%100 ingilizce Kimya mühendisliği ve ingilizce öğretmenliği formasyonu

Konusu 'Lisans' forumundadır ve izmir_bursa tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : izmir_bursa
  1. izmir_bursa

izmir_bursa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    MErhaba arkadaşlar,
    Kimya Mühendisliği 3. sınıf örenciyim ve tüm derslerimiz ingilizce olduğu için formasyon alıp ingilizce öğretmenliği yapma hakkımızda var. Açıkçası öğretmenlik düşünmüyorum ama durum malum hiçbirşeyin garantisi yok öğretmenlik yapmasam bile o formasyonun olması , eğer kendi mesleğimde iş bulamazsam öğretmenlik yaparım düşüncesi var bende. Arkadaşlarım gerek olmadığını düşünüyor mutlaka iş bulunur diyor, Formasyonun ücreti 4 milyarmış diye duydum ama emin değil. O paraya kendimizi daha iyi mesleğimizde geliştirirz diyorlar. Ben ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum :KK43: az para değil evet belkide hiç öğretmenlik yapmicam ama ya iş bulamazsam, yada şartlar uymazsa elimde bir seçenek daha olacak :KK43: bu konuda fikri olanlar akıl verirse çok sevinirim arkadaşlar :KK43: :KK43:

2. 31 Ocak 2010
  3. ssheker07

ssheker07 inşaat mühendisi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    cok ii işte yani biri olmazsa digeri.. ikisi de egitimini almış oldgun alanlar.. niye bunu kafana taktın bn anlamadım?

4. 31 Ocak 2010
  5. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence formasyonunu al dursun çünkü ne zaman ne olur kimse bilemiyor malesef.

6. 31 Ocak 2010
  7. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öğretmenlik diğer meslekler yerine tercih edilebilecek bi alternatif olmamalı bence ülke şartları işsizlik verilen emeklerin karşılığının alınmak istenmesi hepsinin farkındayım ama yinede öğretmenliği çok seven biri olarak üzüldüm. ınş kendinize en uygun başaralı olabileceğiniz severek çalışacagınız bir işiniz olur.. Sizi tanımadan sizin zamanınız paranız mesleğiniz hakkında ne kdr uygun karar verebilirimki ?

Son düzenleme: 31 Ocak 2010
  8. 31 Ocak 2010
  9. izmir_bursa

izmir_bursa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, evet sevmeden yapılması zor bir meslek öğretmenlik ama zaten öyle sevmeme bir durumumda yok. Sadece esas eğitimini aldığım meslek daha ağır basıyor ve hakverirsinizki 4yıl okuduğum mesleği yapmak isterim, ama sağlık şartları, ülkenin durumu iş bulamama hepsi öğretmenlik formasyonunu alıp garanti iş gibi düşünmeme neden oluyor :KK43: Kafamı karıştıran 4milyarı formasyona mı yatırmak daha mantıklı yoksa mühendislik üzerine eğitimlere mi:KK43:

10. 31 Ocak 2010
  11. sensewitch

sensewitch yineyeniyeniden... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Düşünmeden al, ben de mühendisim dinle sözümü ...vereliniortak

12. 1 Şubat 2010
  13. sofianik

sofianik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Maddi durumunuz iyiyse al tabi ki.

14. 13 Şubat 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    :eek:lmaz:al al çekinme. alın verin ekonomiye can verin

16. 10 Nisan 2010
  17. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok isteyerek kimya mühendisliği okuyorum
    anadolu öğretmen lisesi mezunuyum istesem öğretmen olabilecektim ve formasyon derslerinin bi kısmını da aldım. 4 yıl boyunca ''siz geleceğin öğretmenleri...'' diye yetiştirildim.

benim bölümüm %100 ingilizce değil ve böyle bir hakkım da yok. ama olsa da ingilizce öğretmeni olmak istemezdim. atanmayı bekleyen bir sürü öğretmen varken, büyük ihtimalle atansam da vekil öğretmen olarak kimbilir nereye tayinim çıkacakken, yıllarca kadro açılsın diye bekleyecekken, ve alacağım 3 kuruş maaş belliyken bu küçük ihtimal için o 4 milyarı vermezdim. veremezdim de ailemden bunu isteyemezdim.
    dediğim gibi öğretmen olma imkanım varken(bilirsiniz ek puan veriliyor) üstelik öğretmenliği de çok severek yapabilecekken inatla öğretmen olmadım. kpss-atanma sorunu yüzünden.

ege üniversitesinde okuyorsun sanırım. sonuçta iyi bir üniversite izmir de iş konusunda çok kötü değil. bence mesleğinde ilerlemeye çalış. hangi alana yöneldin bilmiyorum ama o konuda eğitim alabilirsin. sonra pek çok konuda sertifika alabilirsin. eğer böyle bütçe ayırabiliyorsan iş sağlığı iş güvenliği uzmanlığı gibi alanlara kayabilirsin.

ben de 3. sınıfım.daha ne bir sertifikam ne bir eğitimim var. onlara verebilecek param yok. ama yine de iş bulma konusunda umudum var. bi yerlerden başlarız bi şekilde.
    sonuçta formasyonu alsan da atanmayacaksın ki hemen. kpss bile başlı başına bir dert. ama durumun varsa o parayı vermek seni ve aileni zora sokmayacaksa al tabiki formasyonunu.

18. 13 Nisan 2010
  19. bushra_iu

bushra_iu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ............

Son düzenleme: 8 Mayıs 2010