornegin kuvvetli birsey yediyse yani etli bir yemek falan acikmasi 4 saati buluyor ,sizin gibi bir kase veriyorum bence yeterli ne kadarcik mideleri var ki onlarin

ama meyva ya da yogurt verdiysem ,diger ogun icin 3 saati gecirmemeye calisiyorum,sonucta midede cabuk erir diye dusunuyorum

kizim bazen 10 bazen 11 saat gece uykusu uyuyor

sabah 6 da 170 ml sut veriyorum normalde biberon almiyor sadece uykuda aliyor
    10 gibi kahvalti,
    12-1 arasi meyva veya yogurt yada ikisinin karisimi
    3 gibi yemek ya da corba
    7 de corba
    erken uyumadigi zamnda 9 bucuk gibi muhallebi veriyorum
    muhallebi veremezsem gece 1 gibi sut veriyorum ya icmiyor yada az iciyor,biberonu sevmiyo kasikci

asagi yukari boyle bizim duzenimiz,eger bebegin cok istahli degilse 4 saat iyi ara icin
    bazen saatler degisebiliyor ama asagi yukari boyle

4. 17 Kasım 2011
  5. KUPAKIZI44

KUPAKIZI44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol hayatım cevabın için. doktora sordum 4 öğün yeterli dedi bu yaştaki bebekler için. ama kilo alımı olmuyor nedense?