11. haftada 20 saatlik araba yolculuğu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve calimero0 tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : calimero0
  1. calimero0

calimero0 SARPi MOleni... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar, bu konuda ne düşünüyorsunuz, çok uzun bir yola çıkmam gerekiyor ancak 3 ay tam dolmamış durumda..doktorum seyahat yasak falan demedi ama yol çok uzun,tabi herkes farklı birine bişey olmadı diye diğerinede olmayacak diye birşey yok ya da tam aksi...
    ben yinede bildiklerinizi duyduklarınzı ve düşüncelerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum..

2. 27 Ağustos 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim doktorum araba yolculuğu için 2 saatte bir mola verip yarım saat yürüyüş vermişti.tabi bu kadar uzun yol için sormamıştım.20 saat uzun bi yol.kendi aracınızla gidecekseniz daha rahat olabilir ama otobüsle olacaksa biraz daha zor olabilir.bence doktora sormakta fayda var.

4. 27 Ağustos 2010
  5. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım yola çıkmak zorundaysan, yol boyunca travmadan uzak tutmaya çalış kendini bence.. Yani yavaş gidin, çok sarsılmadan falan, sık sık mola verin.. Hep oturur vaziyette gitme, arada uzan mesela...
    (Şahsi arabanız olduğunu düşündüm, tabi otobüste bunlar mümkün olmaz..) Aklıma bunlar geldi, yolculuğu mümkün olduğunca kendin için rahat kıl yani... Yolculuğa mecbur musun bilmiyorum ama hani tatil falan gibi keyfi bir programsa, değiştirilmeye müsait bir programsa bence daha yakın bir yerleri tercih etmen daha güvenli olur.. Çünkü uzun yolda bulantılar falan da çok artabiliyor, insan perişan oluyor....

6. 27 Ağustos 2010
  7. calimero0

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sağolun arkadaşlar..şahsi arabamızla yapacağız yolculuğu, tabiki gitmeme alternatifim var ama karar veremiyorum...sonuçta riskli bir durum çünkü yol çok uzun..bulantım kusmam ilk haftalardan beri hiç olmadı birazda ona güveniyorum... ya önemli olan bebeğe olumsuz bir etkisinin olmaması....ooofffff çok kararsızım.

8. 27 Ağustos 2010
  9. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bana doktorum izin vermemişti 3 saatten fazla yolculuğa ki o güne kadar hamileliğimde hiç bir sıkıntı yaşamamıştımda. 18 haftalık hamileydim sanırım ozaman ama biz dinlemedik çıktık yola 8 saat sürdü yolculuk sonunda kendimi tanıyamadım balon gibiydi belden aşağım şiştim davul oldum otur otur ki 2 saatte birde mola verdik ve yürüyüş yaptım. bende yola çıkarken arkada yatarak giderim diye düşünmüştüm ama daha sonra onun daha tehlikeli olacağı geldi aklıma çünkü ani bir frenle aşağı allah korusun bebişin üstüne yuvarlanma tehlikesi var en azından önde emniyet kemerin hep takılı oluyor. dönüşte koltuğu neredeyse yatırıp arkaya doğru iyice ittim ki bacaklarımı uzatabileyim diye hemde karnımda çok sıkışmamış olsun diye biraz daha rahattım ama yinede şiştim terlikten ayaklarım geçmemişti yine:) allaha şükür başka bir problem yaşamadım ama böyle yorgunluktan kanaması dahi olan tanıdıklarım var allah korusun dikkat etmek lazım uçak yolculuğuna izin var onuda düşünebilirsin

10. 27 Ağustos 2010
  11. ardina

ardina Seda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Hamile olduğumu bende yazlıkta öğrendim İstanbulla mesafemizde yaklaşık 3.5 saat.Dr.uma kontrolden sonra yazlığa dönmek istediğimi söylediğimde bana mesafeyi sormuştu.Bende 3.5 saat dediğimde arada mutlaka mola verip yürüyüş yapın ,mesafe 4 saati geçmesin demişti.10 haftalık olduğumda da yine kontrol için İstanbul a dönmemiz gerekmişti.Ramazandan önce ki haftalarda olduğu için Tekirdağ dan sonra trafiğe yakalandık 3.5 saatlik yolu 6.5 saatte alabildik.Arabadan indiğimde ağlamak üzereydim.Ayaklarım bedenim uyuşmuş,kramplar oluşmuştu.Herkesde aynı şeyler olacak değilse de 20 saat çok uzun bir süreç.Çok gerekli değilse tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

12. 27 Ağustos 2010
  13. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vallaha canım ben ben 25 haftalıkken 2500 km yol gittim yani ist-vana gidip geride konyaya kadar geldim 5 gün içinde dinlene dinlene ama senin bebiş biraz küçük uçağa binsen olmaz mı

14. 27 Ağustos 2010
  15. calimero0

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    işin kötü tarafı direk uçuş seferi de yok, arada 6 saat otobüs yolculuğu olmak zorunda eğer uçakla gidersem:) sanırım cesaret edemicemmmm kızlaaaaarrr...çok sağolun

16. 27 Ağustos 2010
  17. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslarin dedigi gibi mola vererek git diyecem ama gittigin yerde cok uzakmis 2-3 saatlik yer degil ben 18 haftalik hamileyim ve 2 saatlik yola bile cikamiyorum korkumdan. gitmek zorunda degilsen hic riske girme bence.

18. 27 Ağustos 2010
  19. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 6,5-7 saatlik yola çıktım otobüsle, öncesinde muayene olup doktoruma sordum izin verdi çok zorlanmadım ama ayaklarım şişti. senin yolun çok uzunmuş ben göze alamazdım heralde