12 yaşında daha çocuk ama sigara...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve gamze_8 tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Kasım 2008
    Konu Sahibi : gamze_8
  1. gamze_8

gamze_8 Guest

Merhaba herkese
    İlk başta şunu belirtmek istiyorum ki birkaç sorunumu buradaki kişilerle paylaştım.Ve gerçekten ilgilenip yazdığınız için teşekkür ederim.Konum şu ki dün akşam mutfağa gidicektim baktım tuvaletin ordan sigara kokusu geliyor.Erkeke kardeşim girmişti.Daldım içeri resmen kokuyu alınca bide ne görim babamın sigarasından almış içmeye çalışıo.Tabii ben şok oldum.:1shok:KK70:aha 12 yaşında bir çocuk ya.İnanasım gelmiyor.Hiç sözümüz dinlemiyor.Acayip çocuklarla takılıyor.Her yolu denedik konuştuk yeri geldi cezalandırdık yeri geldi kızdık bazende peşinde bütün gün takip ettik ama yok ne yaptıysak hıcbırımızı dınlemıyor.Yardımcı olabilicek birileri olursa çok sevinirm.

2. 5 Kasım 2008
  3. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadas cevresini sIkI takibe alin.
    Muhtemelen sigaraya meraki arkadas cevresinden baslamistir.
    Ve babaniza durumu bildirin olaya el atsin. Sizden cekinmez belki ama araya babaniz girerse durum degisebilir.
    Ve birde kizmayin. Kizdikca o kendini disari atacaktir. Evde ona kizildigi icin huzur yok zannedip bahsettiginiz o acayip cocuklarla takilmaya devam edecektir.
    Karsiniza alin güzelce konusun.
    Hatta haftanin bir gününü "toplanti günü" diye ilan edin.
    Birakin anlatsin duygularini, düsüncelerini, bir hafta boyunca ne yasadigini, kimlerle gezip tozdugunu.
    Bu sekilde kardesinizi hem takibe almis, hemde kendisine sorumluluk vermis olursunuz.
    Ve eger bahsettiginiz arkadas gurubu okuldan arkadaslariysa okulunu degistirin.
    Su an icin en dikkat edilmesi gereken sey cevresi.

Allah yardimciniz olsun canim.

Son düzenleme: 5 Kasım 2008
  4. 5 Kasım 2008
  5. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet o yaşlarda maalesef çocuklar kötü arkadaş kurbanı oluyor.muhakkak tasvip edilmeyen bir arkadaşı vardır veya arkadaş grubuna dahil olmuştur. bir an önce arkadailarını tesbit edip arkadaşlıklarını engellemeye çalışın.şimdi ders notları da düşer.gecelere kadar eve girmeyen bir serseri haline de dönüşebilir.sınıf arkadaşları ile gizlice konuşarak bu konu hakkında onlardan bilgi alabilirsin.

okulda davranışlarında veya notlarında belirgin bir farklılık var mı onu da takip edin.anneden mi babadan mı korkuyor?kimden çekiniyor ise okula o gitsin.sınıf öğretmenine bu konu hakkında bilgi verin sigara içtiğini o da bilsin.gerek duyarsa sizi rehber öğretmene yöneltsin....

6. 5 Kasım 2008
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.659
    Ödül Puanları:
    163
    Aman güzelim sıkı sıkı takip edip, bol bol konuş kardeşinle. Sakın o illete alışmasın.
    Yarabbim bu kadar küçük çocuklar ne anlarlar neden içerler bu zıkkımı anlamam.

8. 5 Kasım 2008
  9. LiLiquM

LiLiquM HayırlısıOlsun Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Dün bende aynı şeyi yaşadım...henüz 15 yaşında ki kuzenimin(kız) sigara ve bira içtiğini öğrendim:1shok:benneyaptımki Annesi babası henüz bilmiyor..Sizce ilk önce kendisiylemi konuşmalıyım ailesiylemi :uhm:

10. 5 Kasım 2008
  11. ebrusu_22

ebrusu_22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bence çocukla halldemezseniz bir psikiyatriye başvurun akıl akıldan üstündür

12. 6 Kasım 2008
  13. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    okula siz götürün getirin okulla sürekli iletişim kurun çevresindeki çocukları bulun ve konuşun onu aramasınlar eşyalarını sürekli karışırın ama ona hissettirmeyin okulun rehber öğretmeninden yardım alın sevgiler

14. 6 Kasım 2008
  15. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    o da bişi mi
    bizim mahalledeki okulda 1. sınıfa giden veletler yerdeki izmaritleri toplayip içiyo :nazar:

anne babadan ne görüyosa onu yapiyorlar
    haliyle aile büyükleri sigara içen cocuga içme desen, ceza versen hatta dövsen içmeyecek mi sanki :nazar:

16. 6 Kasım 2008
  17. serzan

serzan saracan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çocuklar birbirini zincir gibi tamamlıyor.Malesef ailelerin ilgisizligi çocuklarımızın 'zararlı arkadaşları ' diye nitelendirdiğimiz kısmı oluşturuyor benim kızımdanda uzaklaştırmak istediğim arkadaşı var zor.konuşmayla anlamıyorlar.aslında garip olacak ama kardeşine 20 dk içinde 1paket sigarayı içirip iğrenmesini sağlayabiirsin. zararının farkına hemen varır .dediğm gb bir fikir. ama arkadaş çevresini gözlem altına al.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.