14 eylülde çocuğu anaokuluna başlayacak olan anneler!!

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve verda tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : verda
  1. verda

verda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım yarın anaokuluna başlıyor, 2 yıldır kreşe gidiyordu ama yine de merak ediyorum, nasıl davranacağını umarım çabuk alışır, sanırım yarın yalnızca toplantı yapılıp malzeme listesi falan verilir, umarım öğretmenini ve arkadaşlarını sever,

sizler nasılsınız okul malzemelerini aldınız mı, çocuğunuz heyecanlı mı, okulu önceden biliyor muydunuz, tesadüfen mi verdiniz, sabahçı mı öğlenci mi, öğretmeniyle tanıştınız mı
    vs. vs.

ben çok konuştum sizleri bekliyorum..

2. 14 Eylül 2010
  3. hiray

hiray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi akşamlar canımhihoyyyt

benim oğlumda 2005 temmuz doğumlu yarın hayırlısıyla anaokuluna başlıyoruz

ben çok heyecanlıyım oğlum biraz korkuyor gibi ilk defa benden ayrılıcak

devlet okulunun anasınıfına gidicek okulu ve öğretmenini tanıyorum kızımda o okula gidiyor

yarın neler olucak çok merak ediyorum

alış veriş olarak sadece anaokulu forması aldık

ayy.. ne iyi yaptın bu topiği açmaklaaaaaŞeniz

4. 14 Eylül 2010
  5. oglak75

oglak75 2 kelebeğim,aşkım ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 8 eylül 2005li yarın başlıyor 2 yıldır kreşe gidiyor okulumuz özel okul tam gün 2 sınıf var ve biz hala daha öğretmen seçemedik yarın sabah belli olucak ve ben yarın kızımı okula götüremiyorum babasıyla gidecekler öğretmenlerden birine rağbet çok kıdemli bir bayan ama o bayanın sınıfına kızımın hiç anlaşamadığı bir erkek çocuk yazıldı kızımı sürekli sözlü ve fiziksel taciz ediyor o yüzden elimizz mahkum diğer öğretmeni seçicez ama hiç içime sinmiyor

6. 14 Eylül 2010
  7. oglak75

oglak75 2 kelebeğim,aşkım ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızım bugün başladı onu kontrole gittim gayet mutluydu sorunumuz yok öğretmenimiz çok genç tecrübesiz ama kızım öğretmenini çok sevdi bırakmaya niyeti yok bugün ihtiyaç listesi verecekler

8. 14 Eylül 2010
  9. hiray

hiray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim ilk günümüz çok güzel geçti

sabah 9.30 dan 12 ye kadar

öğretmenimiz süper çok beğendik çocukların seviyesine iniyo ve onları daha ilk günden disipline soktu kuralları anlattı

genç 5 yıllık öğretmne heralde enerjik kıpır kıpır bişey

70 tl kırtasiye parası bütün çocukların malzemeleri aynı olucakmış

100 tl kitap parası 50 tl aidat
    şimdilik bu kadar
    öğretmenimiz kafamda hiç soru işareti bırakmadı:lepi:

10. 14 Eylül 2010
  11. verda

verda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize hayırlı olsun kızlar, çocuklar çok çabuk alışır ve mutlu olurlar umarım,

bizde bugün 11 den 13 e kadar okuldaydık, bu hafta sonuna kadar böyleymiş.. kızım 2 yıldır kreşe gitmesine rağmen biraz tutuktu, o aslında kreşini bırakmak istememişdi, belki onun durgunluğudur:KK43:
    bize malzeme listesi verildi onlar alınacak, bi de kayıt sırasında 360 tl dönem ücreti yatırmıştık.

12. 14 Eylül 2010
  13. verda

verda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya çok sevindim önemli olan kızının öğretmenini sevmesiydi zaten, hayrlı olsun!

14. 14 Eylül 2010
  15. verda

verda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öğretmenin genç olması bence çok güzel,enerjisiyle çocuklara yeter, seninde içine sinmiş anlaşılan çok iyi olmuş:))

16. 14 Eylül 2010
  17. sarilale0308

sarilale0308 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun hanımlarr...zaten uyum programı olduğu için erken başlıyor okullarr..şimdi çocuklarınızaaa okulun kurallarını fln anlatıordur öğretmenleri okul sevdirmeye çalışıordurrr...arkadaşlarıyla fln tanışırlar kaynaşırlar...inşallah kolaylıkla uyum sağlarlar..

18. 14 Eylül 2010
  19. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    biz de başladık hem de 2 sınıf bir arada :). Bir sınfın öğretmeni yoktu onları da ben aldım. Çok sorun yoktu Allahtan. Biraz geç kaldım ama okul korkusunu yenmek için eğitimci olarak bir kaç öneride bulunmak istiyorum

1-Çocuğunuz ile okul hakkında sık sık sabırla onu sıkmadan konuşun. Artık büyüdüğünü okula gideceğini bir sürü arkadaşının olacağını anlatın. Okul çıkşında gün içinde yapılanlarla ilgili konuşun ve aferin çok güzel gibi sözlerle destekleyin
    2-Çocuğun en büyük korkusu annesinden ayrılmaktır. Öncelikle kesinlikle çıkış saatinde okulun kapsında bekliyor olacağınıza söz verin ve mutlaka çıkış saatinde geç kalmadan çocuğunuzu alın. İlk günler bir kaç dakikalık gecikme bile okul fobisini tetikler. Evde bir saat üzerinde gideceği ve onu alacağınz saati gösterin.( uzun çubuk 9da ikenokula gideceğiz 13.30 da ben seni almaya geleceğim gibi)
    3-Önce okula ve öğretmene siz güvenin. Unutmayın sizin psikolojiniz çocuğa yansır. Siz tedirgin ve endşeliyseniz çocuğunuz büyük ihtimalle alışmakta zorlanacaktır.Sakın çocuktur anlamaz demeyin herşeyi hissedip anlıyorlar :)
    4- Herşeye rağmen sorun devam ediyorsa sabırlı olun. Öğretmeniyle mutlaka iletişim içinde olun. Okula siz götürmeyin. Ayrılması daha kolay olacak başka bir yakını götürsün. Baba, abla teyze vs.)