14 aylık kızım halen yürüyemiyor:(

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve firefly38 tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : firefly38
  1. firefly38

firefly38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızımda 6 aylıkken tesbit edilen süt ve süt ürünlerine karşı elerji var.O yüzden ne o nede emzirdiğim için ben süt ve her türlü süt ürünlerini tüketemiyoruz.Doktor bu eksiğini kapatabilmesi için raporla alınabilen Neocat adlı bir özel mama verdi.O zamandan beri onu kullaıyoruz.Zaten iştahlı bir bebek değil yemekleride zorlamama rağmen fazla tüketmiyor.Doğduğunan beri takip eden bir doktorumuz vardı.Kasları çok esnek olduğu için yürümesi geçikebilir dedi.Zaten hertürlü rontgen ve gözlem yapıldı.Ama 14 aylık olmasına rağmen halen yürümüyor.Emekleme işinide poposunun üzerinde zıplayarak yapıyor.(Küçükken bende bu şekilde ilerlemişim)Önceleri sabırlı olmalıyız diye bekilyordum.Ama doktorumuz doğu hizmeti sebebiyle ayrılınca başka doktora götürdük.Kalsiyum eksikliğinden dolayı yürümesi geçikebilir dedi.Salı günü test yapılacak ama benim çok sıkkın.Eğer bu sebepten dolayı ie hem kendimi hemde eski doktorumuzu affetmeyeceğim.Bu tip bir sıkıntı yaşayan var mı?Dışardan kalsiyum ilacı almaya başladım ki sütümden onada geçsin.Bebeğinde kalsiyum ilacı kullanan var mı?Ne bilim offf?

2. 4 Nisan 2010
  3. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    gecmis olsun umarim kiziniz biran önce yürümeye baslar

4. 4 Nisan 2010
  5. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim eltimin oğluda 2 yaşında yürüdü ve ondan önce popsunun üstünde ilerliyodu böle alıştı birazda sonra yürüdü ama çok geç elitmde hamileliğinde süt içmemiş oğluda çok yemedi bencede kalsiyum kemikler için önemli ama yürü cnm yürüteç kullanıyomusun

6. 4 Nisan 2010
  7. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tşk ederim inşallah...

8. 4 Nisan 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızımda 16 aylık,hamilelikte çok süt içtim normalde de severim.kızım da süt seviyor ama halen yürümüyor:sinifsinif:.adım atamıyor,son bir aydır tek başına 1-2 dakika ayakta durabiliyor o kadar...doktorumuz 21 aylığa kadar normal dedi,genetik olabilir,bebeklerin %3 kadarı geç yürür dedi.ama avunamıyorum,seni çok çok iyi anlıyorum:teselli: 18 aya kadar beklicem yürümezse test yaptırıcam..

10. 4 Nisan 2010
  11. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Ben gebeliğimde çok süt içtim.Ama şuan kızımın alerjisi olduğu için tketemiyoruz.Evet cnm yürüteç kullanıyoruz.Önceleri kullanmadım ama en azından basmaya çalışsın diye kullanmaya başladık.Onunla heryer gidiyor ama kendi başına bunu yapamıyor:KK43:

12. 4 Nisan 2010
  13. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım senin kızında biran önce yürür inşallah.Aslında bebekten bebeğe değişir ama başka bebekleri koşarken görünce üzülmemek elde değil:KK43:Sinirlendiği zaman veya canı istediğinde kızımda 1-2 dakkika ayakta duruyor ama dengeli değil.Umarım en kısa sürede ikiside yürür.Güzel haberlerini bekliyorum.

14. 4 Nisan 2010
  15. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    en çok ta o zaman üzülüyor insan,maşaallah diyorum bizimki ne zaman yürüyecek diyorum...herkes bekle,yürüyünce daha zor diyor ama kocaman oldular,dengeyi bulana kadar 2 yaşa gelecek bu sefer de:bbo: inşallah bir an önce hayırlısıyla başlarlar yürümeye..ben de güzel haberlerini bekliyorumbayanssulusmile

16. 5 Nisan 2010
  17. fbozkurt

fbozkurt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşlar,
    yazılarınızı okudukça bende eskiye gittim, çocuklarımız canlarımız bizim. benim kızım şimdi 4 yaşında. birde oğlum var 7 aylık:)
    kızım aynen dediğiniz gibiydi emeklemedi yuvarlanıyodu :) 16 aylıkkende taytaya başladı inanın büyütecek kadar sorun değilmiş o zamanlar çok üzülüyodum tabii. şimdi çevremde böyle sorunu olanlara söylüyorum lütfen kendinizi üzmeyin her çocuk bir değildir onlar zamanını çok iyi biliyor ve çok akıllılar.yeterki sağlıklı olsunlar tabiiki yine doktorunuzla görüşüyosunuzdur eminim. bende iyi haberlerinizi bekliyorum.:nazar:

18. 5 Nisan 2010
  19. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşımın oğlu 2 yaşında yürüdü, şu an 3 yaşında gayet sağlıklı ve normal bi bebek