14 aylık bebek beslemsi gelişimi boy kilosu herşeyi

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve Dumadumadum tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2012
    Konu Sahibi : Dumadumadum
  1. Dumadumadum

Dumadumadum Verdiğim değer kadarsın.. Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar 14 aylık bir oğlum var doğuştan iştasız desem yeridir.
    günde üç öğün yer o kadar .birde danino yer oda ara öğün sayılıyorsa.
    hep zorla yediririm.
    sizinkiler nasıl.kaç öğün nasıl yerler boyları kiloları kaç.
    benimki büyük dişeride patlatıyor o da daha çok kapatıyor iştahını tabi olmayan iştahını.
    bazen çok bunalıyorum npacağımı bilemiyorum benle aynı durumda olan var mı

2. 27 Temmuz 2012
  3. dilekemre

dilekemre Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    benim kızım 15 aylık M 14 aylıkken de aynıydı 11 kilo 78 cm su an yuruyor iştahı normal gunde 2 kere sut ıcıyor 250 ml kahvaltı yapıyor ama cok yemıyor. sonra da 3 kere de ya corba ya sebze yemegı yada makarna yıyor bızım beslenmemız boyle

4. 30 Temmuz 2012
  5. emotion14

emotion14 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de aynı durumdayım kızım14 aylık ve hala 9.5 kilo sadece pepe izlerken bişeler yiyo dediğin gbi doğuştan iştahsız :KK43:((

6. 5 Ağustos 2012
  7. aresim

aresim prensesim ben ! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim oglum 13. ayını yeni bitirdi bıraksam sadece beni emecek ben kahvaltı asla yaptıramıyorum her sabah kahvaltıda yanımızda oturuyor eline ekmek salatalık domates peynir zeytin herşeyi veriyorum ama içinden ya zeytin ya ekmek yada salatalıgı seciyor oda bi gıdım yer :KK43: öglende çorba içer ama o anda hosuna giderse yer yoksa 1. kaşıktan sonra beni çıldırtır aksam üstü meyvalı yogurt kendim yapıorum onuda 3 4 tatlı kaşıgı hep beni emiyor hatta yapışık ikiz durumundayız bu meme olayını bi bırakabilsek belki yer :KK43:

8. 13 Ağustos 2012
  9. emotion14

emotion14 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çocuğun emmesi bile iyi aslında benim kızım o konuda da isteksizdi 6 ay zor emzirdim Allah sabır versin sana da dediğin gibi ilk kaşığı alıyorlar sonrası işkence en az 1 saat sürüyo :KK43:

10. 14 Ağustos 2012
  11. esmerkuzum

esmerkuzum Elhamdulillah. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bizde yasımıza yeni girdik 9.5 kg yuz bizim de aman aman iştahımız yok cok da hareketliyiz mass
    Sınır oluyorum artık bu bebek zayıf die laf duymaktan

12. 2 Eylül 2012
  13. BHUNBHA

BHUNBHA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kız de 15 aylık 11 kilo.sürekli internetten reklam izleterek yediriyorum.bıktım elimde kaşık bazen 1 saat bekliyom ya..

14. 11 Eylül 2012
  15. zekko

zekko Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım da 13 aylık, günde 3 öğün yiyor,sabahları 1 yumurta ve 1 çay bardağı meyve suyu ya da süt içer, yanında bazen az ekmek reçel zeytin falan, öğle 1 kase çorba 1 kase yoğurt, akşamüstü 1 kavanoz meyve püresi, akşam 1 kase çorba ya da yemek 1 kase yoğurt, bu şekilde...doktorumuz günde 3 öğün yemesini, yemek aralarında emmmesini(özellikle aç karnına emmesini),iyice acıkıp öyle yemesini önerdi 2 aydır uyguluyoruz yarım kilo almışız :D benim kızımda çok hareketli bi saniye oturmaz bütün gün koşturur evin içinde bahçede oynar yerinde duramaz...napalım sağlıklı olsunlar da ben kilosuna takılmıyorum artık...bu arada kilosu 8.4 boyu 77 cm. doğduğunda 2.5 kg, 46 cm di.

16. 15 Eylül 2012
  17. biyolojie

biyolojie Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimkide 15 aylık 9 .5 kilo olsun.. sağlıklı olsun da :)

18. 27 Eylül 2012
  19. aLeStA

aLeStA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aman yarabbimm yalnız değilimmm çok sevindimmm gunde 5 öğün yiyen oğlum bırden bıre gunde 3 ogune dustu 3 gundur bu sekılde ve sadece 3 kasık yedırebılıyorum 1 kılo verdı hıc ama hıc bısey yemıyo bugun doktora goturdum normal degıl dedı bı ton tahlıl verdı yarın alıcaz sonucları ama buyuk ıhtımalle temız cıkıcak ıcıme öyle doguyo ben dıslerınden dıyorum acayıb sekılde sıs arka dıslerı ve mosmor doktor vıtamın verdı ıstahı acılsın dıye faydası olacagını sanmıyorum ama denıcem buarada bebısım 83 cm boyu kılosu gecen ay 11.500 bu ay 10.200 olmus çok uzuluyorum kızlar cokk o yemeyınce 2 gozum 2 cesme ağlıyorum napıcam hıc bılmıyorum