10 günlük bebeğe zeytinyağı verilir mi??

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve satinezgi tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : satinezgi
  1. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar 10günlük bir oğluşum var. geceleri gaz problemi çekiyoruz. dün babaannesi "biz zeytinyağı içirirdik her emzirme sonrasında" diyerek bir çay kaşığı zaytinyağıyla geldi. ben yarısını verdirdim ama içim içimi yedi. küçücük mideye zeytinyağı gibi asitli bişey ağır gelmez mi??
    çok tedirgin oldum arkadaşlar, bişey olur mu?

2. 15 Ekim 2010
  3. almila_90

almila_90 bitanecik miniciğimm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım biey olacağını zannetmiorum zaten zinco diye bi damla var gaz damlası onun içinde de biçok çeşit yağ karışımı var eğer gaz sancısı fazlaysa zinco al günde3 defa 4'er damla ver bebeğine bize o çok ii gelmişti eczanelerde satılıo.sonuçta zeytinyağı da bitkisel yağ dimi korkma bişey olmazz

4. 15 Ekim 2010
  5. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende dün bir tanıdığımda şahit oldum zeytin yağı verdiler bebeğe ama o kabız olduğu için verdiler. sizdeki gaz problemiyse öncelikle sen kendine dikkat et üşütme gaz yapacak türden şeyler yeme çünkü anında etkiliyor ablalarımda çok yaşadık birde bebeğin ayağını sıcak tutun termofor koyabilirsiniz bir de pamuğu ısıtıp çorabının içine koyun demişlerdi umarım çözüm bulabilirsin..

6. 15 Ekim 2010
  7. optimist_balim

optimist_balim bebeiş on the kuciş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zeytinyapı doğal bi yağ bi problem yapacağını sanmıyorum bitkisel yağların içindede var ayrıca kabız sorunu olan çocuklarada veriyolar z.yağı herşeye çok iyi geliyo kabızlıktan gaza pişiğe kadar

8. 16 Ekim 2010
  9. sudemm85

sudemm85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ne olursa olsun dr sormadan verme ben vermezdim evet zeytin yağı çok faydalı ama bebeğe dokunabilirdi bence verme

10. 19 Ekim 2010
  11. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yanen katiliyorum 10 günlük bebeğe verilmemeli.zaten sindirim sitemi yeni yeni çalışmaya başlıyor.bu bir adaptasyon süreci. zaten ilk doğduğunda misket kadar oluyor mideleri zamanla genişliyor. o ufacık mideye böle yağlar mağlar bence doğru değil.

12. 21 Ekim 2010
  13. rapunzell_82

rapunzell_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben verdım cunku oglum cok kabızdı..hemde dr tavsıye ettı..
    eger mama verıyorsun ıcıne kat bır cay kasıgı yoksa anne sutunu sagıp ıcıne kat dedı :)
    ama ben dırek verdım bırseycıkde olmadı :))

14. 23 Ekim 2010
  15. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    bıkaç defa bnd verdim ama duşununce evet ağır gelyordur dıye bı daha vermedım..

16. 23 Ekim 2010
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238

doğar doğmaz 1 çay kaşığı ilk anne sütünden önce nar suyu verildiğinde gaz sorunu yaşanmıyor

18. 23 Ekim 2010
  19. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar zeytinyağdan bişey olmaz diyosunuz ama yanılıyosunuz...ve bebek çok küçük ....benım kızımdada gaz problemi ve kabızlık vardı zeytin yağı dediler... akrabamız bebek hemşiresi saçmalama aspire edemez nefessiz kalır henüz onu döndüremez dedi ve benim kızım 2 aylıkdı sizinki 10 günlük yapma lütfen anlıyor musun yapmaaaa kızma bana ama inan ki durum bundan ibaret canım kardeşim...