11+3 haftalık hamileyim Progestan kullananlar

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve anl_dyg tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

29 Ekim 2010
    Konu Sahibi : anl_dyg
  1. anl_dyg

anl_dyg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar... 11+3 haftalık hamileyim pazar günü hafif önce pembe sonra kahverengi kanamam oldu doktora gittiğimde bebeğin kesesinde bir yırtık olduğunu bu yüzden dolayı düşük ihtimalinin olduğunu dinlenip progestan içmem gerektiğini söyledi nitekim de progestanı içtiğim gibi kanama kesildi sadece ilacı verdiği halsizlik var üstümde...fakat ; PROGESTANI İÇTİĞİM GİBİ AKINTIM OLMAYA BAŞLADI SARI RENKLİ VE ÇOK FAZLA AYRICA KIVAMI SÜMÜKSÜ... YANİ BAYAĞI YOĞUN.... ilacın yat etkilerinde vajina iltihabı ve mantar yapabilir yazıyor prospektüsünde okudum.. doktoruma da danıştım pek üstünde durmadı kanamamla daha çok ilgilendi hapı kesinlikle içmemi söyledi...ACABA AYNI DURUMU YAŞAYANLARINIZ VAR MI PROGESTAN KULLANIP AKINTISI OLANLAR VARMI LÜTFEN YARDIM EDİN KIZLAR....MORALİM SIFIR BU KONU YÜZÜNDEN

2. 29 Ekim 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım öle bi sorunum olmadığı için yardımcı olamicam ama inş korkulcak bişi yoktur
    sağlıkla kucağına almayı nasip etsin RABBİM

4. 29 Ekim 2010
  5. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun bende 11+2 yim:nazar:
    evet progestan düşük tehlikesi için
    benim tüp bebek olduğundan ilk 3 ay kullanmam gerekliydi.artık 1 haftam kaldı.
    bendede akıntı oluyor.koyduğum progestan o bence bir süre sonra iç çamaşırıma geliyo.
    kaşıntı falan yoksa mantar değilsindir korkma bence.sen ilacını kullanmaya devam et.

6. 29 Ekim 2010
  7. cancer68

cancer68 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun.doktorunuz üstünde durmadıysa akıntıyı sorun etmeyin.benimde hamileliğimin başlarında düşük tehlikem vardı uzunca bir süre progestan kullandım ve akıntı problemini bende yaşadım.hap biraz ağır halsizlik ve uyku hali yapabiliyor bunlar sizi korkutmasın.doktorum ilacı verirken beni uyarmıştı zaten ilacı aldığın zaman yalnız kalmamaya özen göster ve dışarı yalnız çıkma diye.:bbo:

Son düzenleme: 29 Ekim 2010
  8. 29 Ekim 2010
  9. sevilakdemir

sevilakdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    cnm bende kullandım progestan ama benm öyle bir şikayetim olmadı düşük tehlikem vardı benmde içini ferah tut birşey olmaz inşallah...ama progestana devam et düşük tehlikesnde kesnlikle kullanman gerekiyor bitksel içerikli bir ilaç olduundan bazı yan etkileri olabilir ama zarar olcaını sanmam..benm beişim onunla kurtuldu...1.5 ay falan kullanmıştım...

10. 29 Ekim 2010
  11. polyanna

polyanna rabbim sana emanetiz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hamileliğimin başında ben de kullanmıştım..çok yoğun söylediğin gibi akıntım olmuştu..fakat ben takmadım..halsizlik ve bulantı beni mahfetmişti sadece..bir kutu kullandım..ama hala akıntım var..ama önceki kadar yoğun değil..bol bol su iç..allahın izniyle bişey olmaz..sen rahat ol..

12. 30 Ekim 2010
  13. MeLeKzuzum

MeLeKzuzum Kuzum kollarımda:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben başta kremini şimdide iğnesini kullanıyorum akıntı bende de var doktoum onemlı olmadığını söyledi.

14. 30 Ekim 2010
  15. anl_dyg

anl_dyg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    caım ben hap olarak kullanıyorum kremini değil... yinede teşekker ederimm ilgilendiğin için... mayısta hayırlısıyla bebeklerimizi kucasğımıza alıcaz bunun için hep dua ediyorum inş boşa pimpirikleniyorumdur.

16. 11 Mart 2011
  17. nalan86

nalan86 prensesimizi bekliyoruz.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar 4 yıllık evliyim ve hiç korunmadık hala çocuğum olmadı:KK43:( bu sene karar verdim doktora gidip tedavimi yapıcam diye ve başladım. ilk etapta glukofaj ilacı ve folik asit ilacı verdi adetin 2. günü gelmemi söyledi. gittiğimde yumurtalar gelişmiyor diye klomen ilaç verdi 5 günlük bir ilaç onunda bitiminde tekrar gittim ve 1 yumurtam oluşmuş 13 mm olmuştu pazartesi günüydü perşembeye kadar büyür dedi ve ovitrella çatlama iğnesi verdi göbekten vurulması daha etkili olur dedi ve vuruldum 36 saat sonrası ilişki istedi 3 gün. ve pazartesi tekrar gittik ultrasonda yumurtalarım dengesi duruyormuş bu iyi bişey dedi rahim arkasında hafif sıvı görünüyor dedi ve bana progesatan hapını verdi bu hap tutumasına sağlıyormuş ve ayrıca düşük tehlikesi yaşayanlar içinde veririliyomuş ve bitince kan testini yaptır öyle gel dedi. eğer pozitif çıkarsa tekrarda progestan hapını verebilirim dedi. ayrıca negatif çıksada geliyosun tedavimiz devam edicek demişti.acaba sonrasında nasıl bir tedavi görücem ve ne gibi ilaçlar kullanmaya başlıcam bilmiyorum. yardımcı olmak adına yapılan işlemleri sizlerle bilgi amaçlı paylaşıcam arkadaşlar. şimdi ise geçen ay 19 şubatta hastalandım ve şuan martın 11 i acaba 19 una kadar hastalanmazsam kanda gebelik testi yaptırcam ve çok heyecanlıyım sanki içimde bir heyecanlı olumlu birşey varmıdır umuduyla bekliyorum....:nazar:

18. 12 Mart 2011
  19. mirayten

mirayten Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben ilk aylardan beri kullanıyorum ilk zamanlar düşük doz verdiler şimdi mg yükselttiler ama allaha şükür daha iyiyim hala kullanıyorum kullanmazsam bebeğimin düşeceğini söylediler şimdi tekrar doktor kontrolüm inş ii haberler alırım korkmadan kulllanın yani:KK28: