12. aydan sonra neer değişir??

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve tttugba tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

6 Kasım 2010
    Konu Sahibi : tttugba
  1. tttugba

tttugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bebeğim 1 yaşına giriyor. beslenmemizde neler değişecek
    1- şeker
    2- tuz
    3- salça
    4- soğan
    5- inek sütü

bunlar konusunda kararsızım verebilir miyim acaba siz neler yaptınız sütü genelde veriyorlar 1 yaşında ne diyorsunuz

2. 6 Kasım 2010
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım,inek sütü verebilirsin.tuz,şeker 3 yaşa kadar sınırlı olmasında fayda var.Bağışıklık sistemini zayıflatıığı için önerilmiyor.Salça ve soğan az az katabilirsin...

4. 6 Kasım 2010
  5. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    soğanı vermek için 1 yaşını beklemene gerek yoktu canım.çok faydalı bir sebze doğal antibiyotik.6.ayından sonra soğan-sarımsak devamlı kattım çorbalarına.

6. 6 Kasım 2010
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    soğanı çoktan verebilirdin.Diğerlerini de artık yiyebilir,gerçi sizin yediğiniz herşeyden yiyebilir.

8. 6 Kasım 2010
  9. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba benim oğlumda 1 yaşına yeni girdi.bende 6.ayından sonra çorbalarına ve yemeklerine salça az tuz ve soğan koydum. benim sizlere bir sorum olacak.sütüm az olduğundan dolayı 2.ayından itibaren aptamil kullanıyorum.halada kullanmaktayım sabah uyandığında ve gece yatmadan 250ml veriyorum,seve sevede içiyor.ama mamadan kesmek istiyorum.gece uyutmadan ne yedirip yatırıyorsunuz? ve sabah uyandığında ilk ne yediriyorsunuz??? acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen:)
    :KK55:

10. 6 Kasım 2010
  11. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    1 yaşından itibaren her şeyi yiyebilir.

@sevdankara - 1 yaşındayken kızıma yatmadan 1 saat önce yoğurtlu pilav yediriyordum (pilavı kolay yutabilmesi için yoğurdu sulandırıyordum) yatmadan önce de isterse pınar çocuk sütü veriyordum sabaha kadar tutuyordu. daha ileri aylarda bulgur pilavı ve pirinç pilavını dönüşümlü vermeye başladım,her ikisi de uzun süre tokluk sağlayan ve protein deposu gıdalar ( uzmanlar akşam öğününün protein ağırlıklı olması gerektiğini söylüyorlar,hücre yenilenmesi ve fiziksel gelişim için )

sabahları da bir çay kaşığı harnup pekmezi,rafadan yumurta,sürülebilir beyaz peynirli uno büyümek ve bir çay kaşığı da bal veriyordum,büyüdükçe bal ve pekmezin miktarını arttırdım.

12. 7 Kasım 2010
  13. sevdankara

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    cevabın için çok tşk ederim.pilav ağır olmazmı yatarken.vermeyi düşündüm ama rahatsız olacağından korkuyorum.sadece süt içip yatsa tok tutmazmı acaba?:2:

14. 7 Kasım 2010
  15. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    süt 2-3 saatten daha uzun süre tok tutmaz,istersen önce muhallebi ile başla,bağırsakları yavaş yavaş alışsın ama zaten muhallebi vs yiyorsa pilav ağır gelmez merak etme.

16. 7 Kasım 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ne guzel bebegin seve seve iciyormus neden kesmek istiyorsun ki,formul sutlerdeki vitamin ve mineral normal sutlerde olmadigindan 2 yasina kadar vermen daha bile iyi ustelik sindirimi inek sutunden cok daha kolay,afiyet olsun kuzuna.Bir tek sabah once kahvalti verip hala daha iecebilecek gibiyse sutu onerebilirsin

Son düzenleme: 7 Kasım 2010
  18. 9 Kasım 2010
  19. sevdankara

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    tşk ederim deniycem.