13 aylık bebeğimden anne sütünü kesmeyi düşünüyorum çok kararsızım..

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve SadeceAsk tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : SadeceAsk
  1. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili annişler ya ben bu aralar çok mutsuzum nedense anne sütünü kesmeyi düşünüyorum.. doktorumuzda kes artık diyor,ama sanki vicdani bir hesaplaşma içim evladıma kıyamıyor.. ama zaten toplasan günde yarım saat bile emmiyor.. zaten tek göğsümdende tuzlu süt geliyor.. ama sütüm çok yağlıydı ve bebeğime aşırı yaramıştı.. ne biliyim sanki oğlumun hakkını yiyiyorum bırakınca birde herkes erkek çocuğu emmesi lazım falan deniliyor... ama 13 ayda yeterli herhalde.. doktor 1den sonra pek yararlı değil diyor.. ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun.. morala ihtiyacım var..

2. 26 Nisan 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    allaha şükredin ki sütünüz olmuş ve bebişinize vermişsiniz..1 gün bile emziremeyenler tanıyorum..tam zamanı kesmek için zaten bundan sonra onun için kuruyemiş yerine geçiyor sütünüz..tam gıdalara geçtiğiniz için sütü aramayacaktır..ve aklı erincede zor bırakır..vicdanınızın bu anlamda çok rahat olması gerekir bence çünkü anne sütü ile büyüyen bebekler daha sağlıklı oluyor..emeceği kadar emmiş zaten..allah kolaylık versin..

4. 27 Nisan 2008
  5. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    bence biraz daha emzir
    en azından 18 aylık olana kadar
    dpktorlar imkanınız varsa iki yaşına kadar emzirin diyorlar
    ben kızımı geçen hafta kestim 21 aylık olmuştu
    çok fazla emiyordu ayrıca göğsüm rahatsızdı
    o yüzden bıraktırdım.

6. 27 Nisan 2008
  7. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eger calismiyorsan biraz daha emzirebilirsin bence senin kararin yinede

8. 27 Nisan 2008
  9. zeytin81

zeytin81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende kızımı kesmeye çalısıyorum ama kızım 2 yasına girecek .bence bir süre daha emzirebilirsiniz.2 yasa kadar zamanı var erken değlimi 13 ay? dinende böyle bu..

10. 27 Nisan 2008
  11. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar ben bıraktım bugünden itibaren oğlumda pek arıyormuş gibi değil doktorum kesmem gerektiğini söyledi artık bende onu dinleyip vermeyeceğim hepinize çok tsk ederim sevgilerimle....

12. 1 Mayıs 2008
  13. Paxsxacxixk

Paxsxacxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eyer Cocuğun Diyer Gidalardanda Yiyorsa Sorun Yok Sen Sütünü Bu Dönemden Sonra Hastaliklardan Koruyucu Bir Ilaç Gibi Gör Yada Artik Sen Nedersen Ben 4 Ay Emzirebildi Hemde Sütüm Geldiği Halde çünkü Oğlum Doğunca 2 Gün Küvezde Yatti Bu Yüzden Bana Direk Alişamadi Sen Yüreğinin Sesini Dinle

14. 5 Mayıs 2008
  15. deniztoprak

deniztoprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 yaşına kada emzirebilirsen emzir, çok faydalı. ama 1. sırada olmamalı artık. besin olarak belli bir aydan sonra önemi olmasada duygusal açıdan çocuk için çok önemli sık dişini biraz daha 1 yaşa kadar beden 1 yaşından sonrada ruh sağlığı için

16. 5 Mayıs 2008
  17. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım ardada 13 aylık memeye çok düskündü sabah aksam gece ağzındaydı ve baska birseyde yemek istemiyordu mecburen kestim iyide oldu simdi yeni yeni yemeye basladı ama zorlanıyoruz halen çorba içmek istemiyo napıcam ben bilmem yavas yavas aısacak artık

18. 5 Mayıs 2008
  19. merilcan

merilcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim oğlum 16 aylık bende sütten kesmek istiyorum gece gündüz ağzında benim ilk çocuğum kıyamıyorum onu emzirmek çok hoşuma gidiyor ikimizde doğru düzgün uyumuyoruz gece emmeleri yüzünden ama onu nasıl ayırmam gerektiğini bilmiyorum tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum allah hepimizin çocuklarına sağlık ve mutluluk versin onları ailesinden ayırmasına.s.a.s.:1hug::