10 kilo diyeti

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    10 kilo diyeti nedir,nasıl uygulanır,10 kilo diyetini uygularken nelere dikkat etmeliyiz.Öncelikle önereceğimiz diyet konusunda herhangi bir şüpheniz olmaması için, bu diyeti yapmanıza engel olan bir rahatsızlığınız olup olmadığı konusunda doktorunuza danışınız.

10 kilo diyetiyle başarılı olamama ihtimaliniz var mı? Diyetinizi harfiyen uyguladığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak eğer hala kilo vermiyorsanız, o zaman yedikleriniz konusunda kendinizi kandırıyor olabilirsiniz.
    Örneğin çayın yanında yediğiniz o 2 tane bisküviyi, ya da doğum günü partisinde elinize tutuşturulan pastayı, ağzınıza attığınız bir avuç fıstığı, ya da yerdiğiniz grissinileri saymayı unutuyorsunuzdur belki, ya da kendinizden bile saklıyorsunuzdur. Ama bunlar biriktikçe kilo verememenizin sebebi olup çıkıveririler. Eğer kilo verememekten şikayet ediyorsanız, bir beslenme günlüğü tutun ve yiyip içtiğiniz her şeyi yazın. Haftanın sonunda, eğer dürüstçe her yiyip içtiğinizi yazdıysanız, niye kilo veremediğinizi göreceksiniz.
    10 Kilo Diyeti Programı :
    KAHVALTI
    Çay, kahve vs. (Şekersiz)
    2 kibrit kutusu peynir (60 gram)
    Salata
    1 ince dilim ekmek (30 gram)
    ÖĞLE
    3 köfte kadar et, tavuk, balık (90 gram = 1 porsiyon)
    Salata
    1 ince dilim ekmek veya
    1 kâse çorba
    Salata
    1 ince dilim ekmek veya
    1 adet kaşarlı yağsız tost ve çay – kahve (şekersiz)
    SAAT 17.00DE
    2 porsiyon meyve veya
    2 adet galeta
    AKŞAM
    5 – 6 yemek kaşığı sebze yemeği Salata 1 ince dilim ekmek Gece boyunca 2 porsiyon meyve
    NOT: 10 kilo diyetinin birinci haftasında günde yarım su bardağı yoğurt istenildiği zaman yenebilir. Ayran, cacık olarak da kullanılabilir. İkinci haftada yoğurt kullanılmaz.10 kilo diyetini uygulayan erkekler günlük porsiyon miktarlarını 1/2 oranı kadar artırabilirler.
    Ugulama süresi : 6 Hafta

2. 4 Ağustos 2010
  3. hayrunnisacik

hayrunnisacik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu akşam hemen başlıyorum inşAllah.

4. 5 Ağustos 2010
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim diyetim bunlardan daha az ama bünye meslesi kilo vermem zor oluyor. senin yazdıkalrını normal zamanda yiyordum yinede kilomda düşüş olmuyordu. benim diyetim;
    sabah
    1 kbrit kutusu kadar peynir + bir ince dilim ekmek + şekersiz çay veya kahve + domates salata serbest
    öğle
    1 köfte kadar et + 1 ince dilim ekmek + yağlı salata bir kase yağsızsa serbest istenildiği kadar + 100 gr yoğurt
    akşam
    1 köfte kadar et + 4 yemek kaşığı sbze yemeği + 1 ince dilim ekmek + yağlı salata bir kase yağsızsa serbest istenildiği kadar

ara öğünlerde bir porsiyon meyve o kadar
    tatlı yasak az şekerli sütlü tatlı yiyebiliyorum arada oda.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.