13.-14.haftalarda plasentası aşağıda olanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bery tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : bery
  1. bery

bery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı.Kanamadan sonra kahverengi akıntım devam ediyordu.Kontrol etti doktorum.Plasentam biraz aşağıdaymış, kanama da bundan kaynaklanoyormuş. 20.haftaya kadar bebek yukarı çıkabilir dedi ama çıkmama ihtimali de var. Çıkana kadar ara ara kanamaların olması normalmiş. Plasenta previa olmasından korkuorum. Umarım yukarı çıkar bebeğim de böle bişey olmaz.Bunu yaşayan arkadaşlar var mı?

2. 15 Eylül 2009
  3. SA_AY_SAF

SA_AY_SAF Guest

canım ben 28 haftalığım benimde başından beri plesenta aşağıda çok şükür henüz bir kanama olmadı inşallah olmazda hala benimki yukarı çıkmadı umarım bir sorun yaşamazsın

4. 15 Eylül 2009
  5. hko_8

hko_8 Allahım sağlık ver oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme sakın. benim bebeğim daha 12 haftalıkken plesanta çok aşağıda sürekli istirahat verdi doktorum. çok sancım oluyordu ayrıca çalışıyordum da. çok şükür 39. haftaya geldim herşey gayet normal gidiyor bebeğimin ve benim sağlığım çok iyi 29. haftamda bile oğlum hala aşağıdaydı yukarı çıkmaya niyeti yoktu. 34. haftamızda da doğum kanalına girdi normal doğum bekliyorum inşallah. darısı sana olsun canım ama bacaklarını uzatıp yat derim özellikle akşamları.

6. 15 Eylül 2009
  7. bery

bery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kanaman ya da lekelenme olmuş muydu senin canım?hep yatıorum zaten 10.haftadan beri. bebeklerimiz sağlıklı olsun da yatarım napıym.

8. 15 Eylül 2009
  9. bery

bery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş.kanaman olmaz canım.benim kanamalı geçio bakalım şimdilik.20.haftaya kadar çıkabilir dedi doktorum.

10. 15 Eylül 2009
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm benimde aşagıdaydı arada kanamalarım ve kahverengilikler geldi.. 28. haftada yukarı çıktı ... ama sürekli dinlendim yattım.. ve progestan diye bir hap kullandım. çok korkupta panik olma sadece dikkat doguma kadar.. 2 ay önce dogum yaptım maşallah sağlıklı bir kızım var

12. 15 Eylül 2009
  13. bery

bery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah bağışlasın canım darısı başımıza inşallah.ben de iğnesini kullanıorum haftada 1. beklicez bakalım 20.haftaya kadar.

14. 15 Eylül 2009
  15. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun canım bana doktorum böyle bir şey demedi çok şükür kanamada olmadı ama kontrolde bende bir sorayım plasenta aşağıda olma durumu varmı diye?

16. 15 Eylül 2009
  17. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Çünkü bende progestan kullanıyorum (önceki düşüğümden ötürü).

18. 15 Eylül 2009
  19. bery

bery Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana da bişey sölemedi doktoeum önce canım.ben sordum plesanta previa olabilir mi die.o zaman biraz aşağıda olduğunu zamanla çıkabileceğini söledi.sen de sor bakalım bana da haber ver cnm.