13. Takım / Cuma Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2007
  Konu Sahibi : seaBahAR
 1. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.950
  Beğenildi:
  8.195
  Ödül Puanları:
  238
  [​IMG]
  13. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

  seaBahAR  13. TAKIM KAPTANI: LaydLiNe
  13. TAKIM KAPTAN YARDIMCISI: Akkat

  13.TAKIM KURALLARI:

  1) Her Cuma saat 11.30 a kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanması halinde diskalifiye olunacaktır.

  2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleri yazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

  3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıda sorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmak gerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişi kontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlere verdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

  4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izinden dönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

  5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

  6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 2 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 2 haftanın sonunda listeye alınır.

  7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

  8 ) Kardeş takımımız 5. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunup yaptıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulabilir.
  Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

  bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor. Güzel kilolar vermeni diliyoruz.


   
  Son düzenleme: 20 Kasım 2014
  darned, fatma zehra ve LAydLiNe bunu beğendi.
 2. 29 Kasım 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 3. nereus

  nereus Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.602
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  kızlar sizlere ve bana bir kaç önemli bilgii hepmiz sağlıklı zayıflayalım

  1) Kasları çalıştırmanın temel kuralı
  Forma girme yolunda daha etkili sonuçlar alabilmek için anatomi kitabından biraz araştırma yapalım (çocuklar için hazırlanmış basit anlatımlı anatomi kitaplarını dene). Diyelim ki kalçanı sıkılaştırmak istiyorsun, bu sıkılığı sağlayacak, üst ve alt kalça kaslarının nerede olduğunu bilirsen, bölgesel egzersizleri daha doğru seçebilir, çalışırken hangi bölgenin sıkılaştığını rahatlıkla anlayabilirsin. Şikayetçi olduğun bölgelerdeki kaslar hakkında bilgi edinmenin, vücudunu şekillendirirken ne kadar faydalı olacağını göreceksin.

  2) Kardiyo egzersizlerini ihmal etme
  Koşu, yürüyüş, bisiklete binmek gibi kardiyo egzersizlerini ihmal etmek büyük bir hatadır. Etkin bir şekilde kilo vermek ve forma girmek istiyorsan, kalp ritmini düzenleyen, bol oksijen alımını sağlayan ve nefes düzenini dengeleyen egzersizleri haftada en azından üç kere, 20 dakika boyunca yapmaya çalış.

  3) Makul hedefler belirle
  İki haftada büyüleyici, sıkı kalçalar mı? Estetik ameliyat olmadığın sürece, bu etkiyi kısa zamanda elde etmen pek mümkün değil. Ama altı hafta boyunca yapacağın egzersizlerle forma girmiş, sıkı kalçalara kavuşabilirsin. Boş heveslere kapılmak kalıcı sonuçlar sağlamaz, hedeflerini doğru belirlersen hayal ettiğin forma sağlıklı bir şekilde kavuşabilirsin.

  4) Dil hareketinin etkisi
  Gayet basit bir şekilde, yatarak yapılan hareketler ya da karın egzersizleri sırasında dilini damağına daya. Bu hareket sayesinde boynunun ağrımadığını, aynı zamanda karın kaslarının daha çok çalıştığını ve normalden daha az yorulduğunu göreceksin.

  5) Kapsamlı egzersizler yap
  Vücut kaslarının aynı anda çalışmasını sağlayan egzersizler de var. Bu egzersizler aynı zamanda vücut dengeni de düzenleyecek ve iç kasları da aktif hale getirecektir. Örneğin, büyük egzersiz toplarıyla yapacağın ya da bosu üzerinde dengede durmaya dayalı hareketler vücudundaki bir çok kasın aynı anda çalışmasını sağlayacaktır.

  6) Dik durarak göbeğinden kurtul
  Durakta otobüs beklerken bile karın kaslarını çalıştırabilirsin. Sırtını daya ve dik dur. Karın kaslarının gerildiğini hissedeceksin. Bu hareketi spor yaparken de yapmayı ihmal etme.

  7) Diyetinde sağlıklı atıştırmalara yer verebilirsin
  Diyetlerde dikkat edilmesi gereken ve tüketilmesi önerilmeyen besin grupları yer alır. Ancak daha sağlıklı değerlere sahip besin gruplarıyla alıştığın ya da ihtiyaç duyduğun tatları giderebilirsin. Eğer süt ürünlerini fazla tüketemiyorsan, birkaç dilim peynir yiyebilirsin; listede yer alan sebzeleri bulamıyor ya da tercih etmiyorsan, küçük parçalar halinde keserek hazırlayacağın atıştırmalık havuçları yiyebilirsin; yasaklı meyve ihtiyaçlarını, taze sıkılmış sularını ya da taze meyvelerden hazırlanan karışım içecekleri içerek giderebilirsin; ya da yağlı bir balık yemek yerine, badem yemeyi deneyebilirsin. Böylelikle vücudunun ihtiyaç duyduğun vitamin ihtiyacını da karşılayabileceksin.

  8) Aç karnına egzersiz yapma
  Aç karnına egzersiz yapmanın daha çok kalori yakacağına dair yanlış bir düşünceye kapılma. Eğer yemek yemezsen egzersiz yapacak gücün de, yakacak enerjin de olmaz. Spor yapmadan bir saat önce hafif bir şeyler yemeye özen göster.

  9) Ağır egzersizler yaparken daha çok su tüket
  Vücudun en çok suya ihtiyacı vardır; egzersiz yapmadan bir buçuk saat önce bir bardak, bir saat önce de iki bardak su iç. Spor yaparken de susuz hissetmene gerek kalmadan su içmeye özen göster (susuzluk hissi vücudundaki su oranının çoktan tükendiğini göstermektedir) .

  10) Rutin hareketleri değiştir
  Vücut düzenli yapılan egzersizlere çok çabuk adapte olur, özellikle de kardiyo hareketlerine...Hal böyleyken yaptığın aerobik hareketlerine değişiklikler ekleyebilir ya da yeni egzersiz hareketlerine yönelebilirsin. Mesela koşmak yerine, suda jogging yapmayı, hızlı adımlarla yürümeyi, ip atlamayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi veya dans derslerine katılmayı deneyebilirsin.

  11) Daha hareketli ol
  Düzenli egzersiz yapmak geriye kalan zamanlarda tembellik yapmak için bahane olamaz. Yapılan en küçük hareketin bile forma girmende faydası olacaktır; mesela yarım saat araba yıkamak 150 kalorinin yakılmasını sağlar.

  12) Beden duruşunun önemi
  Egzersiz yaparken farklı bir pozisyon dene, sırtını ve başının arkasını duvara daya. Vücudunun dik durmasına ve ayaklarının yere tamamen basıyor olmasına dikkat et (başından, ayaklarına kadar bedeninin duvarla beraber dik açı üçgen şeklinde durması gerekiyor). 60 saniye bu şekilde kal.

  13) Egzersiz yaparken içinden say
  Ağırlık kaldırma ve gerilme egzersizlerinden mümkün olduğunca daha çok sonuç alabilmenin anahtarı yavaş ve sakin hareketlerdir. Hızla hareket ederek istediğin forma daha kolay girebileceğini aklından çıkar, kendi içinden say, bir sayıda derin nefes al, diğer sayıda gerilme hareketini yap, bir diğer sayıda nefesini tut ve gevşe.

  14) Aklın da odaklansın
  Çalıştırdığın kaslara odaklanarak yaptığın egzersizlerden daha çok fayda görebilirsin. Rutin egzersizlerini yaparken kasılan ve gerilen her bir kasına odaklan.

  15) Müzik dinle
  Yapılan araştırmalara göre spor yaparken müzik dinlemenin daha motive edici olduğu tespit edilmiştir. Egzersizlerin sırasında tempona uygun hızlı ritimlerde dans müzikleri dinle.

  16) Nefes almayı unutma
  Evet kulağa komik geliyor ama bir çoğumuz bizi zorlayan bir işle uğraşırken nefes almayı unutuyoruz. Eğer yaptığın bir hareketten sonra yorgun veya başın dönmüş gibi hissediyorsan, ihtiyacın olan sadece daha fazla nefes almak. Ağırlık kaldırırken nefes al, indirirken ver.

  17) Sınırlarını bil
  Egzersiz sırasında kaslarında hissettiğin hafif yanma çalışmalarının etkili olduğunu gösterir ama bu his keskin bir acıya dönüşürse yapmakta olduğun şeyi durdurman gerektiğini anlamalısın.

  18) Egzersiz molalarını uzun tutma
  Yaptığın hareketler arasında verdiğin molalar bir dakikadan fazla olmasın. Kısa aralıklarla vereceğin molalar (yeniden rahatlıkla nefes alabilecek kadar) kasların rahatlaması ve eski gücüne yeniden kavuşması için yeterlidir.

  19) Her gün ağırlık çalışma
  Kendini gereğinden fazla zorlamış olursun. Kasların, kendisini yeniden onarabilmesi ve eski güçlerine yeniden tam olarak dönebilmesi için 48 saate ihtiyacı vardır. Bu demek oluyor ki ağırlık çalıştığın, gerilme hareketleri yaptığın günler arasında bir gün bırakırsan daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

  20) Kasılırsan ve ağrın olursa
  Sıcak bir banyo eklem ağrılarını rahatlatacaktır. Eğer ağrın çok olur ya da büyük kasılmalar hissedersen, sıcak yerine soğuk bir duş almayı tercih etmelisin. Kalp atışlarını düzenleyebilecek için beş dakikalık gevşeme egzersizleri de, daha önce yapılan egzersizlerden kalma ağrıların etkisini yok edecektir.
   
 4. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 5. definya

  definya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2007
  Mesajlar:
  266
  Beğenildi:
  141
  Ödül Puanları:
  113
  blackcats canım hikaye çok anlamlıydı:)teşekkürler!ve nereus hareketler için teşekkürler.
  kızlar ben de bu sabah saat sekizde kahvaltımı yaptım.1 bardak ılık,şekersiz süt , iki siyah zeytin,bir dilim ekmek,biraz peynir
  arada birşey yiyemedim bugün işlerim çoktu büroya da yeni geldim ve çok açım:KK43:(kuşbaşı kebap söyledim.bir dilim kepekli ekmekle sadece etleri yiyeceğim,salata ve ayranım da var.
  akşama da mantar yemeği yapmayı planlıyorum.
  çok yorgunum ama saat 16.00 da bir saat yürümek hedeflerim arasında.umarım gözümde daha fazla büyümez bu iş!
   
 6. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 7. definya

  definya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2007
  Mesajlar:
  266
  Beğenildi:
  141
  Ödül Puanları:
  113
  kızlar ben de tartılma hastalığı var!haftada bir tartılayım diye kendime söz veriyorum ama oğluşumu kreşe gönderir göndermez aç karnına kendimi baskülde buluyorum:))sizce bu doğru mudur?en güzeli diyetteyken haftada bir tartılmak derler ama gel de bana anlat.
   
 8. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 9. sidanur

  sidanur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2008
  Mesajlar:
  370
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba kızlar diyet listesini inceledim orada yazdığı gibi bende su içemeyenlerdenim.Her lokmada su içmeyi deneyeceğim.Ama yemekte su içilmez diye biliyorum.Sabahtan beri 300ml taze sıkılmış meyve suyu içtim,çeyrek ekmek arası kıymalı tost yedim.Benim sorunum gece atıştırmaları bunu nasıl atlatacağım bilmem
   
 10. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 11. nereus

  nereus Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.602
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  ya zaten önemli olan sabah aç karnına tartılmak haftada birgünmü bende dayanamam valla ne yalan söyliyeyim en iyisimi sen 2 günde bir tartıl ama sabahları aç karnına
   
 12. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 13. sidanur

  sidanur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2008
  Mesajlar:
  370
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Definya bende öğleyim.Bence yanlış çünkü kilo veremediğimi görünce strese girip dolaba saldırıyorum.Cumaya kadar tartılmayacağımDayanabilirsem.
   
 14. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 15. sidanur

  sidanur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2008
  Mesajlar:
  370
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Hepimiz aynıyız galiba
   
 16. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 17. nereus

  nereus Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.602
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  bu arada kızlar perşembe günü kilo bildirimimizi biterelim çünkü sona kalan takımın işleri daha ağır oluyormuş kaptanımızı yormayalım bu konuda

  öğlen yediklerimide yazayım unttumm
  4 kaşık pilav
  sulu yemek ve bol salata
   
 18. 1 Aralık 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 19. EsmerYarim

  EsmerYarim Yeni Üye Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.183
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  bacum evdeyiz napalım kendimi diyete adepte etmeye çalışıyorum yememi azalttım ama kilo verecem stresindenmidir edir sanki yağlarım dondu bi gelişme yok :çok üzgünüm:
  verdiğin link içinde teşekkürler canım a.s. yaptığım hareketler bunlar benimde ayrıca kalçalarımı duvara vuruyorum bununda faydasını gördüm ben .tabi kalçalardan kurtulacam diye hırpalamadan yapıyorum.geçensene diyet yaptım çokda kolay olmuştu hiç zorlanmamıştım ama neden bu sefer zorlanıyor gibiyim.neyseki burdayım sizlerle beraber adapte olmaya çalışıyorum ve inanıyorum ki kiloları verecem .
  canım ben tam anlamıyla spor yamasamda hareketlerimi aksatmadan yapmaya çalışıyorum.göbeğim için oturduğum yerden bile eğilip doğruluyorum göbek egzersizi oluyormuş.
  inşallah cuma günü iyi sonuçlar yazarım buraya .
  bu arada canım kocişim evde baskülüm vardı ama birde dijital getirmiş emin olayım diye .şu anda ikiside aynı kiloyu gösterdi .hadi hayırlısı inşalah cumaya kadar 1_2 kilo atarım
  tekrar olursa faydalı linkler yada yağ yakıcı çaylar paylaşalım olurmu kızlar.
  ben funda yaprağı (göbek yağlarını eritiyor)
  biberiye
  mısır püskülü
  bunları bir arada kaynatıp içiyorum hepsininde yağ yakıcı özelliği var .netten baktım doğrumu diye evet doğru şimdi günlük demleyip içiyorum.
  yalnız içtikten sonra idrara fazla çıkarıyom su yolu ediyorum wc kapısını kaydirigubbakcemile3 sanırım birikmiş toksinler bu yolla vücuttan atılıyor .herkesin bünyesinde aynımı bilmiyorum bende böyle oluyo içince
  sizlerle daha iyisini başaracağıma inanıyorum :lepi: