14 haftalık hamileyim, düştümm, yardıımm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve il_nar tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : il_nar
  1. il_nar

il_nar Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Merhaba, 14 haftalık hamileyim, dün ayagım kaydı ve merdivenlerden dizlerimin üzerine düştüm. Korkuyorum bebişime birsey olursa diye.. Kanamam olmadı, gelir gelmez doktorumu aradım, korkma bişey olmaz dedi ama,işyerinde birkaç arkadas gözümü korkuttu, moralee ihtiyacım var, sizce bebişime bişey olurmuu?
  2. 10 Nisan 2009
  3. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kanaman ağrın filan olmadıysa sorun değil canım. bende banyoda düştüm geçenlerde hemde öyle böyle değil 28. haftamdı sanırım . içini ferah tut bi sorun yoktur bence
  4. 10 Nisan 2009
  5. il_nar

il_nar Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Hayır, ağrım yada kanamam olmadı.
    İnşallah dediğin gibi birsey olmamıstır canım.
    Burda bir arkadasımız, ikizlerine hamileymiş, bire kaza atlatmıslar, kendisni cok sıkmıs ve ikizlerden biri karnında ölmüş, birdahaki doktor kontrolnde ortaya cıkmıs.
    Kanama olmasada karnımda ölmüş olursa bebişim diye cok ama cok korkuyorum..
    Doktorum da bişey olmaz dedi ama, ilk bebeğim nede olsa.. Birde İkili testte risk yuksek cıktı.. offf offff..
  6. 10 Nisan 2009
  7. why_be

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    üçlü testin normal çıkar belki. çok da güvenmemek lazım testlere. aminyosentezde daha net sonuç alırsın. ama ona gerek kalmaz inşallah.
    kendini rahat hissedemiyosan bi görün doktora. ultrasona gir daha iyi olur
  8. 10 Nisan 2009
  9. il_nar

il_nar Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    doktor üçlü test yaptırmaya gerek yok, direk amniyo yapalım diye öneri getirdi.
    Hatta mayıs ayının ilk haftasına gün verdi. Ama korkuyorum meleğimebirsey olursa diye. Tami ğne batırıldığı anda hareket ederde ona rastlarsa... bu beni cok korkuytuyor..

Taamda amniyo olayını düşünürken bu düşüşüm.. off off nedir bu terslik anlamadım.
  10. 10 Nisan 2009
  11. why_be

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim görümcem ebe. ona söyledim ilk düştüğümü. 12. haftadan sonra bebek iyice tutunmaya başlıyomuş. kasıtlı bi darbe almayınca ( karnına darbe )düşmeyle bişey olmaz demişti.
  12. 10 Nisan 2009
  13. why_be

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    endişe etme bu kadar. doktorun iyi bi doktordur umarım. bende çok korkmuştum aminyosentez isterse diye ama çok şükür gerek kalmadı .
  14. 10 Nisan 2009
  15. il_nar

il_nar Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Sağol desteğin için hayatım.. Biraz olsun rahatladım sayende..
    Korkunun ecele faydası yok demişler.. inşallah bişey olmmaz benim bebeğime de ..
    Allah hayırlısıyla kucagımıza almayı nasip etsin... Şu amniyo olayına da bir karar verbilseydim.. Düşündükçe beynim duruyor, saçlarımdaki eyazlar arttı düşünmekten.
  16. 10 Nisan 2009
  17. akasya123

akasya123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ben hamileliğim boyunca 4 kez düştüm 1 kez trafik kazası geçirdim arabamız şaranpole yuvarlanmıştı doğumuma 3 gün kala merdivenlerden yuvarlanmıştım ama bebeğime hiç bişey olmadı doktorum ozaman kız çocukları anne karnındayken anneye çok bağlı olduklarını ve kolay kolay bırakmadıklarını söylemişti eğer erkek olsaydı şansımın bukadar yüksek olmayacağını söylemişti bebeğinin cinsiyeti bellimi kanaman yoksa korkma ama bir ultrasona gir için rahat etsin umarım bebeğin seni bırakmamıştır
  18. 10 Nisan 2009
  19. why_be

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    allahın izniyle bişeycik olmaz bebeğine. aminyosentezi de yaptır bence. adet sancısından çok farklı değil demişti arkadaşım oda 2li testte sorun yaşamıştı ama sonradan bişey olmadığı anlaşıldı.