11 Yanda kzma ada.......

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve sedef76 tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

10 Haziran 2009
    Konu Sahibi : sedef76
  1. sedef76

sedef76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar biliyom size sacma gelebilir ama artik dayanamiyom kizimin israrina.
    Kollarina ve bacaklarinda cok tüy var.Kollarindakini sararttim,ama tüyler cok uzun oldugu icin ve pesinden tekrar siyah tüy ciktigi icin pek hosnut degil kizim.
    Saratici kremi de haberi sürmek istemiyorum.
    Son günlerde agda yapmami istiyor ve cok israr ediyor.Bende ergenlik cagindan önce bu tarz seyleri yapmak istemiyorum,ne bileyim korkuyorum iste,ilerisi icin zararli olur diye.
    Lütfen kizlar önerilerinizi bekliyorum......

2. 10 Haziran 2009
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    bence yapmamakta ısrarlı ol ve ikna et kızını...şimdiden kafasını bunlarla meşgul olması çok saçma...
    demekki okulda çocukla dalga geçmişler yoksa 11 yaşındaki bi çocuk neden kıllarından rahatsız olsun....
    hem aldın diyelim 20 gün sonra yine çıkıcak...bu seferde derslerinin arasında bide ağda yapma telaşı olacak...
    kızını ikna ederek vazgeçir...bide sürekli tetikte ol senden gizki jilet filan kullanır..daha beter olur..

4. 10 Haziran 2009
  5. sedef76

sedef76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cabuk cevap verdigin icin cok teseküür ederim canim,aynen öyle okulda cok kötü alay etmisler.
    Ben cild doktoruna getirmistim,ona göre cok kil yokmus,yani hormenel bir bozukluk oldugunu düsünmedi...
    Ama kizim cok hassas yapili,bu yil zorla ikna ederek kisa kol giyinmeye baslattim onu.

6. 10 Haziran 2009
  7. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bence tüyler ınce cılızken sir agdayla aldırabılırsın köklerı zayıflar buyuyene dek.ama kendın alma ısı bılen bırıne aldır yönlerını falan azaltcak sekılde alan bırıne.
    acıkcası ben bı sakınca görmedm benmm cevremde cok var bu yaslarda tüylerı belırgın olan kızlarını erkenden aldırmaya baslıyorlar ılerde ıyıce azalıp gucsuzlesıyormus tuylerı..bılınclı bı anne olup önceden bu kolaylıgı saglamak guzel bı avantaj bence..keske benm anam da bana yapsaydı denedı de ben kacmıstım gercı:))bak senınkı kendı razıymıs hem..

prag bunu beğendi.
  8. 10 Haziran 2009
  9. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sakın yapmayınnn yaptırmayında..

10. 10 Haziran 2009
  11. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl anlamazsınız siz genç kızlığa geçen bi kızın ruh halinden...eeğer bir yerinde tüy varsa bunu aldırın tabi...onun okulda yaiadıklarınlarını tahmin bile edemezsniz...benim de dudak üstümde kıllar vardı ne kdr üzülürdüm anlatamam...iyi ki aldırmışım o zaman...hiç te sorun olmaz...kızınızı üzmeyin aldırın...

12. 10 Haziran 2009
  13. deniz-nehir

deniz-nehir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yaa çocuklar bazen çok acımasız oluyorlar bu da alay edilen çocuğun psikolojisini çok etkiliyor kendi kızımdan biliyorum onunda kaşlarının ortası biraz birleşik onunla da arkadaşları alay etmiş bende bu konuya çok takılıyorum lazer epilasyonu falan düşündüm çok bilgim olmadığı için zararlı olmasından korktum bizim de sorunumuz hala devam ediyor, hatta canım kızım yaa aklıma geldi şimdi o zaman anlamamıştım ama kızım yuvadayken 3-4 yaşlarında hep kaşlarının ortasına şu yapıştırılan etiket gibi süslü stikırlar var ya nazar boncuğu falan onlardan yapıştırırdı bende hintli kadınlaramı özeniyor diye gülüyordum meğerse daha o yaşlarda kopmleksi varmış neyse tek sorunumuz bu olsun kızınla çok konuş bunun normal olduğunu söyle hatta arkadaşları alay edince kızdığını belli etmesin o zaman daha çok yapıyorlar çünkü amaçlarına ulaşıyorlar biz bu anlamda bayağı bir yol aldık hatta , geçen gün okulda bir çocuk yanındaki arkadaşına bişeyler söylüyormuş kızıma bakıp bakıp gülüyorlarmış o da anlamış tabi çok sinirlenmiş, kızımın cevabı çok hoşuma gitti biraz acımasız da olsa demiş ki '' canım arkadaşım zaten bir damlacık beynin var onu da benim kılım tüyümle ilgilenerek heder etme sana lazım olucak o bir damlacık zeka , ben doktor olunca bu kıl sorunu olan kişilere yardımcı olabilirim belki ama senin işin zor be güzeliiim biryerde de satılmıyorki şu zeka denilen şey gidip senin için bir kilo alıp gelelim '' demiş valla çocuk adına kötü olmuş ama kızım adına da çok sevindim demek ki bazı şeylerin farkına varmış bunları kızına söyle belki faydası olur sakın üzülmesin şurda büyümesine ne kaldı 3-4 sene sonra bunlar biticek Allah başka dert vermesin çok öpüyorum güzel kızını ...

14. 10 Haziran 2009
  15. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ikna et bencede çok erken daha onun ıcın ayrıca lazer de 17 yaş altına yapılmıyor bılgınız olsun

16. 10 Haziran 2009
  17. gamzeH

gamzeH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende kızımda aynı sorunu yaşadım bende senin gibi önce çareler aradım ama olmadı ...sonra kızıma yazık ettiğimi düşündüm ve sorununu hallettim...nasıl mutlu oldu nasıl kendine güveni geldi anlatamam...zaten hangi çağda yaşıyoruz kızım 18 yaşına gelince epilosyon yaptırmayı düşünüyorum....yani kıllar çoğalırmış falan filan çocuğun çektiği sıkıntı ne olacak....arkadaşım sende zaman kaybetme annelerimiz bize uygulardı biz çocuklarımıza uygulamayalım....sevgile kal.......

18. 10 Haziran 2009
  19. diyalog

diyalog Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    o yaşta dış görünüşe oldukça önem veriliyor bizler de öyle değilmiydikkaydirigubbakcemile2:dance:
    benim kızım olsa ikna etmeyi denerdim ama çocuk bunu problem yapıyorsa çok da zorlamamak lazım.kendi bildiğine birşeyler yapmaya kalkışabilir en azından sizin gözetiminizde bi çare bulursunuz.onun da kenine güveni gelir.bacaklarını alın zaten canı acıyacağı için kollarındaki tüylerle barışır bencea.s